Jump to content

Eletronika podizača prozora?


Pipo Zloba

Recommended Posts

On 01. 08. 2021. at 15:27, marconi444 said:

Ponovno problem sa prozorima na Meganu 2.

Dakle, svi prozori kad ih se sa svojih vrata koristi, rade uredno ( impulsno do kraja dole gore ).

Ali, kad se hoće spustit sa vozačke strane suvozački prozor ide dole samo ako se tipka konstantno drži, a ako oću podizat on opet DOLE. 

E sad po netu sam našao da je to poznat Meganov problem zbog začepljenja odvodnih kanala kod brisača, pa se sve prelijeva u kabinu ( zadnjih 2-3 zime je vlažilo u pretincu ispod vozačevih nogu ) i voda nagrize konektor i pravi kratki spoj i prozor luduje. 

Moje pitanje glasi : gdje je lociran taj konektor, tj. žice prozora ? Jel ima kakvih iskustava da ne raskapam baš cijelu armaturu...

Pozdrav,

 

Taj konektor ti se nalazi ispod vozačevog sjedala, R2 konektor. i ja sam ga sam mjenjao( zajebano doći do njega) Također ima puno žica( neke istih boja) pa moraš mjenjati jednu po jednu žicu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izrazito vrijedna informacija. Ovo je već neki pomak. 

Puno hvala !!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Kakvo je sada stanje s tim temic modulima za megene 2? Valja li ovo sa alija?

Punac ima megane 2, 2006, ne radi mu vozački prozor, ništa nije krckalo ni drobilo samo je prestao radit. Prije 2 godine :bigl:

https://www.aliexpress.com/item/1005001572138079.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3e7a1a81X453e3&algo_pvid=da130722-b4dc-4d3e-aa86-c7884af31b42&algo_exp_id=da130722-b4dc-4d3e-aa86-c7884af31b42-1&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000016634669751"}&pdp_pi=-1%3B13.85%3B-1%3B-1%40salePrice%3BEUR%3Bsearch-mainSearch

Link to comment
Share on other sites

Da, onak 90posto da je to.

5% je da je prekidac , 5% negdje struja u prekidu. Vidio sam sve te slucajeve, al daleko najcesci je stvarno taj s tim modulom.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, frenchkey said:

Kakvo je sada stanje s tim temic modulima za megene 2? Valja li ovo sa alija?

Punac ima megane 2, 2006, ne radi mu vozački prozor, ništa nije krckalo ni drobilo samo je prestao radit. Prije 2 godine :bigl:

Provjeri spoj konektora na motorić, meni je to bilo u prekidu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Bok svima,

Imam takodjer problem s ovime, naime vozacki prozor je malo radio, malo ne i sad se spustio i nece nikud. Ostao otvoren. Ostali prozori normalno rade. Vidim da je dosta problema s prekidacima i tim modulima pa sam probao i dvaput brzo zakljucati i da auto sam podigne prozore, ali nece, tako da sam zakljucio da nije do prekidaca nego bas do modula. Ostale prozore otvorim i kad kliknem dvaputa zakljucavanje njih pozatvara, a ovaj nece nikud. Gdje se taj modul tocno nalazi i da li svaka vrata imaju svoj ili je jedan centralni za sve? Gdje to nabaviti brzo jer sad je totalni problem posto je glupi prozor stalno otvoren...

Auto je Megane Grandtour 1.9dCi 96kW, oprema Exception. Slike tih prekidaca su u prilogu. Hvala na pomoci.

 

 

IMG_6421.jpeg

IMG_6420.jpeg

Edited by _Dizel_
Link to comment
Share on other sites

Ne mora biti modul.

Može biti i da su plastični nosači stakla pukli ili da se sajla zamotala oko koloture i više nema ni dizanja ni spuštanja. 

Da li se čuje motor kad mu daš naredbu? Ili nešto krcka a prozor ne ide? 

Modul se nalazi na samom motoru podizača točno između utikača i motora. I svaki prozor odnosno podizač ima svoj. 

Za početak otvori oplatu vrata i brzo će ti biti jasno koji od navedenih problema se kod tebe dogodio pa staklo ne mrda. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, petak said:

Ne mora biti modul.

Može biti i da su plastični nosači stakla pukli ili da se sajla zamotala oko koloture i više nema ni dizanja ni spuštanja. 

Da li se čuje motor kad mu daš naredbu? Ili nešto krcka a prozor ne ide? 

Modul se nalazi na samom motoru podizača točno između utikača i motora. I svaki prozor odnosno podizač ima svoj. 

Za početak otvori oplatu vrata i brzo će ti biti jasno koji od navedenih problema se kod tebe dogodio pa staklo ne mrda. 

Ma ne cuje se nista, kazem jedno vrijeme se nekad dizao/spustao i onda par dana ne radi pa proradi i sad vise nece nikud, ostao dolje i fajront. Prekidac bi iskljucio odmah ih price posto ga nece dici ni na centralno zakljucavanje...

Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju ti ne gine otvaranje oplate. 

Modul je na elektromotoru. 

Nisam imao problema s modulima pa ti ne znam puno reći. 

Najčešće nastradaju jer uđe voda u njih 

Link to comment
Share on other sites

Rastavio, iscvrkao motor i zatvorio se.

 

E sad nisam istrazivao sta je tocno i di je taj modul jer moram tehnicki proc prvo...

 

 

viber_image_2023-08-24_13-37-41-709.jpg

viber_image_2023-08-24_13-37-43-172.jpg

viber_image_2023-08-24_13-37-43-942.jpg

viber_image_2023-08-24_13-37-44-496.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisi probao direktno spojiti sa konektora od podizača na akumulator?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 24. 08. 2023. at 7:01, _Dizel_ said:

Ma ne cuje se nista, kazem jedno vrijeme se nekad dizao/spustao i onda par dana ne radi pa proradi i sad vise nece nikud, ostao dolje i fajront. Prekidac bi iskljucio odmah ih price posto ga nece dici ni na centralno zakljucavanje...

Provjeri spoj konektora i modula, neka ti netko na prekidaču stalno drži prema gore/zatvaranje prozora a ti mrdaj po konektoru.

Ako proradi loš je spoj konektora i modula, tako je bilo kod mene.

Link to comment
Share on other sites

temic modul ti se to zove, to nabavi samo pazi za koji prozor, znaci ak je vozacev to je front left, pricam ak narucujes odnekud.

dobra je vijest da ak si ovo rastavio sam , znat ces ga sam i promjenit.

meni riknuo jedan samo i to straznji,  u ovih 6g

najveci je problem ak rikne kad je prozor spusten, lako ak odjednom samo ujutro vise nece radit, bar je zatvoreno sve.

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao situaciju kod frenda da suvozacki temic nije htio radit ni za boga uz malo jace zvucnike od OEM-a.... 

bio sam izludeo skinem, rastavim, premontiram novo sve radi, sastavim tapacirung ne radi.. i tako u krug 5 puta.. vratili i onaj stari i taj isto radio bez zvucnika :D a nisu prestali kad je zvucnik ugradjen nego znatno kasnije.. ne sjecam se tocno konacnog rjesenja koje sma primjenio no radio je na kraju. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije htio da radi uz Extra fm,no uz Otvoreni je bez problema otvarao :D no samo uz .... Se zatvarao 

Link to comment
Share on other sites

Nasao modul na autokrsu na nekom starijem Meganeu 1.9dCi - ima iste kontrole sa 5 tipki na vozackim vratima. Jedino sto je ovo ph1, a moj je ph2....i taj nije Grandtour nego Hatchback...valjd ce stimat.

viber_image_2023-09-05_14-56-41-837.jpg

viber_image_2023-09-05_14-57-03-377.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da napišem, nekad ga spomenem na forumu, Megane 2, 11/2005, 1.5 dci 60kW. U obitelji od 06/2006., sad na nekih 305.000 km

Oprema vulgaris. Vozačev prozor odustao od podizanja.

Skinuo ja oplatu sa vrata, nakon kratke dijagnoze ustanovljeno sljedeće: motor i sajla ispravni, direktno spajanje struje sa 12V dovoda ide gore/dolje bez problema.

Temic modul sljedeći za dijagnozu, ali ovaj ga nema - bez one-touch funkcije, na stražnjim prozorima kurble.

Problem na kraju bio u puknutom mikroprekidaču tipke za vozačev prozor.

Malo zavrzlame je bilo oko tipki, nać točan part number koji odgovara, prve što su dali iz Tokića nisu radile ništa. Ove druge (plavi konektor), rade ali osvjetljenje tipki radi čim se kontakt uključi. (Te su ostavljene, išao preo Tokića da prije dođu tipke, na kraju se oteglo vrati zamjeni..)

Nije mi pri ruci, ali izvući ću oznake dijelova.

 

Eto kod ovih vulgaris oprema može biti i do tipke,  temic nije prisutan  :)

 

 

Edited by Domagoj84
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.