Jump to content

Eletronika podizača prozora?


Pipo Zloba

Recommended Posts

meni se na Megane II 2006. godište suvozačevo staklo dosta sporo zatvara/diže, kao da ga nešto "koči" ili smeta u tom procesu zatvaranja? :D

quotam samog sebe... dali je i kod mene taj TEMIC modul krepao ili je o nečemu drugome riječ? volio bi to srihtati pa da se prozor ne diže onako debilno sporo? molim za pomoć! hvala!

Link to comment
Share on other sites

Da ti je modul krepao prozor ti nebi uopće radio. Ne znam da li svi Megani imaju tvornički ugrađeno impulsno upravljanje prozorima. Ako nemaju onda takvi nemaju niti ovaj modul.

Nešto drugo njega koči.

Ja bi da je moje skinuo oplatu pa vidio u čemu je problem. Možda samo treba nešto očistiti ili podmazati.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

impulsno je kada jednom pritisnem, a on se spušta/diže bez da držim gumb? moj nema tu opremu, nažalost ili nasreću kada čitam probleme o tome ;)

ok, znači skidam plastiku s unutarnje strane, poklopac od zvučnika i lagano dolazim i vidim svu elektroniku? sa Torx20 sve ide dolje?

Link to comment
Share on other sites

Podmazi vodilice silikon sprayem, koloture i sajlu s bijelom mašću, gdje je nedostupno spricni wdom i ici ce brze, s manje otpora

Link to comment
Share on other sites

Podmazi vodilice silikon sprayem, koloture i sajlu s binslom mašću, gdje je nedostupno spricni wdom i ici ce brze, s manje otpora

izgleda da je u ovom sportu neophodan taj silikon spray, kako god okreneš :D zaključili smo da je onaj iz lidla smeće, gdje nabaviti pošten kvalitetan i po kojoj cijeni se prodaje?

EDIT: kakva je to binslom mast?

Edited by aleeen
Link to comment
Share on other sites

silikon sprej iz lidla nije los. tko god to tvrdi, samo je vise razredjen, znatno vise, al nakon minute se svede na identicnu gustocu kao wurthow koji je 4 puta skuplji. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Crko je mi je suvozački prozor ( potrgala se sajla )  na meganu 2 2007. ( impulsno zatvaranje i na karticu ), i stavljen je polovni isto od megana 2 ( neznam kojeg ), i sad prozor radi , al isprekidano ( dakle stisnem tipku za dole, i on se spusti 10cm i stane. I tako stalno, i za do kraja moram 4-5x stisnut tipku za po 10cm?? ). Impulsno ne postoji, na ostala 3 prozora uredno radi sve. 

Šta da radim ? Jel imao ko takav slučaj ? Jel treba napravit neku kalibraciju  ? To su radili sve u ovlaštenom servisu, i po njima je jedino trajno rješenje original set za 1700kn

Link to comment
Share on other sites

Moraš napraviti kalibraciju za taj prozor. Spusti do kraja i onda drži tipku spuštanje 5s, onda podigni i drži tipku za dizanje 5s. Nakon kalibracije trebao bi ići sam.

Link to comment
Share on other sites

Hm, upravo probao, al ne doživljava me :( . I dalje radi djelomično, i gore i dole. 

Edited by marconi444
Link to comment
Share on other sites

Da li si mijenjao samo šalju ili sve skupa sa motorom i modulom?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U servisu su rekli da su zamjenili kompletan sklop - sajla, motor i modul, al stavljeno je sve polovno original sa megana ( kojeg, nemam pojma ). 

 

Link to comment
Share on other sites

Moguće da su ti stavili modul bez inpulsnog.

Probaj još sa kalibracijom da budeš siguran.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rekli su da su stavili mehanizam od starog i modul moj, al izgleda da je moj modul crkao i zato se ne može resetirat.

Gdje nabaviti modul original ? E bay ?

Link to comment
Share on other sites

Imaju po svim servisima lopovi negdje u ladicama. Treba pitati majstora a ne na prijemu. Znaju oni što ode pa sa ispravnih skinu i zadrže.

Link to comment
Share on other sites

Modul nabavljen, al na kraju nije do njega bilo već nisu bili usklađeni stari motor i moj modul. pa je sad sve preseljeno moje staro, osim sajle koja je jedina pukla u cijeloj priči. Patnja cijeli tjedan, al prozor sad radi kako treba, i imam viška ispravan modul.

Ako kome treba, na pp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Krepao mi je podizač na strani suvozača, jedan dan je mljelo i zapinjalo na polovici a zatim je prozor ostao dolje i ni makac. Jučer sam skinuo kompletnu oplatu na suvozačevoj strani i uspio namjestiti da su sajle napete i da je prozor u gornjoj poziciji jer sa spuštenim prozorom nisam mogao nigdje ostaviti auto na parkingu. Što sad dalje? Motorić i dalje melje pri spuštanju i dizanju na prekidaču, i na koloturama se slabo do ništa ne događa. Kako rekoh nekako sam uspio napeti sajlu da drži prozor zatvoren. Ima li negdje detaljno objašnjeno kako popraviti ovaj kvar? vidio sam par videa na youtubeu ali oni pokazuju rastavljanje oplate, a to sam već skužio. Nema ništa o rastavljanju motorića i namatanju same sajle? Može preporuka gdje u Zagrebu to odvesti popraviti?

Link to comment
Share on other sites

Hvala Grunf, taj video sam već pogledao, ali mi je nejasno kako namontirati samo staklo nakon toga? U kojem položaju? Gornjem, srednjem ili donjem? Ako dobro shvaćam iz ovog videa nakon sastavljanja bi sve sajle trebale biti napete, jel? Čini se da kod mene nije taj slučaj jer se i jedna i druga sajla pomiču. Hvala svejedno! E da, gdje kupiti set za reparaturu?

Edited by legenda128
Link to comment
Share on other sites

Setova ima na ebay-u koliko hoćeš. Kad se pravilno namjesti sve su sajle napete, a staklo se uglavi u svoju kopču. Nije bitno u kojem položaju, zapravo u položaju gdje završi kopča. Kad staviš na auto vrtiš gore/dolje dok ne postane vidljiva i dok ti ne bude lakše za prikačiti staklo.

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav.

Jucer mi je crkao suvozačev podizač stakala.Nista nije mljelo nego je iz čista mira crkao.Danas tu i tamo proradi.Ostala 3 rade uredno.

Htio bi sam malo otvoriti ali neznam kako se skida zaštitna plastika na vratima.Ima li kakav video o skidanju zaštite sa suvozačevih vrata???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pozdrav!

Crko podizač na vozačevoj strani-megane 2 sedan 2007.

U garaži sam preko noći ostavio napola otvoreno staklo i drugi dan nije htjelo do kraja gore da zatvori.

i tako gore dole, gore dole staklo mi je palo skroz dole i dalje nikud nikam, niti motorić ne čujem da bi vrtio?

Pitanje za iskusne: dal je u mom slučaju otišlo sve skup s motorićem ili samo treba zamijeniti sajle i vodilice???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ponovno problem sa prozorima na Meganu 2.

Dakle, svi prozori kad ih se sa svojih vrata koristi, rade uredno ( impulsno do kraja dole gore ).

Ali, kad se hoće spustit sa vozačke strane suvozački prozor ide dole samo ako se tipka konstantno drži, a ako oću podizat on opet DOLE. 

E sad po netu sam našao da je to poznat Meganov problem zbog začepljenja odvodnih kanala kod brisača, pa se sve prelijeva u kabinu ( zadnjih 2-3 zime je vlažilo u pretincu ispod vozačevih nogu ) i voda nagrize konektor i pravi kratki spoj i prozor luduje. 

Moje pitanje glasi : gdje je lociran taj konektor, tj. žice prozora ? Jel ima kakvih iskustava da ne raskapam baš cijelu armaturu...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.