Jump to content

Espace 2.0 dci vibracija pri 1500 rpm


igorw111

Recommended Posts

Pozdrav, osjetio sam pojacani vibraciju motora u kabini pri nekih 1500 rpm i u voznji i u leru. Dakle nista strasno u kabini, ali je ipak bucniji na tim okretajima. Znaci u leru mu dignem okretaje i onda osjetim vibraciju na volanu i ako drzim nogu na pedali od kuplunga (ali samo naslonjenu, ne stisniti kuplung). Auto ima 90000 km. Jel ima netko ideju kaj bi moglo biti? Hvala

Link to comment
Share on other sites

Može biti i on, ali ako kod kretanja nema vibracija i trešnje onda ne bi trebalo biti do njega.

Nosače motora provjeriš tako da ubaciš u 1. brzinu, otpusti ručnu i guraj auto naprijed nazad. Ako ima dosta gibanja na nosaču onda je on. Imaš i s donje strane motora nosač.

Nošač možeš vidjeti da li je neispravan i vizualno, ali nije pravilo. Može guma biti ispucana.

Link to comment
Share on other sites

E hvala, nema vibracije nikakve pri kretanju, probam nosace, nadam se da je ipak jedan od njih. Ma, nekako mi je prerano za te km, ali opet auto ima 7 godina, pa je mozda ipak i riknuo nosac :) nemam bas iskustva sa Renaultom, pa ne znam koliko te stvari traju na njima.

Link to comment
Share on other sites

Nosači im nisu jača strana. Meni je na 69k km odišao gornji poprečni, a na 95k km donji uzdužni.

Koji motor imaš u Espaceu?

Link to comment
Share on other sites

Možda su nosači isti, jer motori skoro jesu.

Cca 450kn u servisu. Hutchinson koji je prva ugradnja 300kn.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Trajnost nosaca motora zavisi i od stila voznje. Cesti snazni startovi im skracuju vek trajanja.

Da je do nosaca, verujem da bi vise tresao na leru nego na 1500 rpm. Plivajuci zamajac bi se cuo prilikom gasenja.

Da li si mu menjao set PK kaisa?

Link to comment
Share on other sites

Prilikom gasenja je apsolutno miran, nisam mijenjao jos nista, a ta vibracija se ne osjeti jako, nije toliko problematicna...

Link to comment
Share on other sites

Pa znas, u principu, PK kais sa remenicom koja moze da pravi bas takve vibracije se menja na 5 godina ili 160.000 km, sta pre dodje. Svrati do nekog majstora da ti pogleda taj set, nije skup, a moze da ti napravi probleme.

Link to comment
Share on other sites

E super, nije sigurno mijenjan jer nije upisan u servisnu knjigu. Provjerim, hvala puno! :)

Link to comment
Share on other sites

Guma od koje je napravljena stvrdne i moze da pravi slicne probleme. U svakom slucaju, menja se na 5 godina, a tesko ces da vidis na oko da seta levo-desno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.