Jump to content

Kočiona pedala propada


collector

Recommended Posts

Pozdrav,

Imam megane sedan 1.5dci 2005. god.

Problem je u kocionoj pedali koja ima velik hod i da bi zakocio moram dosta jace stisniti pedalu, nego prije kad je kocio cim taknem lagano papucicu. Novi diskovi i plocice mijenjani prije 2 tjedna (zimmermann diskovi, ferodo plocice), napravio vec 1000km tako da ne vjerujem da je do diskova i plocica.

Citao sam malo po forumima i kazu da je vjerojatno otisla servo ili vakuum pumpa koja pomaze kod kocenja kad je auto upaljen.

Zanimaju me vasa iskustva i neki savjet koji bi problem mogao biti!

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ne mora biti do pumpe. Možda je servo bubanj u pitanju. Možda crijevo koje ide od vakuum pumpe do serva pušta vakuum. Potrebno je detaljno provjeriti cijeli sustav.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrime sam primjetija (ne znam jeli to mozda ima veze s tim) da mi kad je auto u leru dok lagano vozim i drzim kocnicu da mi se okretaji lagano dizu pa spuste kad stanem. Nesto vrlo stino ali osjetim razliku.

Link to comment
Share on other sites

Pregledaj sve vezano za vakuum. Od pumpe, do servo bubnja preko crijeva. Vjerojatno je problem do jednog od nabrojih uređaja.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam kupija novo crijevo i stavija novo ulje. Odzraceno, tako da ne virujem da je u tome problem.

Link to comment
Share on other sites

nekako mi vuče da nije dobro odzračeno, ne smije pedala tako duboko putovati. dali se skrati hod pedale kad par puta brzo pritisneš kočnicu?

Link to comment
Share on other sites

Dobro french piše, pogledaj dali je dobro odzračeno. Ako nije servo bubanj, ili ako je sve dobro odzračeno onda ti ostaje samo glavni kočioni.

Link to comment
Share on other sites

nekako mi vuče da nije dobro odzračeno, ne smije pedala tako duboko putovati. dali se skrati hod pedale kad par puta brzo pritisneš kočnicu?

Ja mislim da ostane isti hod. Pokusati cu danas kad dođem s posla par puta brzo stisniti pa javim.

Link to comment
Share on other sites

Znaci stisnija sam brzo par puta dok se nije stvrdnila ali onda kad je pritisnem i drzim samo izduši. Bas se cuje kako kao da pusta zrak na papucici.

Link to comment
Share on other sites

Meni je tako bilo na prošlom autu kada mi je otišao jedan zadnji kočioni cilindar i gubio je ulje na njemu. Provjeri sve kotače i vodove da negdje ne slini. Ne mora biti, ali za svaki slučaj...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.