Jump to content

Clio III - dim kod volana, brisači i ostalo


Sinisha

Recommended Posts

Radi se o poravnavanju i čišćenju kontakata te nanošenju izolacijske masti?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zašto je tajna o čemu se radi?

Zasto je tajna kako se i od cega pravi coca cola:-).

Fino posaljes i dobijes rucicu nazad. NHF ali ovdje bi svi sve na gotovo pa onda kopirali i dalje sami se pravili majstori. Isto ko i za pojacane kugle. De mi reci kako i od cega. Uostalom bolje mjenjati rucice svako malo :-)

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Znači, uzimaš ljudima novce. Tako reci.

Nisi u redu. Ti prvi si imao TOLIKO  pitanja o svemu čega si se dotaknuo da to nije normalno. O elektrotehnici/elektronici ne znaš ništa pa si svejedno slagao muziku i ispitivao sve i svašta te besplatno koristio nečije znanje i iskustvo.

Sada kada si u situaciji da ti imaš znanje/iskustvo o nečemu, to isto odbijaš podijeliti sa drugim članovima. Svakako se ponašaš u duhu foruma.

 

Tvoj post treba staviti da svi vide i sjete se napisanoga kada ti nešto zatreba. A hoće...

Edited by borny
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo ja to nosim svom elektricaru, koji to radi i koji nece i ne zeli da se to kopira. A iskreno ti si toliko bahat, arogantan i upadas u svaki post praveci se pametan. Od takvih sitnih dusa kao ti me zaboli ona stvar. Zaboravljas samo jednu stvar. Sa sam podijelio toliko iskustava i savjeta za 197 da sam trebao bit milijunas. A sto se glazbe tice gdje ste me svi popljuvali u vezi sumova i rekli kako sam krivo sve spajao, o da sjecam se toga. Evo izgorilo je sve kako ste rekli. Solo sam gotovo sve i napravio koliko je bilo sprdanja. Ti slobodno zaobidji mene i pametovanje kao sto si pametovao i Reneu za reklamiranje firme i vizitke. Tebi nebi dao nikakav savjet jer si jedna ljubomorna i pokvarena osoba. Zivi s tim i drzi se svojih tema.  

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Ima li zainteresiranih? Ili ce se javit gospodin koji mi konstatno rusi rejting i dislajka. Odjednom imam -32 sa 300 pa vidim da mu je zivot zvan zrmi hahahahaha. E sitna duso.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pohvalno je da postoj netko ko može rješiti problem s ručicom makar i nešto koštalo iako neznam koliko košta a ako je nova ručica 1800 kn onda je velika ušteda ako neko to rješi sebi za malo novaca pa to je dobro.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
2 hours ago, Zrmi RS said:

Ako netko zeli ovo je i dalje aktualno ;)

Covjece koja si ti enigma, u jednoj temi se bunis sto nitko nije znao rjesenje tvog problema, a u drugoj "prodajes" rjesenje problema koje znas...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Lucky_ZG said:

Covjece koja si ti enigma, u jednoj temi se bunis sto nitko nije znao rjesenje tvog problema, a u drugoj "prodajes" rjesenje problema koje znas...


Ne samo da se buni, nego mu je netko riješio, a neće napisati što i kako pa se još i čudi. Nije mu prvi, a vjerojatno ni zadnji put.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, borny said:


Ne samo da se buni, nego mu je netko riješio, a neće napisati što i kako pa se još i čudi. Nije mu prvi, a vjerojatno ni zadnji put.

Vidi dezurnog dusebriznika. Borny jel j**es ti sta osim tu na forumu hahahaha

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Sve sam vec odavno postao ovdje pa ste mogli vidjeti. Dakle mali element na ploci tanak izmedju ova dva u obliku slova I debljine cca 2mm izgori. Izgori jer kotacici naprave kratki spoj a on je najslabija karika pa izgori. Ako malo zasmrdi i pocne gorit ok, ali ako nastavite i napravite vecu stetu pomoci nema. Zato je bitno i na najmanji smrad odmah stati. Rastavi se dio i izvuce plocica. Dio se taj mora ocistit i izdubit sto je malo veci posao i onda se uzme zica sad nznm debljinu vise ali ili ona neka bakrena ili se izvuce iz nekog strujnog kabla i skine izolacija. Mislim da je do 2 mm debljine ili tako nesto. Fino se namjesti u prokopani kanala na plocici i zalemi za gornji element. Bitno je da zica nedira dva susjedna elementa, nego samo gornji s lemom. Na donjem dijelu je mozete ostavit ili malo savit na drugu stranu. Lemit je pipkavo i bitno je da zalemite tanko, a opet cvrsto te da prokopani kanal bude dovoljno dubok da kad zica legne u njega, bude u visini s plocicom. Ako je previsoka onda ce kotacici onak zapinjat. I ovako ce biti osjecaj malo drugaciji jer nije to sad ravno, ipak je komad zice, ali ista je debela dovoljno da nikad vise ne izgori. Naravno necete se sad igrat s rucicom i stiskat do imendana. Eto. Tko se zeli igrat s tim neka  se igra, ja i dalje nudim svoje usluge za to jer nije bas jednostavno, ali evo da mi Borny i ekipa ne placu a i da nemislite da sam seronja rijesenje je na slici dolje i opisano:

rucica.jpg.e57cc2038a14f766a7ba4e16b14ac828.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Opet problem s ručicom brisača, barem mislim da je ona. Ništa nije izgorilo, sve radi ali....počelo je tako da kad okrenem kotačić za zadnji brisač onse nije odmah aktivirao nego koju sekundu kasnije. No kad sam okrenio još malo kotačić kao da ću špricati zadnju šajbu onda se odmah aktiviro. Rastavio sam ju da je očistim eventualno i to je onda kao pomoglo. Nedavno je počela opet srati tako da kad upalim špricanje prednje šajbe,ono uopće neće špricati. I onda okrenem kotačić za špricanje zadnje šajbe i proradi mi špricanje prednje. I tak konstantno. Nekad jednostavno neće odradit komandu iz prve. Kako se ti kotačići međusobno isprepleću očito je do njih. Danas mi je došla druga ručica, isto polovna, ali opet njesra. S njom nije špricalo straga, pa je onda proradilo. Onda stanem, želim špricati prednju šajbu i opet ništa. Izgorilo nije ništa. E sad nznm u čemu je štos. Motorići rade normalno, ali kao da u tom trenutku ne dobiju komandu iz ručice. Što čistiti, s čime ako to ima efekta i kakva je to mast na spojevima? Može li ona radit problem? Imate kakvo riješenje ili savjet?

Link to comment
Share on other sites

Budi siguran da motorić radi uvijek.
Zar nemaš 1 motorić koji mijenja smjer?
Silikonska mast ili obični vazelin odlično rade na takvim stvarima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mata73 said:

Ako imaš xenon onda je jedan za perače farova.

Ma imam. Sve radi ali ne onako kako treba....pitanje je dali je rucica kriva ili nesto trece...

Link to comment
Share on other sites

Zato i pišem.
Znači 1 motor je za xenon. Drugi za pranje prednjeg i zadnjeg stakla. Ako zeza prednje i zadnje pranje prvo provjeri motorić da nije nabubrila ona guma pa spriječava pravilan rad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mata73 said:

Zato i pišem.
Znači 1 motor je za xenon. Drugi za pranje prednjeg i zadnjeg stakla. Ako zeza prednje i zadnje pranje prvo provjeri motorić da nije nabubrila ona guma pa spriječava pravilan rad.

Hm...koja guma? :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.