Jump to content

clio IV servisni intervali


lucky

Recommended Posts

da li netko zna koji su servisni intervali za clio IV 1.5dci 90ks ?

 

naime uz isporuku auta nisam nigdje dobio te podatke, prelistao cijelu knjižicu ali nigdje toga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ulje i filter ulja 30.000km ili svake 2 godine

Filter kabine   30.000km ili jednom godišnje

Filter zraka i goriva 60.000km ili svake 4 godine

Koč. tekućina 120.000km ili svake 3 godine

Pogonsko remenje i napinjači 150.000km ili svakih 6 godina

Ali po dosadašnjim iskustvima sa održavanjem dCi motora , interval zamjene ulja bi prepolovio , dakle na max. 15.000km ili svake godine , da kasnije ne bi glava boljela (turbo,leteći...) kad iziđe iz garancije

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi i filter zraka jednom godišnje, ovo 4 god. mi je nekako nategnuto...

Link to comment
Share on other sites

Jedan od mitova za filter zraka. Ako ne voziš svaki dan kroz Saharu jednako dobar je sve 4 godine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U DK su uveli A i B servise. Svake godine na servis, nebitno koliko predjes. :D

Link to comment
Share on other sites

Eto ideje našim glavonjama kako još izmusti para od naroda. Čudi me kako na aute nisu uveli periodički pregled.

Link to comment
Share on other sites

I kod nas su uvelu A i B servis ua Clio IV. , prve godine pregled vozila sa izmjenom filtera kabine,  u 2. godini ili 30000km izmjena ulja.filtera  ulja, kabine,  kontrola vozila.....    pa opet 3. godina pregled 4. servis.... svjećice na 60000km itd...

Edited by Goran_KA
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Postoji li negdje "službeni" plan servisa za Clio IV 75 sa svim preporukama proizvođača?

Link to comment
Share on other sites

Postoji li negdje "službeni" plan servisa za Clio IV 75 sa svim preporukama proizvođača?
Odeš na www.mojrenault.hr registriraš se brojem šasije....

TURBO TERROR

Link to comment
Share on other sites

On 10. 07. 2014. at 13:30, djordjep80 said:

Ulje i filter ulja 30.000km ili svake 2 godine

Filter kabine   30.000km ili jednom godišnje

Filter zraka i goriva 60.000km ili svake 4 godine

Koč. tekućina 120.000km ili svake 3 godine

Pogonsko remenje i napinjači 150.000km ili svakih 6 godina

Ali po dosadašnjim iskustvima sa održavanjem dCi motora , interval zamjene ulja bi prepolovio , dakle na max. 15.000km ili svake godine , da kasnije ne bi glava boljela (turbo,leteći...) kad iziđe iz garancije

Prilično sam siguran da u manualu piše da je preporučeno sve od ovoga prepoloviti ako je auto pretežno vožen u gradskim uvjetima. Bar tako piše meni u knjižici vozila, a i u Haynes manualu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Prilično sam siguran da u manualu piše da je preporučeno sve od ovoga prepoloviti ako je auto pretežno vožen u gradskim uvjetima. Bar tako piše meni u knjižici vozila, a i u Haynes manualu.


Da...a i pogotovo ako imaš želju taj auto još dugo zadržati kod sebe.
Kod mene na Meg 3 (kojem su serv.intervali 30.000) je servis svakih 10.000

TURBO TERROR

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja znam da ja svoj clio IV dci mjenjam ulje i dalje na svakih max 15tkm i 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ubrzo servis. Servise radim u mog mehe koji je prije radija u ovlaštenom. Al su ga uhvatili da radi paralelno pa je da otkaz u ovlastenome. Sad mi se javila neka zenska sa pricom da oni sufinanciraju servis, al moram nakon servisa ispunit nekakav upitnik. Ovo je poruka:
Poštovani. Tražimo tajne kupce na području Splita i Omiša koji imaju Renault i Dacia vozila i moraju na godišnji servis. Dekra sufinancira godišnji servis ukoliko je osoba voljna ispuniti upitnik nakon odrađenog servisa. lp
Jel netko upoznat sa ovim?

Link to comment
Share on other sites

Edit: ovi bi financirali 1000kn ako bi iša na servis od 1300kn sa original djelovima

 

Uplata na žiro racun, iduci m nakon servisa do 20-og

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Lijep pozdrav

 

I ja sam ovdje jer sam zbunjen pitanjem servisnih intervala za moj clio 4 90 tce. U knjizici pise da se ulje i filteri mijenjaju svake dve godine ili svakih 30.000 km. E sad, citam po forumima da neki pisu da treba mijenjat svake godine, a ovdje citam da to vrijedi samo za dci motore. Zaposlenik jedne renaultove garaze u njemackoj mi je rekao da se ulje i filteri mijenjaju svake dve godine, dok je jedan drugi u francuskoj garazi rekao da bi trebalo svake godine...Sad gdje je istina ? Kakva su vasa iskustva ? Kad kazete da te intervale navedene u knizici treba prepoloviti, vazi li to samo za dizelase ili i za benzince ?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

pozz svima

imam clio 4 75ks(2016god) dizel i sad treba ici drugi servis,auto ima 53000km.prvi je rađen na 28 000km.

kod mene uopce nema gradske voznje i auto se rijetko vozi,prije mi istekne rok od 2 godine nego kilometraža.

prvi servis je rađen u ovlaštenom i cijena je bila 1400kn.

sad bih drugi servis radio sam a pošto uopce sa autom nedodje knjižica održavanja moram tražiti pomoc.

koje ulje(koliko litara ide) da naspem u auto,koji filter ulja i filter klime?gdje to sve najbolje kupiti i koliko otprilike dođe da vidim razliku 

između ovlaštenog ili bolje da radim sam servis.

Edited by klitonije
Link to comment
Share on other sites

Nazoveš Lageros Anđelka i sve će ti reći i prodati original za prihvatljivu cijenu.
Anđelko je do 16.07. na godišnjem.

Link to comment
Share on other sites

Ili napiši broj šasije pa dobiješ kataloške brojeve rezervnih dijelova. 

Ulje je 5w30 RN0720 ACEA C4, osim filtera ulja, mijenja se filter goriva, zraka i polena. 

Link to comment
Share on other sites

RENAULT, CLIO, 1.5 DCI, šasija VF15RBF0A56205153

 

znaci najbolje ovo:

https://www.mall.hr/motorna-ulja/elf-motorno-ulje-evolution-fulltech-fe-5w-30-5-l

 

ili

https://www.motul.com/hr/hr/products/specific-0720-5w30

 

mjenjat cu jos filter ulja goriva i polena.zrak necu jer su to radili na prvom servisu.

nasao sam dobar post pa nek ostane kome treba:

RN0720

ELF EVO FULL-TECH FE 5W30 - Jasmin Maziva/TOTAL Hr
5L = 245,00 Kn/5L
1L =   55,00 Kn/1L

SHELL HELIX ULTRA Profesional AR-L 5W30 - Orbico
1L = 65,50 Kn/1L
***** bitna napomena: mnogi ne znaju da je SHELL prvo punjenje ulja u motor kada se vozilo sklapa u tvornici i dođe na tržište, ali osobnog sam dojma da nije nužno za sva tržišta tako, no, ova oznaka "Professional" kod SHELL-a (i Castrola) uvijek označava originalno tvorničko ulje, a kod SHELL-a ovi nastavci AR-L označavaju i za koje modele automobila je to ulje i odnosi se onda samo na te modele, ne i ostale kao sva ostala generalna ulja

- LIQUI MOLY TOP TEC 4400 5W30 - Liqui Moly Hr
5L = 290,00 Kn/5L
1L =   67,00 Kn/1L

- MOTUL SPECIFIC 0720 5W30 - Tehnolub
1L = 90,00 Kn/1L

Link to comment
Share on other sites

Goriva 164000797R

Ulja 152089599R

Polena 272777764R antialergeni, 272773151R ugljeni. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

auto krešo ima stvarno super cijene.danas sam bio u auto tokić i sve isto oni traže 900kn

jel ovo sve ok?

 

stavio sam RENAULTCLIO IV (BH_) 11/2012 - ...1.5 dCi 75 - Diesel 55 kW i onda izabrao sve Bosch filtere i ulje ELF

 

 

Untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

Je, Bosch nije bas jak u filterima i jeftin je i u tokicu, ali nebih ga se dvoumio staviti.
Pogledaj ipak jel imaju Fram ili Purflux..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.