Jump to content

clio IV servisni intervali


lucky

Recommended Posts

da sad sam to i ja vidio u lageros temi...najradije bih to sve uzeo oriđiđi u lageros al covjek na godisnjem a ja bih iduci tjedan na more a prije toga servis

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, klitonije said:

da sad sam to i ja vidio u lageros temi...najradije bih to sve uzeo oriđiđi u lageros al covjek na godisnjem a ja bih iduci tjedan na more a prije toga servis


Anđelko je na godišnjem ali sestra (Renata) mu radi, meni je napravila ponudu, tako da se može naručiti, ako je hitno najbolje je nazvati jer se odgovor na mail dosta čeka.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

lageros je stvarno super sto se tice cijena.isao sam u ovlašteni pitat za cijene dijelova za servis i izaslo je ravno 1400kn.srećom pa sam malo pričekao na odgovor a ne uzeo onaj šrot od tokica ili kreše 

 

ovo su cijene od lagerosa pa nek ostane za ubuduce kome bude trebalo.

 

- ulje ELF EVO FULL-TECH FE 5W30 5L                kom 1      MPC 250,00 kn/kom     rok.: odmah

- filter ulja REN OE 152089599R                          kom 1      MPC   60,00 kn/kom      rok: odmah

- čep kartera s brtvom FIS 518.471.021              kom 1      MPC     8,00 kn/kom      rok: odmah

- filter zraka REN OE 165467674R                        kom 1      MPC  90,00 kn/kom      rok: odmah

- filter goriva REN OE 164039594R                      kom 1      MPC 120,00 kn/kom     rok: odmah

- filter kabine REN OE 272773151R                     kom 1      MPC 140,00 kn/kom     rok: odmah

Link to comment
Share on other sites

Prebvise euforije [emoji16]
Nemaju kreso i tokic srot dijelove. Ovisi sto trebas, nekad moras traziti po vise trgovina. Ako te pale original filteri ok, ali i oni iz tokica su dovoljno dobri. I to ulje kosta jednako svugdje..
Tak da ti je to sve relativno..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

S popustom 250. U kresi 250, u mall.hr 250, itd.. no nebitno. U ovlastenom duplo, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Nebitno totalno.lozim se na orginal dijelove i to je to.jos kad su po cijeni zamjenskih jos bolje

Link to comment
Share on other sites

Nažalost original dijelovi nisu uvijek bolji i kvalitetniji izbor, i sam Anđelko je o tome pisao, tako da tu treba pripaziti, recimo u mom slučaju original fillter klime sa aktivnim ugljenom je baš loš, bolje je uzeti nešto drugo. Kod filtera ulja najviše preferiram Mann, dokazano je da ima više filtracijskog papira od konkurencije, itd.. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kočnice su dobar primjer. Originalne kočnice za Clio II 1.2 16V su premekane i relativno brzo se potroše.

Prvu ugradnju diskova sam promijenio, a auto nije imao niti 50.000km. Tad sam stavio Brembo MAX diskove i skinuo ih nedavno na skoro 190.000km. Mogli su još, bili su na 18.4mm od 17.7mm koliki je minimum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kupio sam sve u lagerosu i super.hvala na preporukama

 

Ono sto me jos zanima koliko ulja tocno ide u motor kod zamjene( filter ulja naravno isto ide)

Motor je 1.5 dizel 75 ks

I dali se se mjenja ulje u mjenjacu ( rucnom) i ako da na koliko

Edited by klitonije
Link to comment
Share on other sites

u motor s filterom 4.5 litre 5w30, RN0720, u mjenjaču se mijenja kad i kvačilo iako ako želiš možeš zamijeniti i prije..

2.4 litre 75W80, API - GL4, ja bih zamijenio kad mi kuplung krepa ili ak je auto stariji a clio 4 nije stariji od 2012.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.