Jump to content

Diskovi i plocice


goran_zg

Recommended Posts

Trebam preporuku za izmjenu diskova(prednji i straznji) i plocica za megana 1,5dci 2006. Imam ponudu ATE 3000kn sa montazom.

Hvala, pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Trebam preporuku za izmjenu diskova(prednji i straznji) i plocica za megana 1,5dci 2006. Imam ponudu ATE 3000kn sa montazom.

Hvala, pozdrav

 

pa tolko za megana rs-a ne košta! :zubo:

 

pitaj legarosa da ti složi ponudu! Ovo je kriminalno!

Link to comment
Share on other sites

Ma daj? Danas dobio ponudu u auto favorit i to je cijena sa 20% popusta za gotovinu, sa montazom. Nisam pita za detalje, rekoh dođem drugi tjedan da vidim ponudu. Saljem upit legarosu...

Edited by goran_zg
Link to comment
Share on other sites

Pa to su prednji i stražnji diskovi + pločice. Cijena je tu negdje. Mene je to sve koštalo 3400 bez promijene.

Link to comment
Share on other sites

Zadnji diskovi imaju ABS senzore u sebi i duplo su skuplji od prednjih.

Link to comment
Share on other sites

Uh, masna cifra... Dijelovi su realno oko 220 €, set plocica naprijed i straga, prednji diskovi Ø=280, straznji diskovi Ø=240, s lezajem. Radi se o OEM dijelovima.

Link to comment
Share on other sites

Zadnji diskovi imaju ABS senzore u sebi i duplo su skuplji od prednjih.

sta imaju ?? Ovo prvi put cujem
Link to comment
Share on other sites

408114.bmp.jpg

 

 

Naplatak 4 -otvora, 

O 240 mm, 

Visina 80,6 mm, 

Vrsta kočionih diskova Puna, 

Debljina kočionog diska 8 mm, s integriranim ležajem kotača, s integriranim magnetnim prstenom ABS-osjetnika

 

 

 

Postoje, naravno, i jeftinije varijante bez gore navedenog integriranog, ali je onda problem sa uprešavanjem/isprešavanjem pa ekipa ima drame oko ABSa. ;)

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

pa tolko za megana rs-a ne košta! :zubo:

 

pitaj legarosa da ti složi ponudu! Ovo je kriminalno!

Đruže, đaba si se ti šokiro...

---------

---------

Znate li razliku u cijeni Ate imaju u ponudi "power diskove prednje"+keramicke plocice... kad vec pusim, bar da ga fino popusim, ne na hladno.

I s obzirom da govorimo samo o Ate, sta nude ostali proizvođači, koliko moze ic cijena nize a da nije bas škart neki...

Edited by goran_zg
Link to comment
Share on other sites

408114.bmp.jpg

Naplatak 4 -otvora,

O 240 mm,

Visina 80,6 mm,

Vrsta kočionih diskova Puna,

Debljina kočionog diska 8 mm, s integriranim ležajem kotača, s integriranim magnetnim prstenom ABS-osjetnika,

Postoje, naravno, i jeftinije varijante bez gore navedenog integriranog, ali je onda problem sa uprešavanjem/isprešavanjem pa ekipa ima drame oko ABSa. ;)

Da taj prsten da a ne senzor sam pa sam imao onako upitnike iznad glave :D

Ja kad sam bio pitao nesto ak se dobro sjecam brembo su bile medju jeftinijim paknama

Kad vec sve sredjujes razmisli i o novom ulju komplet 5.1 (ili dot 4 al visokoteperaturni) i opletenim crevima.

Za keramiku znam da na motoru lila jer su osetljivije dok su hladne al kad se zagreju bolje koce. A brzo se tolko zagriju. Samo kad je kisa

Link to comment
Share on other sites

Keramičke pločice ti se ne isplate, a ATE Power su odlični diskovi posebice kod kočenja na mokrome radi kanala.

Link to comment
Share on other sites

Uh, masna cifra... Dijelovi su realno oko 220 €, set plocica naprijed i straga, prednji diskovi Ø=280, straznji diskovi Ø=240, s lezajem. Radi se o OEM dijelovima.

Gdje ima za to para OEM dijelovi?

Pa samo su zadnji diskovi (OEM) toliko para bez ugradnje...

Link to comment
Share on other sites

U ovlaštenim nema sigurno. :D

Imaš na netu, Ate, još su bolji od OE, zaštićeni su od korozije, za razliku od onih u šarenim Renault kutijama. ;)

Link to comment
Share on other sites

U ovlaštenim nema sigurno. :D

Imaš na netu, Ate, još su bolji od OE, zaštićeni su od korozije, za razliku od onih u šarenim Renault kutijama. ;)

Stražnji disk + ležaj s magnetnim prstenom promjer 274 mm x2 za lagunu (SNR) 1450 kn. Prednji disk promjer 308 mm x2 za lagunu (zimmermann) 1100 kn. Znači ukupno 2550 kn. Diskovi kupljeni u Tokića. Prednje pločice TRW 420 kn (Merčep), stražnje 340 Textar 380kn (Metalia auto), ukupno pločice 820 kn. Ukupno diskovi+pločice = 3370 kn bez montaže (radio sam). Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

U ovlaštenim nema sigurno. :D

Imaš na netu, Ate, još su bolji od OE, zaštićeni su od korozije, za razliku od onih u šarenim Renault kutijama. ;)

Ate komplet kočnica za Megija 2 za te pare na kućnu adresu nećeš sigurno dobiti , nemoj džabe ložiti čovijeka...

Link to comment
Share on other sites

Jebene cijene...brembo diskovi + trw plocice + senzor absa+ ulje za kocnice 1565 kuna za leona

Link to comment
Share on other sites

Bogami si omasio za samo 20€. Ewo TRW sve za 240€. 800kn razlike a nije bas TRW škart, zar ne?

Uh, masna cifra... Dijelovi su realno oko 220 €, set plocica naprijed i straga, prednji diskovi Ø=280, straznji diskovi Ø=240, s lezajem. Radi se o OEM dijelovima.

post-14635-0-18556400-1406461487_thumb.p

Edited by goran_zg
Link to comment
Share on other sites

Ate komplet kočnica za Megija 2 za te pare na kućnu adresu nećeš sigurno dobiti , nemoj džabe ložiti čovijeka...

Ne ložim ja nikoga. Cijene nisam izmislio, potrudi se i naći ćeš ih na netu. Ja inače istu stvar kupim za tisuću kuna. Ali to je cijena za mene, ne mogu nikome ponuditi dijelove po tim cijenama.

Link to comment
Share on other sites

Bogami si omasio za samo 20€. Ewo TRW sve za 240€. 800kn razlike a nije bas TRW škart, zar ne?

TRW je OE, isto kao i Ate.

Link to comment
Share on other sites

Uzmes brembo i miran si. Siguran sam da su najbolji od obicnih...

Link to comment
Share on other sites

Uzmes brembo i miran si. Siguran sam da su najbolji od obicnih...

Koji brembo, mora da se zajebavas, gledam online shop 425€ prednji diskovi, btw, to je ulazni model.l

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.