Jump to content

Kondenzat klime curi u kabinu


vrba

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Radi se o Megane II,1.4 16V, 2006. g.

Molim vas može li mi netko pomoći savjetom, kondenzat klime mi curi u kabinu. Primjetio sam to danas kada mi je klima radila malo duže

da se slijeva voda po podu auta. Prije cca. mjesec dana bio sam na servisu i mjenjali su filter kabine, a do da danas je skoru nisam koristio.

Dali je možda nešto začepljeno pa to mogu odraditi sam ili moram majstoru.

 

Hvala!

 

LP

Link to comment
Share on other sites

Začepljen je odvod.

Možeš i sam, ali mislim da moraš maknuti zaštitu od auspuha

Link to comment
Share on other sites

Ne mora biti začepljen. Boljka im je da se ta cijev izvuče.

Ali nešto od toga je.

Link to comment
Share on other sites

Na žalost  izgleda ipak ću morati do majstora, ne mogu skinuti zaštitu, zavukao sam se ispod auta ali ne ide bez dizanja auta,

glupo su to složili, cijev koja odvodi kondenzat iz klime završava negdje ispod poklopca-zaštite auspuha, tako da do te rupe odvoda bez skidanja

poklopca auspuha nikako ne mogu doći.

Ipak, hvala vam na savjetima bar sad znam što je u pitanju.

 

LP

Link to comment
Share on other sites

ja svoju jednom godišnje ispušem kompresorom tako što izvadim onu cijev koja vodi u hlađeni pretinac i kroz tu rupu uguram cjevčicu do odvoda i propušem....nikad do sada nisam imao problema...a i jednostavnije je nego rasturit pola auta da dođem do nje...

Link to comment
Share on other sites

Uspio sam rješiti problem, skinuo plastični poklopac kartera, odvio prva dva vijka koji drže zaštitu auspuha odvinuo lim i zavukao ruku te sam napipao predmetnu gumu te sam je istisnu i sad curi kondenzat. Nadam se da ce sada biti dobro...

Link to comment
Share on other sites

Kako ti završava ta cijev od kondenzata? Da li je okrugla ili izgleda kao i sve Renaultove odljevne cijevi kao kljun od patke?

Ako je odgovor pod B onda savjetujem da sa skalperom skineš jedan "kljun" ili oba, jer će ti se s vremenom opet zaštopati. Nakon šta mi je na Clia poplivala kompletna desna strana (podnožje suvozača i putnika iza), skalperom sam skinuo sve, jer se unutar tog "kljuna" opet nakupi škovaca i zaštopa se. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.