Jump to content

Redovni servis


sjor_bebo

Recommended Posts

Pozdrav eto mene opet sa pitanjem. Doslo je vrijeme za redovni servis. Promijena ulja i filtera ulja, filter zraka i svijecice.

 

e sad zanima me koje dijelove mi preporucujete da uzmem...neka markirana, neka manje poznata marka ali vasom preporukom, ili je sasvim svejedno..

E i koliko mora bit zazor na svijecicama..

 

U pitanju je renault laguna 1.8 96 konja,  97. godiste. 

Link to comment
Share on other sites

Elfovo ulje 10w 40,purflux filteri i svjecice koje ti dodu pod ruku.

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Mobil 5w-40 i filtronovi filteri :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ako nemaš purflux, Mann je izvrstan. Total, elf, shell, pa čak i INA, dalje ne bi tražio

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ako Renault kaže Elf, onda Elf. Evolution (u starom pakiranju se zvao Competition) 10w 40. Filteri bilo koje marke, ionako je to samo filter i mijenja se svake godine.

I ne stavljati 5w 40 u starije aute! "Lakše" je i proći će ga više u cilindre i auto će ga trošiti. Vjerujte mi.

Link to comment
Share on other sites

Mobil 5w-40 i filtronovi filteri :wink:

Šta će  5w40 u atmosferskom motoru iz 97. godine?

Pošto je to stari dobri i nepoderivi F3P , ne moraš nešto specijalno ganjati oko ulja (za razliku od dCi-a) , bilo koja polusintetika 10w40, bilo kojeg poznatijeg proizvođača će mu biti dovoljna , isto tako što se tiče filtera , odaberi nešto srednje klase (meni je Mecafilter favorit za Francuze) i miran si.

Svijećice bi ti preporučio da ganjaš što kvalitetnije , najbolje OEM ili NGK, jer je ipak motor u godinama pa mu je što bolje paljenje najvažnije

Edited by djordjep80
Link to comment
Share on other sites

e super hvala svima na informacijama ..nisam znao da je zazor toliko velik..mislio sam ce ce bit oko 0,7..

a sto se tice ulja..imam doma oko 8 litara ulja od ine 10w 40..pa sam mislio to potrosit da ne propadne..

Link to comment
Share on other sites

e super hvala svima na informacijama ..nisam znao da je zazor toliko velik..mislio sam ce ce bit oko 0,7..

a sto se tice ulja..imam doma oko 8 litara ulja od ine 10w 40..pa sam mislio to potrosit da ne propadne..

Zazor i mora biti 0,7.Bar tako piše na naljepnici poklopca ventila.

Link to comment
Share on other sites

Zazor i mora biti 0,7.Bar tako piše na naljepnici poklopca ventila.

aha...pa da tako sam i ja cuo al ovaj dragan st je napisao 0.9 pa mi je bilo cudno..

Link to comment
Share on other sites

Dialogys, Tehnička Nota za Lagunu 1.

 

attachicon.gifPlugs.jpg

Dragan je kao i uvjek u pravu.Točan je podatak 0.9.Krivo sam pročitao sa naljepnice.

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast svima, hvala svima na pomoci, jucer kupio dijelove danas sve mijenjam i to je to.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.