Jump to content

Brisači otkazali


Stormyus

Recommended Posts

pozz svima!

 

I naravno, s obzirom da je danas kiša raspalila, brisači su odlučili baciti se u štrajk. Jedva se vuku, cupkaju, ili miruju po par sekundi pa se onda tek pomaknu. Malo sam pogledao sličnu problematiku, i vidim da bih ipak trebao električara da prvo pogleda, a onda eventualno dalje... Na žalost, relativno mi je kratko vrijeme, jer bih trebao uskoro na dulji put, i molio bih preporuku za Zagreb, ili okolicu, kamo da odvedem auto da mi to srede?

Link to comment
Share on other sites

Elektricar ti nece rijesiti problem. Problem je vjerovatno u osovini na oba brisaca. Gumice su propale pa se voda slijeva niz osovinu kroz alu kuciste i napravi hrđu. Potrebno je skinuti plastike ispod stakla, skinuti brisace i njihov motor sa polužjem. Sa gornje strane na svakoj osovini imas zeger osigurac i podlosku. Skines i pokusas izbiti osivinu. Ako ne ide moras zagrijati sa brenerom. Kad izbijes sve ocistis sa brusnim papirom i dobro podmazes sa masti. Na gornju stranu oko osovine stavis silikon da voda ne ulazi. Posla cca 2h ovisno od alata kojeg imas i uznapredovale hrđe. Inace majstori to ne popravljaju oni zamjene za novo cijeli motor i polužje (škare).

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

hvala Mata, sutra je i onako time out, pa probam po instrukcijama... I srećom, ako razvalim, imam još dan-dva da nađem nekoga tko to stručno zna...

Link to comment
Share on other sites

obavezno poslikaj i zabilježi pozicije polužja jer ćeš imat problema kao naš cijenjeni moderator sa otoka :cool:

Link to comment
Share on other sites

Taman sam namjeravao reći da potražiš moju temu s brisačima. Bilo je sexa ali rade i dan danas ko novi. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Taman sam namjeravao reći da potražiš moju temu s brisačima. Bilo je sexa ali rade i dan danas ko novi. :dobroje:

 

 I još jednom, hvala svima!

Link to comment
Share on other sites

Onu polugicu malu koja ide sa el.motora ne diraj, tj.ne skidaj sa motora vec ju otkaci od ostalih sa odvijacem. Ako ju skines na motoru bit ce sexa dok nađeš pravu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.