Jump to content

Megane II reparacija letve volana


Dilbert

Recommended Posts

Megane II 2005 reparacija letve volana. Ima li tko iskustva? Cijena? Gdje je nabolje to obaviti u Zagrebu?

 

Još jedno podpitanje, meni se zapravo nije sviđao volan na tom autu kad je bio nov, za moj ukus bio je premekan. Sada, sa letvom na izdisaju, volan mi je puno simpatičniji. Hoće li odgađanje tog popravka napravit kakvu dodatnu štetu

Edited by Dilbert
Link to comment
Share on other sites

Volan je tvrđi, ima malo lufta... auto lagano zavlači u desno a špur je ok i gume se normalno troše (no to mu je boljka od početka, kad je bio nov i mislim da nema veze sa letvom)

Edited by Dilbert
Link to comment
Share on other sites

Ako je u pitanju letva volana, ajde imaš fore do srijede da vidiš što ti je isplativije, jer ja ti mogu ponuditi novu original letvu po cijeni od 1.600,00 Kn

zajedno s krajnicima, bez plaćanja kaucije ili vraćanja stare letve.

Jedino mi je jako važno da dobijem broj šasije i provjerim da li je to točan OE broj koji ja imam u ponudi.

 

Ovako izgleda ta letva

 

ger_pl_Lenkgetriebe-mit-Spurstangekopf-R

 

 

Dakle, dobro odvagni što je konkretno i isplativo za koje novce i dugoročnost istoga nakon obavljenog servisa.

Ako ovo kojim slučajem bude igralo, uvijeti ponude su sljedeći:

 

Uvijeti ponude su sljedeći:

Cijene su već snižene i s uračunatim PDV-om.
Roba se naručuje direktno iz uvoza i plaća se predračunski u cijelosti iznosa prije slanja narudžbe prema van.
Platiti se može gotovinski u trgovini ili putem interneta odnosno općom uplatnicom.
Trošak otpreme za ovakav paket je 70,00 Kn (zbog težine i glomaznosti paketa) s dostavom od vrata do vrata, ukoliko se roba treba slati na adresu.
Sljedeća narudžba se šalje oko 29.08., a roba u Hr dolazi kroz 3-5 radnih dana.
To znači da se sve mora izrealizirati minimalno 2 dana prije slanja narudžbe prema van.
Očekivani rok isporuke je oko 04.-05.09.2014. na naše skladište.

Inače narudžbe se šalju periodično u razmaku svaka 2 tjedna.

Za sada toliko i u slučaju bilo kakvih dodatnih pitanja stojim na raspolaganju.

Lijep pozdrav!

Anđelko Nizek

 
 
 
 
LAGEROS d.o.o.
 
A.K. Miošića 52
10410 Velika Gorica
Hrvatska - Croatia
T: +385 1 622 1 223
F: +385 1 626 0 010
E: lageros1@lageros.hr
w. http://lageros-auto-moto.webs.com
 

P.S.

u ovom slučaju ako bi se naručivalo, treba mi poslati sve osobne podatke, adresu i mjesto, te kontakt telefon i email.

Link to comment
Share on other sites

@lageros-zg Koja je cijena sa ugradnjom? sad trenuno imam nekih večih troškova pa si moram malo odvagnuti kada bi išao na zamjenu letve. A reci mi sa novom letvom servo će mu opet biti premekan?

Link to comment
Share on other sites

@lageros-zg Koja je cijena sa ugradnjom? sad trenuno imam nekih večih troškova pa si moram malo odvagnuti kada bi išao na zamjenu letve. A reci mi sa novom letvom servo će mu opet biti premekan?

 

Servis nemamo, pa tako ne mogu reći koliko bi koštala ugradnja u nekom drugom servisu.

Što se mekanosti serva tiče, to bi mi prije išlo pod servo pumpu i možda ulja unutra, jer ja sam imao takvih problema da je servo bio (u mom slučaju) teži kad je ostalo bez ulja.

Možda bi još bilo dobro malo pogledati sve oko servo pumpe i vidjeti da li je tamo sve u redu. Pa možda čak i kanalni remen koji pogoni servo možda se "olabavio" ili automatski natezač više ne radi kako treba.

Bacam sad razne kombinacije koje uopće ne trebaju biti, ali nije na odmet i to pogledati.

Uglavnom, mišljenja sam da letva volana ne bi trebala mijenjati osjećaj na volanu koliko servo pumpa, jer opet govorim iz svog iskustva da kad mi je letva bila "protukla" osjećaj na volanu nije bio nimalo drugačiji (lakši ili teži),

ali kad je servo pumpa propustila ulje, onda se to osjetilo na volanu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.