Jump to content

zamjena filtera zraka i klime megan sedan 1.6 16V 2006


mpriteh

Recommended Posts

Bok, zanima me dali netko zna neki link sa videom ili slikama kako se mjenja filter zraka i klime? Zelio bi to sam mjenjati ako nije preveliki problem. Molim vas pomoc i savjet oko toga.

Link to comment
Share on other sites

Filter zraka je pod haubom u airboxi iznad akomulatora. Što ti smeta,odšarafi i kasnije vrati nazad. Radi se o panel filteru. Filter kabine je suvozaču kod lijeve noge dolje. Morat ćeš glovebox skidat. Uhvatiš ga za uši,stisneš uši i izvlačiš. Usisivačem pokupi ako ima šta u njegovom kućištu,stavi novi i vozi.  :dobroje:

 

https://www.youtube.com/watch?v=uHehBrcUcAM

 

https://www.youtube.com/watch?v=WFb0ENpK7HY

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Filter zraka : Ne treba vijke skidati do kraja,mogu ostati u plastičnom ulošku.Za odvijanje tih vijaka upotrijebiti gedoru,zglobni nastavak i pravilni bit.Ovaj tip na videu jedino ima pravilni bit.

 

Filter kabine : Nije potrebno skidati pretinac kod suvozača,filter se prije ugradnje razlomi na oslabljenim mjestima (izgleda kao harmonika) i ubacuje postepeno,segment po segment.

Link to comment
Share on other sites

FIlter  kabine; ne treba skidati pretinac kod suvozača ali morat ćeš se malo potruditi dosta je nezgodno, zapamti kako si izvukao stari i na isti način stavi novi filter uz lomljenje na onim plastičnim perforacijama i uvlačenje dio po dio. Kad ja smotanko to mogu onda sigurno svak može samo uz malo truda i klečanja...

Link to comment
Share on other sites

Nije nikakva naučna fantastika skinuti pretinac. Time sve bude pristupačnije i lakše i lakše za usisat. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Kada skidan pretinac za rukavice za doci do filtera kabine, skidam onaj konektor za airbag. Dali se mora skinuti klema s baterije kada se to dira ili nije potrebno ?

Link to comment
Share on other sites

ja nisam nikad skidao klemu sa akumulatora, mislim da ti dođe na isto kao i kad na tom prekidaču isključiš zračni jastuk

Link to comment
Share on other sites

Ne moraš skidat klemu.  :dobroje:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Kada skidan pretinac za rukavice za doci do filtera kabine, skidam onaj konektor za airbag. Dali se mora skinuti klema s baterije kada se to dira ili nije potrebno ?

samo ga svuces, nemoras otkopcavat taj prekidace, nesmeta on tolko

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.