Jump to content

Clio III rezervni/zamjenski dijelovi


brunao14

Recommended Posts

Baš i ne zadovoljava neke geomterijske forme da bi se zvao disk :D

 

Nego, moje original pločice sa 50tkm bi onda mogle biti za zamjenu?

Rezervne sam već davno kupio :)

Link to comment
Share on other sites

Anđelko je naveo jako dobru ponudu pa ne kužim zašto i dalje ide priča o Auto Kreši.

 

Ja bi išao na ATE ili TRW i fakat nema greške s tim. Ovi bazni BREMBO jeftileni su najgori diskovi koje možeš kupit u nas ako ne najgori onda tu negdje. Jedino od BREMBA što vrijedi su njihove top trkače kombinacije a to za ovaj Clio ne vrijedi.

 

Jako je važno, kao što je već neko napomenuo da se montaža obavi čim kvalitetnije i da se dobro očiste i podmažu klipiči u čeljustima jer se nakupi od vlage i soli svega vraga.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih preporučio ovu kombinaciju.

 

Konkretno, kolegi (Rima za one koji ga znaju) tresu Febi diskovi nakon par tisuća km na Cliu 2 1.5DCI.

A da mu nije glavčina kriva?

Link to comment
Share on other sites

Pe kužim zašto i dalje ide priča o Auto Kreši?

Zato šta u auto krešo imam 25% popusta na diners i mogu platit na rate. Volija bi i ja da nije tako

Link to comment
Share on other sites

Plocice:

Comline-170kn

Delphi-182

Bosch-255kn

Icer-284

Brembo-300kn

Trw-311kn

Diskovi:

Febi bilstein-210kn

Delphi-254kn

Brembo-316kn

To mi je izbor u kreše. Barem ovako online sta mogu vidit. I 25% popusta na placanje dinersom

Krešo prilično šugav izbor diskova nešto bolja situacija kod pločica...

 

Pa da nisu mogli uvalit ATE diskove nemogu shvatit, očito se žele nekako riješit zaliha...

Link to comment
Share on other sites

Delphi pločice (LP565-182 kune) u ovom slučaju po web katalogu auto kreše su za:  Položaj ugradnje: Stražnja osovina;

Link to comment
Share on other sites

Uzeo za megana 2 trw plocice prednje po preporuci mehanicara,nakon 1000km sjele na disk kak se spada i zadovoljan...dalje ce vrijeme pokazat...intercars,bile 400 i kusur kuna,20% popusta na kes...preko mehanicara

Link to comment
Share on other sites

Uzeo za megana 2 trw plocice prednje po preporuci mehanicara,nakon 1000km sjele na disk kak se spada i zadovoljan...dalje ce vrijeme pokazat...intercars,bile 400 i kusur kuna,20% popusta na kes...preko mehanicara

 

Drugi puta se javi i raspitaj, jer s poštarinom si mogao proći povoljnije preko mene kao partnera ovoga foruma.

Koliko sam vidio, tvoj model Meganea je karavn 1.6 16v 82kW 2007 godina i na prednjim kotačima je ATE kočioni sistem

te za to bi bila ponuda sljedeća:

 

- Kočione disk pločice, prednje:

ATE standard = 325,00 Kn/set

ATE CERAMIC = 505,00 Kn/set

TRW = 275,00 Kn/set

CIFAM = 220,00 Kn/set

 

- Poštarina/dostava unutar RH za ovakav paket je 40,00 Kn

 

A inače za bilo kakve dodatne upite, broj šasije obavezan.

 

LP

 

Anđelko

 

Lageros d.o.o.

Link to comment
Share on other sites

Sad tek vidim da to nije guma od okvira vrata. Nego guma uz rub zadnjeg "prozora"

np2cnd.jpg

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Imaš na eBay. A mislim da ima i neko na forumu da nabavlja originalne dijelove. Vidi prvo što košta u ovlaštenim.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo znalci. Kakvi su diskovi kod 197-ice i koji bi bili dostojni serijske proizvodnje auta. Znam da su Brembo, plocice mi nisu bitne, ali ono sto je bitno jest kvaliteta kao ovih serijskih da nehrdjaju i da je dobra cijena. U renaultu cijena nije dobra hahahha. A ako su to zaista Brembo onda evo, sta se preporuca. Andjelko?

Link to comment
Share on other sites

Ja osobno bih uzeo (od ove standardne ponude što se može ponuditi, bez onih sportivo EBC i čega sve ne)

 

- Prednji kočioni diskovi, 312mm:

TRW = 375,00 Kn x 2 = 750,00 Kn/2komada

 

- Prdnje kočione disk pločice:

TRW = 240,00 Kn/set

 

Naime, Brembo u redovnoj ponudi diskova nema ništa dodatno u ponudi, samo jednu tipu diskova. Premda jesu "high-carbon", nekako nisam dojma da bi bili dovoljno dobri u praksi.

S druge pak strane, TRW je već dosta puta se pokazao kao dobra kombinacija, pogotovo sad sa ovim novim COTEC disk pločicama.

ATE bi bio isto intreresantan, ali osobno ne bih dao 2 i pol veću cijenu za disk pločice u odnosu na ove TRW, jer za toliko sigurno nisu bolje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.