Jump to content

Clio III rezervni/zamjenski dijelovi


brunao14

Recommended Posts

Ja osobno bih uzeo (od ove standardne ponude što se može ponuditi, bez onih sportivo EBC i čega sve ne)

 

- Prednji kočioni diskovi, 312mm:

TRW = 375,00 Kn x 2 = 750,00 Kn/2komada

 

- Prdnje kočione disk pločice:

TRW = 240,00 Kn/set

 

Naime, Brembo u redovnoj ponudi diskova nema ništa dodatno u ponudi, samo jednu tipu diskova. Premda jesu "high-carbon", nekako nisam dojma da bi bili dovoljno dobri u praksi.

S druge pak strane, TRW je već dosta puta se pokazao kao dobra kombinacija, pogotovo sad sa ovim novim COTEC disk pločicama.

ATE bi bio isto intreresantan, ali osobno ne bih dao 2 i pol veću cijenu za disk pločice u odnosu na ove TRW, jer za toliko sigurno nisu bolje.

 

jesi siguran da trw pločice za clio sport 197 toliko malo koštaju?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Brembo na 197ici zamjenske i nemam zamjerki. Prošle Grobnik, Raceland, Street race...

 

2013-02-22164448.jpg

 

Ove cijene za TRW su fenomenalne ako su za 197.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Imaš na eBay. A mislim da ima i neko na forumu da nabavlja originalne dijelove. Vidi prvo što košta u ovlaštenim.

A kako cu nac? Znam i ja da vjerojatno ima po netu. Al kako se to zove official?
Link to comment
Share on other sites

Vidim da gore nisam napisao oznake, sorry

 

Ali da, to je to što je vezano za Clio III 197.

Takvu mi cijenu ima dobavljač i takvu nudim ovdje.

Inače prednji diskovi su oznake DF6117S, a disk pločice GDB1606. Po TRW-u.

 

A što se tiče zadnjih, to je ona stvar zajedno s ležajevima kotača, a kočioni sistem je TRW. Brembo niti nema ništa po pitanju stražnjih diskova u ponudi.

 

PA evo onda što bih imao za ponuditi i po koliko:

 

- Stražnji kočioni diskovi s integriranim ležajem kotača, puni, 300mm:

TRW = 930,00 Kn x 2 = 1.860,00 Kn/2komada

NTN-SNR = 705,00 Kn x 2 = 1.410,00 Kn/2komada

 

- Kočione disk pločice stražnje, TRW kočioni sistem na vozilu:

TRW = 180,00 Kn/set

 

E, ovo je već druga priča i vrlo skupa.

Iako se može tu još nekoliko vrsta disk pločica ponuditi, ali ja ne bih, ostao bih na TRW-u.

Link to comment
Share on other sites

Drugi puta se javi i raspitaj, jer s poštarinom si mogao proći povoljnije preko mene kao partnera ovoga foruma.

Lageros d.o.o.

Ma nemas beda,bas gledao racun danas 440kn -20%,dakle ispalo me 352kn trw,nije sad to neka velika razlika...a to je ispalo ovako,meho reko ajd dodji sutra da pogledam nabrzaka sto lupka naprijed,nakraju me ugurao taj isti dan i rijesili cijeli servis,nesto oko ovjesa,nosac motora i plocice koje smo ustanovili taj tren da su pri kraju...usluga super zadovoljan,cjenovno neznam,ne bavim se time,nit sam u tom djiru al mi prilozio racun od dijelova iz intercarsa i dao 20% na kes za dijelove...relativno transparentno

Link to comment
Share on other sites

Pa nađi na netu tehničke specifikacije za svoje i za ove, pa usporedi...ako ima razlike u bilo kojoj dimeziji ne pašu...

Link to comment
Share on other sites

Prvo molim bez smjeha :)

Koji mi brisaci idu naprijed a koji zada? Pretpostavljam da to ide na velicine

I stavio bi ove neke zarulje za kratko svjetlo ove sta svijetle malo bolje. Neko mi je spominjao neke night breaker (tako nekako). Jel netko sa tim upoznat, sta valja i tako to?

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Pa temu sam ja otvorija. Sad mi glupo otvarat novu. Clio 3, ph1, troja vrata.

Treba sam je naslovit clio 3 sve i svasta :)

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Razbilo mi danas retrovizor, odnosno staklo i drzac stakla. Vanjski dio je u redu. Jel mogu u staklara to napravit ili moram original? Ako moram original, okvirno, koliko kosta? Elektricni je u mene (ono pomicanje gore/dolje ljevo/desno)

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Moras original stavit jer je konkavno a ne ravno.

@ admin/mod

Podijelite temu na osobno i na diskove i plocice o kojima se dosta pisalo

Link to comment
Share on other sites

Nasa sam na ebayu. I svugdje pise da ima opcija grijanja. Ja mislim da ja to nemam. Samo ga mogu pomicat gore/dolje ljevo/desno. Sad neznam jel to to. Posla sam upit

Link to comment
Share on other sites

Prilično sam siguran da ako imaš električne retrovizore (pomicanje), da onda imaš i grijanje. Grijanje se pali skupa sa grijanjem stražnjeg stakla, nemože posebno. Upali grijanje stražnjeg stakla i trebao bi rukom osjetiti da se staklo retrovizora zagrijalo.

 

Ovaj drugi link ti je jeftiniji.  

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Nisam to ni znao. Hvala. Narucio iz zagreba za 75kn sa nosacem. Prijatelj pokupio i poslao za split. Uslikao mi je i skroz isto kao i original.

Link to comment
Share on other sites

Prvo molim bez smjeha :)

Koji mi brisaci idu naprijed a koji zada? Pretpostavljam da to ide na velicine

I stavio bi ove neke zarulje za kratko svjetlo ove sta svijetle malo bolje. Neko mi je spominjao neke night breaker (tako nekako). Jel netko sa tim upoznat, sta valja i tako to?

 

Da, brisači idu na veličine koje su standardizirane, sigurno nemaš neku egzotičnu dimenziju. Uzmi metar i izmjeri postojeće i onda kupi takve dužine.

Žarulje uzmi "Osram Night Breaker Unlimited" i razlika u odnosu na te koje imaš ti je odmah vidljiva golim okom.

Link to comment
Share on other sites

Došao mi retrovizor. Savršen. Postolje odmah upalo na mjesto. 75kn i više nego ugodno sam iznenađen. Ako kome bude trebalo odakle je kupljen, nek se javi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.