Jump to content

Clio III rezervni/zamjenski dijelovi


brunao14

Recommended Posts

Pa kad si uvalija novo staklo jesi li spojio i jedan konektor na njega?

 

Upali grijač zadnjeg stakla i pipni rukom retrovizore.

Link to comment
Share on other sites

Je, ima utor za konektor. Al mi negrije. Al usporedio sam sa starim, nemam ja to di uštekat nego samo kao drzac. Ili se varam? (Poslao sam upit prodavacu jel podrzavaju grijanje)

Druga stvar me zanima. Ocito mojim mukama nikad kraja. Citam u jednom casopisu da ako mi prozor "grebe" da treba mjenjat vodilicu prije nego problem bude veci. Sad me zanima, koliko kosta (okvirno) ta vodilica?

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Ako ti izgleda kao na slici (konektor grijača sam ti zaokružio) onda ima grijač. Grijač su sve ove tanke paralelne crte po staklu.

Imaš li to i jesi uštekao konektor sa dvi žice u ovo mjesto koje sam zaokružio.

Nemoguće je da imaš električnu regulaciju retrovizora, a da nemaš grijanje.

 

post-14075-0-38108300-1412011750_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

16c4ehe.jpg

Imam grijanje jer ljevi grije, desni ne. I novo i staro mi ovako izgleda. I na tom starom mi pise renault znaci nije razbivano pa mjenjano. U taj utor ljevo na slici mi je bilo stavljeno pa sam tu i stavio.

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Mozda je i bilo (staklo) kao na tvoj slici al nisam vidio jer je bilo smrskano.

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Ma to meni izgleda da je obično staklo bez grijanja. Nema se di uštekat konektor (nema izvoda sa grijača niti se vidi grijač na staklu), već ima samo plastični utor za zakačiti konektor sa žicama da ne mantaju po retrovizoru.

 

I cijena je mala da bi bio sa grijačima. Sačekaj šta će ti javiti prodavač, ali ja mislim da te zavidao. Traži da ti pošalje novi sa grijačima, a taj mu vrati.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Javili su mi da nisam trazio. Ma nema veze. AK mi javio da oni nemaju samu vodilicu za prozor nego komplet od 600kn. Di mogu dalje pogledat? Jel se uopce moze samo to mjenjat? Znaci vodilica za el.pod. prozora

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi najbolje skinuti unutarnju oplatu vrata pa vidjeti šta točno grebe, a ne kupovati napamet. Možda je nešto upalo između vodilice i stakla pa zato grebe.

Bez skidanja oplate nemožeš točno znati u čemu je problem.

Link to comment
Share on other sites

Možeš sam i nemožeš ništa zeznuti.

A kako se točno skida neznam jer nemam Clia 3, ali javit će se već netko od kolega sa takvim Cliom i pojasniti ti proceduru kako se skida. Nebi trebala biti znanstvena fantastika.

 

EDIT: Evo našao sam uputu:

 

Door trim.pdf

 

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma to meni izgleda da je obično staklo bez grijanja. Nema se di uštekat konektor (nema izvoda sa grijača niti se vidi grijač na staklu), već ima samo plastični utor za zakačiti konektor sa žicama da ne mantaju po retrovizoru.

 

I cijena je mala da bi bio sa grijačima. Sačekaj šta će ti javiti prodavač, ali ja mislim da te zavidao. Traži da ti pošalje novi sa grijačima, a taj mu vrati.

Koliko para toliko glazbe. Za te novce sumnjam da je imalo slično originalu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Posto 90% svoje voznje vozim nocu, a neradi mi lijevo kratko svjetlo, jel mogu stavit Osram Night Breaker® Plus, 12V 55W, H7 žarulje?

Link to comment
Share on other sites

Zašto nebi mogao staviti, ako su ti žarulje H7. Savjetujem da promjeniš i lijevu i desnu, ne samo lijevu, jer će ti ovaj NBS svijetliti jače od originalne žarulje u desnom svjetlu.

Link to comment
Share on other sites

Naravno. I mislio sam obje

Al sad vidim na ekupi ima vise osram modela. Jesu ove dobre jer vidim da ima i jeftinijih varijanti. Pretpostavljam manje svjetla daju.

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Edit: konkretno, ako netko kuži razliku bio bih zahvalan (osim u cijeni naravno)

http://www.ekupi.hr/Zarulja-Osram-H7-90-NBP-536549.aspx

http://www.ekupi.hr/Osram-Night-Breaker-Plus-12V-55W-H7-zarulja-268556.aspx

I ako nekog zanima brisaci, savršeni su. Ja ih ima od sijecnja i bas sam zadovoljan. Cca 130kn

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=121111887544&alt=web

Edited by brunao14
Link to comment
Share on other sites

Pa to je ista stvar jedino nemam pojma zašto je razlika u cijeni.

 

Ja sam sebi stavio Night Breaker Unlimited i odlične su i preporučujem ti da uzmeš njih, a ne NBP. Uzeo sam svoje u Auto Kreši u Splitu. Kod mene su H4 i došle su me dvije za oko 160-ak kuna koliko se sijećam.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam te sto si rekao. 180kn

Jel svjetle sta bolje, koji su princip?

Link to comment
Share on other sites

Pozz, ja sam imao Osram NB i dobre su,nažalost nisu izdržale ni godinu dana,koliko sam se raspitao i čitao problem je u naponu kad se auto pali pa ih valjda to zezne inače dobre žarulje,nećeš pogriješiti ako ih uzmeš

Link to comment
Share on other sites

Pozz, ja sam imao Osram NB i dobre su,nažalost nisu izdržale ni godinu dana,koliko sam se raspitao i čitao problem je u naponu kad se auto pali pa ih valjda to zezne inače dobre žarulje

Edited by marioaskz
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sebi stavio Night Breaker Unlimited i odlične su i preporučujem ti da uzmeš njih, a ne NBP

Nisam ih jos testirao, veceras cu. Sinoc punac vozija, sad ga pitam. Kaze da je mislija da su duga svitla. Pa onda upalija duga i vidija da su ipak kratka. Da svitle ludilo

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Član obitelji je kupio kod Klarića Clio 3/ 2012/ 55kw/ 1,2 bez police poklopca prtljažnika, prednjih maglenki, rezervnog kotača i mehanizma za prihvat rezervnog kotača zajedno sa kutijom za alat, te sa slomljenom ručicom desnih vrata od suvozača..

Otpadi u Zgb. prodaju  mehanizam i kutiju sa alatom po 1700 kn dok na ebayu ima za 32 eura....... ali ne šalju za HR. Da li netko zna gdje bi se navedeni dijelovi mogli nabaviti po realnoj cijeni, može i u bližoj regiji?

Hvala.

meh.jpgVPrGtRxs.jpg

Y5rBPAvs.jpg

 

Edited by geor06
umetanje slika
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Član obitelji je kupio kod Klarića Clio 3/ 2012/ 55kw/ 1,2 bez police poklopca prtljažnika, prednjih maglenki, rezervnog kotača i mehanizma za prihvat rezervnog kotača zajedno sa kutijom za alat, te sa slomljenom ručicom desnih vrata od suvozača..

Otpadi u Zgb. prodaju  mehanizam i kutiju sa alatom po 1700 kn dok na ebayu ima za 32 eura....... ali ne šalju za HR. Da li netko zna gdje bi se navedeni dijelovi mogli nabaviti po realnoj cijeni, može i u bližoj regiji?

Hvala.

meh.jpgVPrGtRxs.jpg

Y5rBPAvs.jpg

 

kontaktiraj prodavača na e-bay-u, meni su na taj način slali... ili, ak neće si sam organiziraj transport... samo ti mora reć di se pokupi... zoveš tipa A2B (bivši FedEX partner kod nas, ili DHL...

Edited by zac7654321
Link to comment
Share on other sites

Već sam zaboravio na ovo, međutim već sam nabavio sve preko Njuškala ( ispalo je jeftinije nego preko eBay-a)  i to: alat i mehanizam rezervnog kotača zajedno za 400kn, poklopac prtljažnika za 150kn, maglenke za 150 kn.

Dakle, sve skupa za 700kn + 50kn vozaču kombija koji je to uz put dovezao iz Osijeka

 

 

 

 

 

Edited by geor06
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.