Jump to content

nepoznat dek


teskera

Recommended Posts

nije sigurno od motorica svitla ,  itko ?? 

 

auto ima na rucici poziciju za prednje maglenke i u braniku su maglenke ali na zarulju nije nista spojeno i nemogu nikako naci prikljucak za zarulje,ni lijevo ni desno :((

 

odakle da pocmem traziti dali su instalacije na autu

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, imaš na ručici položaj za paljenje maglenki, imaš također ugrađene maglenke, ali do njih nemaš nikakvu instalaciju i te maglenke nerade?

Imaš li na toj ručici i položaj za paljenje stražnje maglenke i da li ti ona radi?

Je li to Clio 2 ph.1 ili Clio 2 ph.2?

Koliko žica dolazi na taj konektor i koje su boje?

 

Daj malo detalja.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako,sve to imam ali ne vidim instalacije,ph.2 ,4zice dvi unutarnje roze a dvi vanjske zelene

Zadnja maglenka ispravno radi

Edited by teskera
Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da ti je to konektor od maglenki. Po shemi neodgovaraju boje ali uzmi instrument i ispitaj žice. Te vanjske, zelene, bi trebala biti masa. Mjeri otpor između svake od njih i mase.

Te dvije roze, unutarnje su +12V kada na ručici upališ maglenke. Izmjeri imaš li 12V  između zelene i roze.

Nedostaje ti komad instalacije koji se ubode u taj konektor i onda iz njega idu po dvije žice (zelena i roza na konektor od svake maglenke).

 

Evo ti u prologu slika "normalne" instalacije, gdje se vidi kuda ide. Taj tvoj konektor je na slici označen kao pozicija R106 i onda sa njega ide na konektore maglenki, pozicija 176 i 177.

 

R106.pdf

 

Eto fali ti upravo taj komad instalacije koji ti je Srky stavio.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim,ovaj dek sta meni visi u autu je 'muski' a taj koliko vidim je zenski,dali je moguce da mi treba ta cijela instalacija i onda spojiti ta dva deka ?

Link to comment
Share on other sites

Da.

 

I taj tvoj nije muški nego ženski. Imaš na njemu stopice, a ne pinove. Samo mu je plastika konektora muška.  :D

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Ja isto imam taj dzek ali nemam prednje maglenke niti rucicu za upaliti prednje zadnja uredno radi ali meni je taj dzek uboden kod prednjeg poklopca od maglenke

Link to comment
Share on other sites

Hvala skuzio sam :) gdje da nabavim sada to,dali ima u ovlastenom servisu,bice je cijena paprena,nasao sam u srbiji na nekoj stranici za 65kn ,to mi se nekako cini prejeftino

Link to comment
Share on other sites

A i ja sam gledao po srbiji krece se taj kabal od 10 do 30 eura sad koliko je tu neznam ali mozes vidjet na otpadu

Link to comment
Share on other sites

Zovni ovlašteni i pitaj. Druga varijanta je ebay po onom OEM broju sa Srky-eve slike.

 

Inače ako ti je taj Clio kupljen polovni, a ne novi onda je to prethodni vlasnik iz nekoga čudnoga razloga skinuo. Nemoguće je da je novi isporučen sa maglenkama, a bez instalacije.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Ma zahebi to.

 

Traži po njuškalu, ebayu ili po nekom autootpadu.

 

Evo ti npr. ovaj to prodaje za 95kn. Treba ga samo kontaktirati da javi koliki je shipping za Hrvatsku.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/wiring-loom-fog-light-8200086522-renault-clio-1-2-5dr-98-06-sheffield-/400608393409?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5d461ef8c1

Link to comment
Share on other sites

Malo volje,zavlacenja i provlacenja stvar rjesena bez instalacije originalne ,stavljena h7 zarulja puno jeftinija,ja zadovoljan :)

post-15050-14110543188641_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

također imam takav konektor na vozacevoj strani dole kod maglenke,nemam maglenke,rucicu ni ovaj ostatak instalacije...

znaci imamo pripremu i to nam olaksava daljnju ugradnju jesam li u pravu?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.