Jump to content

nepoznat dek


teskera

Recommended Posts

također imam takav konektor na vozacevoj strani dole kod maglenke,nemam maglenke,rucicu ni ovaj ostatak instalacije...

znaci imamo pripremu i to nam olaksava daljnju ugradnju jesam li u pravu?

 

Tako je upravu si isto tako imam samo fale maglenke i rucica barem mislim

 

Od pripreme obojica imate samo 10% onoga šta treba.

Fale vam maglenke i njihova instalacija, ručica i njena instalacija, osigurač i njegova instalacija i na kraju relej i njegova instalacija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo mene opet , nisam nikako imao potrebu koristiti maglenke,neki dan jesam i primjetio sam da nista ne osvjetljavaju,kad sam izasao po noci pogledat , jako jako slabo svijetle,do cega bi mogao biti problem , zarulje sam stavio h7 55w ...

Link to comment
Share on other sites

prvo pogledaj dal su ok zarulje, pa pogledaj sjenila u maglenkama dal su u ok stanju ili su matiranje, ako je i to ok, probaj izmjeriti napon na zarulji dok ista radi, mora biti veca od 13V dok radi auto, 


cek jel ide u njih inace h7 ili si to ti sam onako odokativno ?? jer ako nije ona koja treba onda prvo kupi odgovarajucu !!!

Link to comment
Share on other sites

Probat cu jednu zarulju promjeniti, kao da su svjetla prigusena,mislim da nema veze sa sjenilima.

Ne ide h7 .. mislis da bi moglo biti do toga ? Mislim da ide u originalu h11

Link to comment
Share on other sites

si stavio relej da preko njega ukljucuje zarulje ? ako nisi mozda prekidac ne daje dovoljno struje, to provjeri tako da pogledas napon na zarulji ako nisi stavio, ako jesi onda nemas brige

Link to comment
Share on other sites

Auto mi ima tvornicke maglenke , samo je izgubljen kabel koji se spaja na zarulje, pa sam sam drugi provukao do zarulja..

Link to comment
Share on other sites

Evo mene opet , nisam nikako imao potrebu koristiti maglenke,neki dan jesam i primjetio sam da nista ne osvjetljavaju,kad sam izasao po noci pogledat , jako jako slabo svijetle,do cega bi mogao biti problem , zarulje sam stavio h7 55w ...

 

Maglenke služe da drugi vide tebe, a ne da ti vidiš druge. Od guste magle se ionako ništa ne vidi, a nekih 10-20cm od asfalta je magla rijetka ili je nema pa se prednje maglenke prije uočavaju nego farovi.

Link to comment
Share on other sites

također imam takav konektor na vozacevoj strani dole kod maglenke,nemam maglenke,rucicu ni ovaj ostatak instalacije...

znaci imamo pripremu i to nam olaksava daljnju ugradnju jesam li u pravu?

 

Ja sam ugradio maglenke, a imamo isti model Thalie:

- potrebna je drugačija ručica na volanu (ona koja ima opciju i za prednje maglenke). Čim je uštekaš svjetli i lampica na komandnoj ploči da svjetle prednje maglenke ukoliko daš kontakt na ručici 

- tvornički je provedena instalacija do prednjeg fara

- potrebno je kupiti nosače prednjih maglenki - idu umjesto poklopaca (ja sam ih kupio kod Štarkelja nove 104 kn/par)

- maglenke - kupio sam ih polovne (preko njuškala) za 350 kn i dobio sam i kabel koji povezuje dvije maglenke ali je bio za verziju Clia 197, pa samo mi stavili zamjenski konektor,  polovne maglenke su bile kao nove i dobio sam s njima i osram žarulje

 

i to je to...trošak cca. 500 kn 

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

Maglenke služe da drugi vide tebe, a ne da ti vidiš druge. Od guste magle se ionako ništa ne vidi, a nekih 10-20cm od asfalta je magla rijetka ili je nema pa se prednje maglenke prije uočavaju nego farovi.

Prednje maglenke sluze da ti vidis dalje a ne tebe prije. Jer farovi sasvim dovoljno zasvjetle. I uocljiv si spreda za popistit...

Fora je da ti dalje vidis jer su lamoe nize i one zbog toga kasnije stvaraju tebi vidljiv zid svjetlosti. Takodjet novije su mnogo tanje pa cestu jedva osvetljavaju... Bla bla...

Link to comment
Share on other sites

Rjesio sam problem, nije bilo do zarulja , slucajno sam otkinio zicu od desne maglenke i bez stopica sam spoia kabel (spoj izmedju 'nepoznatog deka' i kabelq koji vodi do zarulje) i pocelo je nornalno svjetlit dok je lijeva ostala prigusena,kad sam i na njoj makao stopice i spojio radi savrseno

Link to comment
Share on other sites

svejedno stavi odgovarajuce zarulje. fakat ne kuzim cemu kemijanje kad par zaljulja ne kosta ni 1oo kn... 

plus ovako 100% ne svjetli kako je to namjenjeno, vrlo vjerojatno i zaslepljuje... 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Stavio sam h7 jer kad sam isao u Tokica cijena za 2 zarulja je 120kn a za dva konektora za zarulje 230kn , tako da sam se samo okrenuo i stavio h7 za prvu ruku, jutros su mi stigle zarulje h11 i konektori, sa ebaya uzeo ... Promjenio sam odmah, i po meni nema neke razlike,al one dvi h7 zarulje ce dobro doci jer na cliu mi zna cesto otic zarulja kratkog svjetla.

Link to comment
Share on other sites

nemozes ovako ti videti kolka je razlika.. budi ubedjjen da si dobru stvar napravio

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.