Jump to content

ugradnja putnog računala na Clio 03.god.


nixon45

Recommended Posts

Imam Clia ali on nema bc, ručicu mogu nabaviti sa gumbom na kraju...dali se to da kako ugraditi i jel već postoji instalacija za to ili treba vući žice i kako?

 

ako se netko susreo sa time nek nabaci koji odgovor ili ako to netko želi raditi sa područja Siska neka se javi...

 

hvala  :D

Edited by nixon45
Link to comment
Share on other sites

Ručica kao ručica se da lako ugraditi, međutim nedostaje ti najvažnija stvar, a to putno računalo. Ono je sastavni dio instrument table, šta znači da ti treba i nova tabla. 

 

Međutim, ako uzneš novu tablu neće odgovarati prijeđena kilometraža pa je pitanje kako će na to gledati oni bojsevi iz STP-a.

Link to comment
Share on other sites

A čuješ, ne znam kako će reagirati na to kada vide da si prošle godine doša na tehnički sa ukupno prijeđenih 80000 km, i sada nakon godine dana dođeš sa npr. 50000 km.

Link to comment
Share on other sites

Mogu se vratiti kilometri tj namjestiti da budu koliko trebaju biti, samo treba platiti tu uslugu

Isto mislim.

50 eura je mislim cijena.

Link to comment
Share on other sites

Znaci treba nabaviti sat s putnim racunalom i rucicu? I sve je ostalo plug&play? Tocnije samo se dekovima pospajaju? Nema jos kemijanja, brikanja i ko zna sta jos?

Link to comment
Share on other sites

Onda u tom slučaju preostaje nabaviti tablu sa putnim kompjuterom, ali obavezno da bude od Clia 2 phase 2, kao šta je i postojeći (ako se uzme tabla od faze 3 ili 4 onda treba sve žice tramakavati).

Nadalje, treba nabaviti ručicu koja na vrhu ima botun od kompa i ako se ima sportske sreće instalacija postoji, a ako ne nije ni to greda. Radi se o jednoj jedinoj žici koju treba potegnuti od ručice na volanu do instrument table. Na konektoru ručice je to žica koja je ubodena u pin B7 (originalna ako postoji onda je ljubičaste boje), a na display se spaja u crveni konektor pin 6.

Link to comment
Share on other sites

Znači razlika BC i non-BC je samo u tabli?

Bolje da niste ništa pisali, sad ću i tablu novu tražiti :D

 

Sad bi ekipa sa klijačima 2 mogla napisati part. nr svojih tabli da je nama lakše tražiti :)

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Nije samo tabla nego i ručica.

 

Inače za clio 2 ph.2 to ti izgleda ovako:

 

post-14075-0-39113200-1411414835_thumb.j    post-14075-0-66884000-1411414843_thumb.j

 

Za tablu sa kompom mora ti iza pisati ADAC.

Znači lijeva slika tabla bez kompa, a desna sa njim.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

ako vas bude dosta, voljan sam kupit uredaj za programiranje kilometara i odradit to sve po fer cijeni
imam vec iskustva sa programiranjem kilometara no svaki auto zahtjeva drugaciji pristup

Link to comment
Share on other sites

ja na svome imam tablu od sporta,nemam ručicu a za instalaciju nisam siguran ali vrlo vjerojatno je nema,jer nema ni pripreme za onaj sat.

imali netko ručicu,pa da moj bude pokusni kunić,naravno ručicu bi poslije otkupio?

Link to comment
Share on other sites

aa onda cu preselit tablu i ručicu s tatinog clia ,pa ćemo videt sta ce bit..bas se nadam da ce pasat..aa sutra onda malo do otpada videt Jel ima sta

Link to comment
Share on other sites

Onda u tom slučaju preostaje nabaviti tablu sa putnim kompjuterom, ali obavezno da bude od Clia 2 phase 2, kao šta je i postojeći (ako se uzme tabla od faze 3 ili 4 onda treba sve žice tramakavati).

Nadalje, treba nabaviti ručicu koja na vrhu ima botun od kompa i ako se ima sportske sreće instalacija postoji, a ako ne nije ni to greda. Radi se o jednoj jedinoj žici koju treba potegnuti od ručice na volanu do instrument table. Na konektoru ručice je to žica koja je ubodena u pin B7 (originalna ako postoji onda je ljubičaste boje), a na display se spaja u crveni konektor pin 6.

Može li se proći bez zamjene ručice? Ugradi se posebno tipkalo negdje na kokpitu i instalacija provede do instrument table?

Link to comment
Share on other sites

U principu može, ali sama kontrola sa ručice u vožnji je puno praktičnija (ruke ostaju na volanu, ne skrećeš pogled tražeći tipkalo, .....).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel sta bilo od ovoga? :) 
Interesuje se kolega za istu stvar,na laguni 1, jer je nasao povoljno neke dijelove za lagunu :)
Ne znam da li je to moguce, kod njega je neka verzija Edition, dok je kod te druge Concorde(kao kod mene)? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.