Jump to content

ugradnja putnog računala na Clio 03.god.


nixon45

Recommended Posts

OK, ajmo nastaviti u revijalno tonu.

 

Dakle došlo mi je da promjenim instrument tablu jer nemam brojač okretaja i sviđaju mi se one sa bijelom pozadinom. Našao sam ih dosta na ebayu ali sa raznim serijskim brojevima. Za sve njih piše da odgovaraju na moj auto. Ne bih se htio zeznuti kod kupovine...

Ovo su serijski brojevi na pločama na koje nailazim:

 - P7700436472 - Renault Clio II 1,4 (B/CB0C) (BB0/1/2_, CB0/1/2_), Motorcode:K7J 710, E7J 780, godina 2000

- P7700428718A 21650176-1

- 8200054416 - motor: D4F712,

 

Možda je bitno spomenuti da sve s prednje strane indentično izgledaju i da sam ja nabavio ručicu sa gumbom za kompjutor (kojeg trenutno nemam), ali ako bi radila instrument ploča bez tog kompa, možda bi i njega negdje povoljno nabavio.

Link to comment
Share on other sites

nabavio si rucicu,haha i ja sam :D  kad se krenem zabavljat s tim vidit cu sto pise na mojoj tabli...

Link to comment
Share on other sites

Ti si stavio tablu od sporta tako da mislim da imaš sve šta je potrebno. Još trebaš montirati tu ručicu i potegnuti jednu žicu.

Link to comment
Share on other sites

Jep,danas sam dogovorio i za rucicu od sporta,ona ima i ono stelanje za brisace(brzinu)

Moja rucica ima samo prvu,drugu brzinu i spricanje tekucine,oce mi radit i to stelanje brisaca plug & play?

Link to comment
Share on other sites

dario - indentičnu ručicu imam i ja! :happy2:

Ne bih stavaljo od Sporta jer su obrtaji do 8 000 što je manje bitno, ali je pokazivač brzine do 260 ... bude mi izgledalo kao da stalno stojim na mjestu. :D

 

Koju od ovih ploča uzeti?

Link to comment
Share on other sites

Preporucio bih ti ali neznam a nebi ti htio dat krivu informaciju,mozda najbolje zvat ovlasteni pa da te oni savjetuju.

Da istina,po tom satu auto ne ubrzava...

Link to comment
Share on other sites

@Dario: oce raditi ce ti intervalno brisanje, ja to nisam imao, a proradilo je s novom ručkom. Inače mi je bilo problem ju naći jer nemam zadnji brisač, a većina u prodaji su takve.

Link to comment
Share on other sites

Meni sa sadašnjom pločom ne radi intervalno brisanje. Na sebi ima i funkcije brisača i špricaljke zadnje šajbe - što Thalia naravno nema. Na kraju ručke je tipkalo...

 

- Dario - pitati nešto u ovlaštenom servisu je ravno pričati automatu: koje je broj šasije, koje je broj šasije....nemožemo ništa bez broja šasije...koje je broj šasije...

i nemožeš ti njima objasniti da neki dio odgovara Renaultu zadnjih 20 godina. oni samo tupe svoje...Htio sam kod Štarkelja kupiti orginal zadnje lampe za Thaliu ali sa bijelim staklom žmigavca, ali nemogu oni to naći bez broja šasije. Naravno ne moje jer kod mene su žuta astakla.  :blink:

Vidio sam te jedno jutro kad sam išao na posao kod Buzina. Moram staviti slike svog auta jer je isto po nekim stvarima specifičan pa da stanemo na čašicu razgovora kad se sretnemo. 

 

Uf, nitko nije siguran koja je od navedenih ploča kompatibilna sa kompom, pa je bolje možda da idem na provjerenu ploču od sporta.

Link to comment
Share on other sites

Naravno ako ide i komp. tj. displej na sredinu armature, treba nabaviti i drugu gornju armaturu kaj ima grbu gdje se ugradi displej...

Link to comment
Share on other sites

@dario

To štelanje na novj ručki mislim da neće raditi, jer se tu u biti ne štela učestalost brisanja brisača nego osjetljivost senzora kiše. Ali ako french kaže da to igra, e onda igra.

 

@Vladek

Sve one ploče za koje si stavio link su koliko sam vidio bez kompa. Vrati se malo u ovom topicu pa ćeš vidit sliku table. tj. OEM broja koji ima komp (stavio sam slike baš za Clio 2 faza 2). Mora iza na naljepnici pisati ADAC inače nema kompa.

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je da probas na jakusevcu,ima tamo par ljudi koji dilaju sa time,sad znas sto treba pisati na tabli,pa vidi koliko ces srece imati u pronalasku.

Ja mislim da bi i sat od megana 1ph2 sat radio u cliu,na oko su isti samo malo drukciji format slova i mislim da su njihove bijele table sve imale i komp,nemoj me drzati za rijec,nek netko iskusniji kaze.

Znam da kad tablu koja ima komp spojis u auto da nemas ispisane one kilometre koji se ponistavaju.

Sti se tice cuge,uvijek sam za,samo trubi,vici,turiraj,bilo kaj ;)

Vladek,mislim da si krivo shvatio,netreba ti armatura sa grbom,treba ti samo kilometar sat sa kompom,naravno mozes stavit i onu sa grbom i na njemu ispisuje sat i vanjsku temp ali koliko znam nije povezano sa satom,nego to ima svoje ozicenje.

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Vladek,mislim da si krivo shvatio,netreba ti armatura sa grbom,treba ti samo kilometar sat sa kompom,naravno mozes stavit i onu sa grbom i na njemu ispisuje sat i vanjsku temp ali koliko znam nije povezano sa satom,nego to ima svoje ozicenje.

Ja sam mislio da je taj ekran u grbi prikaz podataka sa kompjutora koji se nalazi u instrument ploči! Znači sve je na displeju od instrumet ploče.

 

Dario koje podatke ti sada vidiš na ekranu od instrument ploče?

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

Trenutno samo ukupnu kilometrazu koju je auto presao.

Ispod toga je prazno i ne prikazuje nista...

Ja sam imao srece pa sam nasao sat koji je imao nesto manje kilometara od mog,tako da sam do tehnickog imao oko 5tkm vise nego prethodne godine...

Link to comment
Share on other sites

Sada sam skužio da različite ploče imaju drugačije prihvate, a svi deklariraju na ebayu da paše na sve modele Clia II.

Evo primjera:

http://www.ebay.de/itm/Tacho-Kombiinstrument-Renault-Clio-2-1-2-1-4-P7700428508-/361079894441?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3ARenault|Model%3AClio+II&hash=item541209f1a9

 

http://www.ebay.de/itm/Renault-Clio-II-Tachometer-/141442608778?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3ARenault|Model%3AClio+II&hash=item20eea2ee8a

 

Vidim da ću morati rastaviti svoju armaturu da vidim kakav prihvat ima moja ploča ili ako se Dario sjeća da mi veli koja meni odgovara na Thaliu.

Link to comment
Share on other sites

Ja taj BC na laguni uopće ne doživljavam ozbiljno. Rijetki su trenuci kad ga uopće koristim, ili ga resetiram.  Toliko truda, a za što?

Link to comment
Share on other sites

Prihvat ti je kao na ovom satu sa prvog linka.

Pa mene zanima trenutna potrosnja najvise,tako da znam u kojim rezimima voznje mogu spustit prosjecnu potrosnju i trenutno nemam prijedenu kilometrazu od reseta,pa moram zapisivati...

Link to comment
Share on other sites

Prihvat ti je kao na ovom satu sa prvog linka.

Pa mene zanima trenutna potrosnja najvise,tako da znam u kojim rezimima voznje mogu spustit prosjecnu potrosnju i trenutno nemam prijedenu kilometrazu od reseta,pa moram zapisivati...

To i bez putnog računala možeš skužiti. Drži ga u što nižim okretajima, a da ga ne "gušiš".

Link to comment
Share on other sites

Ja taj BC na laguni uopće ne doživljavam ozbiljno. Rijetki su trenuci kad ga uopće koristim, ili ga resetiram.  Toliko truda, a za što?

Ja to radim jer volim šarafati i izmišljati toplu vodu! :happy2:  Trenutno nemam turnceler - koji mi zapravo i netreba, ali eto iz zajebancije da ga imam. Pa kada već ima uz malo nadogradnje i komp., zašto ne! Nisam imal niti maglenke, pa sam i njih složio i tak...

Svako ima neki hobi, a meni je jedan da kopam po motoru i sada autu jer sam ga zbog djeteta počeo puno više koristiti.

Link to comment
Share on other sites

Ja to radim jer volim šarafati i izmišljati toplu vodu! :happy2:  Trenutno nemam turnceler - koji mi zapravo i netreba, ali eto iz zajebancije da ga imam. Pa kada već ima uz malo nadogradnje i komp., zašto ne! Nisam imal niti maglenke, pa sam i njih složio i tak...

Svako ima neki hobi, a meni je jedan da kopam po motoru i sada autu jer sam ga zbog djeteta počeo puno više koristiti.

Ako je hobi onda odobravam. :D  Ja sam svog skoro cijelog rastavio zbo hobija.

Link to comment
Share on other sites

Vladek,kad ugradis sat s obrtaljkom,onda ces vidjeti koliko thalia ima kratke brzine.

Na 3000 okretaja ti je po brzinama:

1-20

2-40

3-60

4-80

5-97

Isto tako na 6250 okretaja

1-40

2-78

3-120

4-165

5-na 5500 185,moj dalje od tog nejde

Link to comment
Share on other sites

Ako je hobi onda odobravam. :D  Ja sam svog skoro cijelog rastavio zbo hobija.

Onda znaš kak je. Kad sam ga kupio - ma super je, to je samo auto...pa je onda bilo - mogao bi maglenke staviti....sada - a da stavim instrument s bijelom poglogom... a zvučnici na stažnju ploču.. i tak! :D

Ja ionako sve kupujem prek ebaya ili na auto otpadu tak da to i nisu neki novci. To bi ionako u birtiji potrošio da ne šarafam po autu.

Link to comment
Share on other sites

Vladek,kad ugradis sat s obrtaljkom,onda ces vidjeti koliko thalia ima kratke brzine.

Na 3000 okretaja ti je po brzinama:

1-20

2-40

3-60

4-80

5-97

Isto tako na 6250 okretaja

1-40

2-78

3-120

4-165

5-na 5500 185,moj dalje od tog nejde

 

185! opa! Ja sam svog dva put natjeral do 170 na minutu-dve. Sada kada imam plin sumnjam da ide i toliko.

Moja vožnja po autoputu je oko 130 i to mu je taman. A i meni paše jer sam easy rider!

Link to comment
Share on other sites

Dario imaš li još "staru" instrument ploču koju si izvadio da bi stavio od sporta? Možeš li mi napisati serijski broj?

Link to comment
Share on other sites

Nece mi sliku staviti...

Broj je:8200/104/457

To ti je broj starog kilometar sata,bez obrtaja i bez kompa.

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.