Jump to content

Adaptacija leptira Clio 1.2 16V - kako napraviti?


Matekhr

Recommended Posts

Pozdrav,

Clio mi je poblesavio i radi na cca 3000 okr/min, na gas skoro ne reagira, a Clip javlja 2 greške: "Strujni krug potenciometa leptira staza 1"  i "Mehanizam kućišta leptira". Obje su crvene i ne mogu se izbrisati.

Skinuo sam kućište filtera zraka i, očekivano, leptir stoji u poluotvorenom položaju i ne miče se s dodavanjem gasa.

Međutim, u trenutku davanja kontakta dođe u zatvoren položaj (kako bi trebalo biti) i ubrzo se vrati u poluotvoren. U momentu kada je u zatvorenom položaju, opisane greške postanu narančaste (dakle, dale bi se obrisati), međutim odmah se vrate u crveno. U opisu konteksta grešaka piše da programiranje graničnika leptira nije izvršeno. Nigdje u Clipu ne mogu naći opciju za programiranje (adaptaciju) početnog položaja leptira.

Zna li netko kako se to može napraviti (i može li se uopće)?

Link to comment
Share on other sites

Baš su mi neki dan to radili na autu.

Preko nekog Bosch dijagnostičkog uređaja!

 

Neznam proceduru ali mogu se raspitati ako ti ne upali!

Link to comment
Share on other sites

Kalibriraj motorić ler gasa. Evo tu u linku u postu br. 133 kolega "frenchkey" je napisao proceduru kalibracije bez CLIP-a.

 

Ovo nije upalilo, dapače, nakon tog postupka auto nije htio upaliti jer je osim navedenih, imao i grešku strujnog kruga potenciometra staza 2.

Nakon brisanja grešaka radi kao i ranije :(

Možda je zbilja sam sklop krepao :(

Danas dolazi stručnjak za Renaulte vidjeti o čemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

Samo sam ti prenio ideju pametnih kolega. To nisam nikad radio, jer mi hvala bogu nije trebalo.

 

Ako ti je riknula elektronika kao šta Zrmi kaže, nakon montiranja nove, opet ćeš trebati odraditi kalibraciju.

Link to comment
Share on other sites

Ja kalibriram samo preko klipa pri svakom skidanju kad se cisti. Nikako drugacije. Za mog je kostala oko 2500kn ali to nije mjerodavno jer je tvoj drugi auto. No svakako nije jeftina stvar.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.