Jump to content

Senzor položaja bregaste osovine


zmaj

Recommended Posts

neznam evo, nisam pronašo slican topic, ali uglavnom megane II 2005g. 1.5 dci auto ponekad upali iz prve, ponekad vergla 3-4-5 puta, na dijagnostici baca doticnu gresku, otisao u intercars, kupio novi senzor, ali sad..

Na prvoj slici je senzor koji postoji u autu -

auto-part-renault-crank-shaft-position-s

 

Na drugoj slici je senzor koji sam dobio u intercarsu - 

Senzor-Bregaste-za-Dacia-Nissan-Renault-

sad mene zanima da li sam dobio krivi senzor, ili na motoru postoje obadva, a ja neznam lokaciju senzora na slici 2 ?

:huh:

Link to comment
Share on other sites

ako se ne varam, na 1. slici je senzor gornje mrtve tocke, tj. senzor koji ide iznad zamasnjaka, a dole je senzor polozaja bregastih... e sad, koji tebi treba, neznam... al simptomi su tipicini za GMT

Link to comment
Share on other sites

nije bitno koji meni treba, nego moram znat ako ovaj drugi postoji, di se nalazi, ako ne postoji onda sam krivog dobio

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda negdje na glavi motora? Tamo se najcesce nalaze bregaste? :D

 

Imas dvije pozicije, ili je na desnoj strani motora, tj. na strani razvoda, vidi se kabl na zastitnom poklopcu, montiran na pomocni okvir. Ili je na poklopcu/deklu glave, s lijeve strane, na strani mjenjaca, montiran odozgo.

 

Jos je samo pitanje da li je kvar do njega, ili je do senzora GMT, koji je montiran na kucistu mjenjaca.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

pa ja sam mislio na karteru trazit :)  mislim nije to sam tak, da raskopam sve plastike, kablovinje i ostalo a srljam u prazno, barem otprilike da se orjentiram, pa cu poslje vidit da li je do tog ili nije :)

Link to comment
Share on other sites

Na kliu se nalazi tamo oko delphi pumpe tj ispod nosaca motora na suvozacevoj strani mozda je i tvoj tamo

Link to comment
Share on other sites

tako je, ispod desnog nosača motora, zbijen između motora i mulde, hehe :)

Link to comment
Share on other sites

To se ne kupuje nego se skine i očisti postojeći. 

Ako je dijagnostika izbacila grešku njega onda je on, mada su simptomi vezani za GMT senzor, ali kao šta sam kažeš "pa cu poslje vidit da li je do tog ili nije" mijenjaj ga, tvoji su novci.

Link to comment
Share on other sites

senzor položaja bregaste na 1,5 dci radi problem da nekad pali a nekad ne.

on se nemože čistit, tj nema se kaj, nego se mijenja, to je ovaj kaj je raptor stavio sliku.

on je tamo di je plastika zaštitna od zupčastog, on nije na bregastoj, nego na pumpi goriva, tj očitava remenicu pumpe.

eto  :toranj:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.