Jump to content

Pucketanje kod skretanja


tomislav0788

Recommended Posts

Imam problem na megane II, ph1, čuje se pucketanje kada se volan mota na mjestu skroz u jednu stranu i to da kada se smota skroz se čuje samo jedno pucanje ili udarac. U zavojima ili u vožnji ne, nego samo na mjestu i to kada je auto na tvrdoj podlozi. ako je podignut u zrak na dizalici, ništa se ne čuje. Promijenio sam prednje amortizere, opruge, nosače amortizera i ležajeve, a problem je i dalje prisutan. Nema nigdje lufta napodvozju. I još jedno pitanje, nakon promjene tih djelova prednji kraj se značajno podigao, tako da sad ima razmaka između gume i blatobrana za više od 5-6 prstiju, a na niti jednom drugom auto ne vidim toliki razmak.

Imate kakve savjete?

Link to comment
Share on other sites

Dobio si krive opruge vjerojatno ?

Vezano za visinu. A za zvuk nem pojma

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Imam problem na megane II, ph1, čuje se pucketanje kada se volan mota na mjestu skroz u jednu stranu i to da kada se smota skroz se čuje samo jedno pucanje ili udarac. U zavojima ili u vožnji ne, nego samo na mjestu i to kada je auto na tvrdoj podlozi. ako je podignut u zrak na dizalici, ništa se ne čuje. Promijenio sam prednje amortizere, opruge, nosače amortizera i ležajeve, a problem je i dalje prisutan. Nema nigdje lufta napodvozju. I još jedno pitanje, nakon promjene tih djelova prednji kraj se značajno podigao, tako da sad ima razmaka između gume i blatobrana za više od 5-6 prstiju, a na niti jednom drugom auto ne vidim toliki razmak.

Imate kakve savjete?

Križ kardana stupa volana dotegni. Meni se ista stvar kao tebi počela događati nakon što je majstor  skidao most zbog izmjene spojke, dotegao križ i stvar riješena.

Link to comment
Share on other sites

Križ kardana stupa volana dotegni. Meni se ista stvar kao tebi počela događati nakon što je majstor skidao most zbog izmjene spojke, dotegao križ i stvar riješena.

A mozda je i letva volana otisla. Prvo stegnete kriz, a ako i dalje lupa onda je ziher letva. Cesta bokjka na ph.II...
Link to comment
Share on other sites

Ako su ti stari nosaci amortizera bili skroz u banani,moguce da se nakon promjene prednji kraj digao,meni se ista stvar desila na prijasnjem autu,nakon izmjene istih prednji kraj je bio visi za par cm...sta se tice pucketanja mozes baciti oko i na gumice balans stange...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.