Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Zamislio sam ovaj topic kao dijeljenje iskustva o akumulatorima koje smo imali/imamo kako bismo onima kojima je riknuo olakšali kupnju.

 

Elem, u Laguni 2 1.9 dCi 88 kW koju sam kupio prošle godine bio je ugrađen Exide Excell 62Ah 640A i izdržao je odličnih 6 godina, iako znam da je prijašnja vlasnica često koristila auto za gradsku vožnju. Na tadašnjem računu iz servisa iz 2007. piše da je stajao 450 kuna, što je smiješno malo, no dobro. Štoviše, Renault preporuča da u ovaj auto ne idu akumulatori slabiji od 64Ah i 640A, pa stoga samo mogu reći - bravo za Exide!!!

 

Prošle godine, kada je riknuo u 10-om mjesecu, pogriješio sam i kupio Bosch S3 70Ah 640A za cca 630 kuna. Očekujem od njega da izdrži barem još dvije godine jer auto koristim pretežno za duge relacije i nema gradske vožnje.

 

Mislim da ću poslije ovoga kupiti Bären, model Polar Plus ili Profi.

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Akumulator <4god    loš

                      4-5      ok

                       5>      odličan

Link to comment
Share on other sites

Ja sam s toplom i vesnom dobro prolazio. Doduse vesna je isla na yugo i stojku pa nije bas mjerilo. Topla je dobra i mislim da su jedimi ostali s 3 godine garancijom.

Link to comment
Share on other sites

Exide su mi ok...u fijata mi pred 4 god meho stavio neki polovni (pisalo na njemu mercedes) da pregrmi zimu...pred 3 mjeseca umirovio fijata,a akumulator jos uvijek bomba,jos sad pali afto na prvi zub ...kratke relacije,paljenje na -10,auto nikad u garazi bio

Link to comment
Share on other sites

Tvornički akumulator (Varta) - Laguna: 8,5 godina

Tvornički akumulator (Varta) - Yaris: 6 godina i još pali kao prvog dana

Banner - Laguna: 2,5 godine (ostao bez struje ispred Bauhausa)

Banner - Golf 2 od starog: 5 godina i još je u funkciji

Titanium (iz Konzuma) - Laguna: 8 mjeseci i još je u funkciji :D

 

Kad rikne Tianium iz Konzuma ,u Lagunu (ako ne bude za otpis) ide Varta silver dynamic 74 Ah, 750 A startne struje.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

3 godine exide u r5 i nakon prodaje jednu godinu u polo 1.2 i onda je umro. Meni je sad tocno 5 godina tada nov exide u meganeu.

Link to comment
Share on other sites

U Megsa stavili neki Boschov (ne znam točno ime) od 800+ kn, riknuo par mjeseci nakon isteka garancije, pa stari uzeo neki za 400kn i nadam se  da će izdržati garantni rok. Prije toga originalni pun k... dugo trajao

Edited by Krule
Link to comment
Share on other sites

Imam originalni Tudor u Meganu, prva ugradnja od 01 mjeseca 2007. Skoro 7 godina i pali iz prve. No samo da napomenem, spojem je direktno na njega kondenzator od 1F. Možda mu on produžuje vijek :D

Link to comment
Share on other sites

U Q-serviceu akcija s akumulatorima. Za ove 4MAX ne znam ni tko su ni što su, ali za Exide Excell mogu jamčiti kvalitetu iz osobnog iskustva. Cijene su, po mome mišljenju, solidne.

post-14717-0-21175900-1414520016_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jel može biti nešto anlaseru ili nečemu drugome ako palim dci-a s akuom od 480A? 

Origigi Tudor je bio 600A. Ako aku rikne nešto prije to nije problem :)

Link to comment
Share on other sites

Na thaliji mi originalni drzao 9,5 godina,sad he gore banner,mislim da je 62ah 540v i taj je gore skoro 2godine a kupio sam ga godinu dana starog od frenda koji ga je izvadio prije prodaje auta.

Drzim li rekord?

Link to comment
Share on other sites

Tvornički Tudor (Exide) izdržao točno 6 godina, sad sam na Fiamm Titanium Plus, ima jedno 3 godine..

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Jel može biti nešto anlaseru ili nečemu drugome ako palim dci-a s akuom od 480A? 

Origigi Tudor je bio 600A. Ako aku rikne nešto prije to nije problem :)

Anlaseru ne, akumulatoru da, mada ne nesto strasno..

Link to comment
Share on other sites

Imam u stilu od 80ah. Neki talijanski. Nadam se da ce paliti ove zime. Imam i talijansku garanciju iz 2013 pa me to tjesi ;-)

Link to comment
Share on other sites

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/

 

sve o akumulatorima, održavanju ...

 

Odličan blog, tj. stranica. Lik stvarni zna znanje.

BTW, pronašao sam jedan solidan a opet jeftin akumulatoro. Ovo je definitivno najviše struje i kapaciteta za uloženo:

http://www.topstart.hr/katalog/46/top-line/proizvod/TL75D/top-line-12v-75ah-d

 

S tim da nemam pojma o tom brendu TOP LINE. Jesu li to CIAK, TOPLA, nešto treće, pojma nemam...

Edited by filipbabok
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

koji su najjeftiniji akumulatori u Hr? Jedan prika što uvozi aute bi kupio 10-ak kom od 60Ah. Pošto auti idu u prodajunebi se baš razbacivao lovom, glavno da drži vodu dok majstori odu :bigl:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.