Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Žena 3 tjedna govori kako auto čudno radi pod ovim nižim temperaturama, meni sve normalno, ali ja ulazim u topli auto.

Danas ujutro se vraća u stan i kaže auto ne pali, sve škljoca, steering wheel not locked. Uzmem multimetar, pokazuje 12.2V, ne rade brave, neće verglat, unutra šou na displayu. Spojim na kablove drugi auto sa AGM-om, u autu sve OK (lampice svjetle punom jačinom, sve brave otvaraju etc), ali nisam htio verglati da ne zeznem novi auto, ne znam jel AGM puni sa više struje i slično. Odlazim po novi, kaže čovjek imate 5A startne struje.

6 godina 2 mjeseca Exide Premium 54Ah i mislim oko 530-540A startne struje. Kupio novi isti, stavio u auto - zapalio kao mina. Bila je i Topla/Beren Gold za 150kn manje, ali obzirom da nisam prije 6 godina planirao voziti auto više od 2 godine, rekao, prije ću ja riknuti nego taj Megane. Uzeo isti, barem znam na čemu sam.

Dobra stvar je što me uvijek doma ostavi na cjedilu. Jučer palio dobro  (ne na prvi zub, ali na drugi sigurno), danas 5A startne. Valjda probilo nešto...

Rekao ženi da više nikome ne nudi auto za paliti preko kablova (4 puta u zadnjih 6 mjeseci kod nje u firmi). Nek da kablove ako treba, pa neka se službeni pale za pomoć. A ne da moj benzinac pali moderne dizelaše....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je originalni na golfu trajao ravno 9 godina , svi ovi poslije ni jedan više od 3,5 godine. Prva ugradnja je top a ovo drugo toliko da prođe garanciju . Ustvari koliko imaš sreće.  No šogoru na Octaviji iako su mehanički identični auti niti 3 prvi , ustvari riknuo na otoku na godišnjem da je morao u Zadar po drugi sa trećom osobom.

Link to comment
Share on other sites

neki dan ispred firme rekoh da spojim malo na tester svog 74Ah TQ, zadnjih par dana mi malo stucao kod paljenja, verglao malo duze, ali upalio...izmjerio 136A startne snage :D pa reko dosta je bilo, kakve sam srece nece vise ujutro upaliti, uzeo novi 72Ah ciak starter, do sad nisam imao nekakvih reklamacija na njega, a i sluzio je dobro u drugim autima...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trapavi said:

Meni je originalni na golfu trajao ravno 9 godina , svi ovi poslije ni jedan više od 3,5 godine. Prva ugradnja je top a ovo drugo toliko da prođe garanciju . Ustvari koliko imaš sreće.  No šogoru na Octaviji iako su mehanički identični auti niti 3 prvi , ustvari riknuo na otoku na godišnjem da je morao u Zadar po drugi sa trećom osobom.

Naravno da traju 3.5 godine kada većina ljudi ide kupiti što jeftiniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

i opet ista stvar kao sa gumama, radije cu svake 3.5 god imat NOVI akumulator, nego kupit nekog exidea ili yuasu ili neznam sta, pa cu ga gruvat 5-6 god, a ni sam nece toliko izdrzat, ali eto palit ce na 2. 3. zub i tjesit cemo se ah to je skup akumulator, mora trajati...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Med0 said:

Naravno da traju 3.5 godine kada većina ljudi ide kupiti što jeftiniji.

A kako ko ja imam Vartu na golfu a na R5 Yuasu . Doduše i Yuasa je već preko 3 godine a dokle će neznam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

i opet ista stvar kao sa gumama, radije cu svake 3.5 god imat NOVI akumulator, nego kupit nekog exidea ili yuasu ili neznam sta, pa cu ga gruvat 5-6 god, a ni sam nece toliko izdrzat, ali eto palit ce na 2. 3. zub i tjesit cemo se ah to je skup akumulator, mora trajati...

Ajme Ruske sad si usro i note i kajdanku... Za gume cu te razumit... Ali za aku daj nebrljezgaj stavi ga 1 u 6mjeseci na punjac i traja ce te vjeruj... Jer auto ga sam nemoze dovoljno napunit ako neradis rute od barem 100km otvorene ceste... 

1 hour ago, Med0 said:

Naravno da traju 3.5 godine kada većina ljudi ide kupiti što jeftiniji.

Na kucni punjac 2 put godisnje i trajat ce i jeftilen... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Alen said:

Ne sekiraj se, taj aku je umro od starosti :)

 

Sve u svemu - da. Original Tudor je trajao 7 godina ravno, ovaj malo manje. Da sam ga koji puta nadopunio, vjerojatno bi bilo bolje. 90% vožnje je ZG - Sveta Nedelja - ZG pa je realno i malo opterećenje na njega i stigne se napuniti sam u autu.

Zapravo je izdržao 6g i 4mj pa je skoro kao original. Zato sam i uzeo isti.

Baš sam nedavno pričao sa šogorom i puncem i kao cijene akumulatora su otišle u nebo - kod mene ispalo 50kn jeftinije nego prvi puta.

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, macak said:

Ajme Ruske sad si usro i note i kajdanku... Za gume cu te razumit... Ali za aku daj nebrljezgaj stavi ga 1 u 6mjeseci na punjac i traja ce te vjeruj... Jer auto ga sam nemoze dovoljno napunit ako neradis rute od barem 100km otvorene ceste... 

Na kucni punjac 2 put godisnje i trajat ce i jeftilen... 

Youtube Reaction GIF by Hyper RPG

4 hours ago, Ruske said:

i opet ista stvar kao sa gumama, radije cu svake 3.5 god imat NOVI akumulator, nego kupit nekog exidea ili yuasu ili neznam sta, pa cu ga gruvat 5-6 god, a ni sam nece toliko izdrzat, ali eto palit ce na 2. 3. zub i tjesit cemo se ah to je skup akumulator, mora trajati...

Znaš što očekuješ od akumulatora i to je ok.

Problem je kad susjed uzme najjeftiniji u Tokiću i žali se što je krepao za 2-3 godine, a pali auto svaka 2-3 tjedna :D  I onda priča lovačke kako je u njegovo vrijeme sve vilo bolje...

Link to comment
Share on other sites

evo decki ja neznam u cmeu je problem, ja nisam nikad imao auto duze od 4-5 god...i pri tom ne bi nijednom mjenjao akumulator, eventualno jednom i to je to, dakle ne bi bilo prilike da sam ga zamjenio, pa nakon 2god da crkne, meni je svaki trajao puno puno vise, bez ikakvog punjenja ni nikakve brige oko njih...

a nisam nikad kupovao neke top akumulatore, lazem, jednom na cliu uzeo bosch-a, pa skupa s felgama je podigao vrijednost auta za duplo :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Stiže nam i beštek - vaj faj ultra moderni pomagač praznim akumulatorima

image.thumb.png.f9aa58f6e35d44afafb55a65f03d4ac5.png

Link to comment
Share on other sites

Interesantno da taj pomogne upaliti Iveca s 3 litarskim motorom. 

Link to comment
Share on other sites

Poznavajuci tvoj lik i djelo, ovo vuce na sarkazam :bigl:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Na svoje oči sam vidio da te stvari zavrte nekoliko auta zaredom. Prvo sam se odmaknuo jer sam mislio da će se nešto zapaliti ili grunuti, a onda izbacio oči kao lemur kada sam vidio kako to od šale zavrti dizle s mrtvim akumulatorima bez odspajanja ičega.

Već sam pisao o tome pa sam zato sebi kupio jednoga malo jačega i naprednijeg:

https://baseusonline.com/product/114/baseus-car-jump-starter-device-220v-110v-car-outdoor-starter-jump-start-power-bank-portable-energy-storage-car-battery-booster

 

Evo jedne meni nove vijesti:

CTX BATTERY SENSE

This product is no longer in production. CTEK will continue to support the Battery Sense App, providing App updates in the form of security updates and critical bug fixes.

Part no. 40-149

No longer in production

https://www.ctek.com/uk/battery-chargers-12v-24v/ctx-battery-sense

Link to comment
Share on other sites

On 13. 05. 2022. at 14:36, Med0 said:

 

 

Evo jedne meni nove vijesti:

CTX BATTERY SENSE

This product is no longer in production. CTEK will continue to support the Battery Sense App, providing App updates in the form of security updates and critical bug fixes.

Part no. 40-149

No longer in production

https://www.ctek.com/uk/battery-chargers-12v-24v/ctx-battery-sense

Taj ctek battery sense je ok aparatić, imao sam ga na autu, ali im je aplikacija loša, brzo prazni bateriju u mobitelu, i ne možeš izaći iz nje tek tako već je moraš prisilno gasiti. 

Postoji nešto staromodnije i tko god ga je uzeo kod mene hvali ga:

 

41356706_page-0001.jpg

41356706_page-0003.jpg

41356706_page-0004.jpg

41AuIGTtcPL._AC_.jpg

bbsbm12.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@aquarius, što kaže struka?

Koliko sati moraju biti ovako na suncu da sazriju i da se slegme elektrolit u ćelijama? 

😇😇😇

1631256624_PXL_20220601_0956599322.thumb.jpg.3086cf1f35d2e72ae90ace69518857e7.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, filipbabok said:

@aquarius, što kaže struka?

Koliko sati moraju biti ovako na suncu da sazriju i da se slegme elektrolit u ćelijama? 

😇😇😇

1631256624_PXL_20220601_0956599322.thumb.jpg.3086cf1f35d2e72ae90ace69518857e7.jpg

Što duže, to bolje (za mene)

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Treba misliti i na ljude u blizini, ali i na vatrogasce...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da s mojim testerom akumulatora nešto nije u redu. Testiram onaj Exide koji sam kupio prije 4god i pokazuje mi 98% SOC i 100% SOH. Je li to moguće? [emoji102]

Testirao sam ga rano ujutro dan nakon što sam doputovao do zadarske županije. Auto je preležao oko 12-13h od parkiranja do mjerenja i nije imao površinskog naboja.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Med0 said:

Mislim da s mojim testerom akumulatora nešto nije u redu. Testiram onaj Exide koji sam kupio prije 4god i pokazuje mi 98% SOC i 100% SOH. Je li to moguće? emoji102.png

Testirao sam ga rano ujutro dan nakon što sam doputovao do zadarske županije. Auto je preležao oko 12-13h od parkiranja do mjerenja i nije imao površinskog naboja.

Taj je ka' vino - što stariji to bolji 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Auto je stajao od 20:00h jučer do sad u podne.

Otkako je korona vozimo ga 2-3 puta tjedno pretežno kraće relacije 3-6km i ne nadopunjavamo.

IMG_9063.jpgIMG_9062.jpg
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.