Jump to content

Ljetne gume...izbor?


TimeForce

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ja ljetos po drugi put u toj dimenziji uzeo Hankook Ventus prime 3. Da prvi put nisu valjale ne bih to ponovio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Display said:

Koje ljetne uzeti 205/55/16 u rangu oko 500kn?

ja lani u ovo vrijeme uzo Rainsport 5...i to baš pred idotsko zatvaranje gradova i županija...tak da su ko nove. prešle možda 4000 km.

koštale me 1600kn kod nekog tipa u Jaski

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakve su Nexen gume u 205 55 17? Ima li neka druga preporuka? Radim cca 8000 km godišnje na ljetnima... Što jeftinije to bolje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nexen općenito su sasvim ok, mislim da nećeš pogriješiti s njima s obzirom koliko km radiš godišnje.

Kad smo ih već spomenuli, gledam malo ovu gumu Nexen N'blue HD Plus 205/55 R16 91V, i na 4 stranice svaka ima svoju etiketu za gumu. Jedna ima "A" "C". druga ima "B" "B", treća ima "E" "B" i tako.. Na službenoj stranici ne mogu naći točan podatak.
Da li vi gledate to i ako da, kome vjerujete? :D

Link to comment
Share on other sites

na novoj Vitari došle Conti Eco Contact 6 u dimenziji 215/55/17. ima li ih smisla prodavati dok su doslovno ko nove (100km) i uzeti nešto kvalitetnije, odnosno trajnije ili da ih ostavim i ne sekiram se što će (navodno) puno brže od ostalih guma postati tvrda plastika?

Edited by kcclio
Link to comment
Share on other sites

Sve si sam rekao. Ako mozes za pristojnu lovu, prodaj

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godina se vozim na ljetnim Continentalkama PremiumContact i više ne budem. Izvrsne su, ali pretvrde za moj ukus.

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam s Insigniom Nexen NFera SU4, 245 40 19. Stare su 2 godine, izgledaju odlično, stavit ću ih ovih dana na auto pa ćemo vidjeti. Nisam tak rano mislio skidati zimske ali maloprije smo se vratili iz Dalmacije i zaista nema smisla drapati ih po ovim temperaturama, a izgleda da više ne bu bilo ispod 5-6 stupnjeva ujutro, i to na kontinentu.  Pogotovo ne Nokian koji je napravljen ipak za bas niske temperature i snijeg. 

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavio na kupejku 235 35 19 bridgestone S005 dot 0620, kao nove, voze se super. vidjet cemo koliko ce trajat

Link to comment
Share on other sites

On 27. 03. 2021. at 21:06, mata73 said:

Prodaj i uzmi Conti Premium Contact 6

Imam ih, sad će treća sezona. Ok guma, sljedeća ljetna guma će bit nešto drugo..  Sve ok, bočnica mekana, ali zuje (kao loše zimske), a i nisu najtiše generalno na lošijim asfaltima. 

On 12. 03. 2021. at 18:30, alki9969 said:

ja lani u ovo vrijeme uzo Rainsport 5...i to baš pred idotsko zatvaranje gradova i županija...tak da su ko nove. prešle možda 4000 km.

koštale me 1600kn kod nekog tipa u Jaski

I kakve su ako može kratka recenzija. Ja ih upravo neki dan uzeo za ženin C4 u dimenziji 225/47 17.., 540 kn na mall.HR..

Ako se pokažu ok idu i na moj megane sljedećeg ljeta u dimenziji 205/55 16.. 

Link to comment
Share on other sites

On 30. 03. 2021. at 19:06, Max said:

Krivo sam napisao,  model koji imam je SU1. 

Jesi ih probao? Kakve su ti?

Link to comment
Share on other sites

@Ivan1902 Nisam ih stavio još jer se prognoza promijenila a morat ću u Dalmaciju kroz 2 tjedna pa sam rade na zimskim. Kad ih stavim svakako ću napisati dojmove, bas i mene zanima kakve su! 

Link to comment
Share on other sites

On 30. 03. 2021. at 20:10, fabi said:

Imam ih, sad će treća sezona. Ok guma, sljedeća ljetna guma će bit nešto drugo..  Sve ok, bočnica mekana, ali zuje (kao loše zimske), a i nisu najtiše generalno na lošijim asfaltima. 

I kakve su ako može kratka recenzija. Ja ih upravo neki dan uzeo za ženin C4 u dimenziji 225/47 17.., 540 kn na mall.HR..

Ako se pokažu ok idu i na moj megane sljedećeg ljeta u dimenziji 205/55 16.. 

a šta da ti kažem. za normalnu vožnju bez kočenja u zadnji čas ili "driftanja"  svoj posao obavljaju odlično. po kiši isto tako. mogu bez srama reć da mi netko potajno zamjeni te gume sa nekim drugima brand proizvođača (ne one čunga-luna čajna) vjerojatno nebi skužio razliku.  kupio sam te zbog cijene. 4 komada po 400 kn svaka u dim. 205-60/16 mi je bila prihvatljiva cijena.

nemam namjeru mijenjat ih u nardednih 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kakva su iskustva za Nexen N blue HD Plus u dimenziji 175/65 R14 za clio 2 1.2 8V?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.