Jump to content

Ljetne gume...izbor?


TimeForce

Recommended Posts

Jesi ih probao? Kakve su ti?
Evo prekjučer konačno postavio te Nexen na auto! Prvi dojam je bio da su čak udobnije od Nokiana WR A4 zimskog, totalno neočekivano! A onda sam ih jučer išao izazivati po onom prolomu oblaka popodne i ostao totalno oduševljen, stvarno nisam očekivao da budu tak držale!!
Baš sam cimao i startao i kočio i sve je super, stvarno nemam kaj reći! Baš su me iznenadile! Sad još moram vidit autoput, ali sve mi se čini da će i na većim brzinama biti tiše, na 120 svakako jesu, više nisam imao di probat..
Imaju 6mm, proizvedene 4018 i ovu sezonu će bez problema odvoziti. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sad baš čitam opet ovaj post iznad...sorry ljudi, autocorrect, ali vidi se neka poanta 🤣

Link to comment
Share on other sites

Imam ista iskustva. Guma je odlična, pogotovo kad se uzme cijena u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Sad baš čitam opet ovaj post iznad...sorry ljudi, autocorrect, ali vidi se neka poanta [emoji1787]
Popravljeno. Obojici. default_nami.gif

Poslano sa mog koristećiTapatalk


  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja također razmišljam o novim ljetnim gumama za Logana. S obzirom na ne pretjerane performanse auta (1,6 - 64 kW) i moje vozačko iskustvo i stil vožnje trebam prosječnu gumu s naglaskom na dobro držanej na mokrom.  Na Twingu imam Uniroyal Raiexpert koje su činimi se najzatupljenije gume na vozilima niže kategorije i manjih dimenzija gume. 

Upravo sam usporedio  Rainexpert 3 i Nexen N'Blue HD Plus u dimenziji 185/65/15 i prema specifikacijama je  za jedan ili dva razreda Uniroyal bolje ocijenjena u klasi potrošnje i prijanjanja dok u prilog Nexenu ide za 2 dB niža bučnost i oko 14 kn niža cijena. Za moj stil vožnje bi vjerojatno bile dobre oba modela guma pa će o izboru odlučivati nijanse.

Link to comment
Share on other sites

di su najpovoljnije gume uopce ? Nije mi problem cekat dan dva.

kontaktirat cu onog Antonija sto ej tu stavljao na forum, od njega sam uzeo prosli put za megana , sad trebam za clia cjelogodisnje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zanimljivo...




Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upravo narucil "obicne" GY F1 Asymetric. Cuo sam vec za tu foru s tim oznakama i suradnjama s proizvodjacima automobila... budem pogledal cijeli filmic kasnije. U svakom slucaju umjesto 180-190 € me guma kosta ca. 50 € manje. Dal vrijedi usparat tu lovu? Cemo vidit!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

četvrta sezona mi na meganu, nikakve zamjerke nemam. Dobro, nisam presao mozda 20 000km s njima , 15-20, al svejedno.

500kn sam ih platio onomad u 17¨ dimenziji

Link to comment
Share on other sites

Ne radim neku kilometražu, 9000 sam napravio u zadnjih godinu dana. Korona, rad od kuće itd.

Link to comment
Share on other sites

imam ih na autu trenutno. to su prvi semislickovi koje vozim tak da nemam s čim usporedit. zasad su mi okej (po stazi; auto nejde u promet) ali koliko znam to je dno ponude semislickova; npr nankang AR-1 je navodno već puno bolji. vjerujem doduše da su za povremene odlaske na stazu skroz dovoljne.

želiš ih koristiti za svakodnevnu vožnju? tu ne bih uopće se gnjavio sa semislickovima nego kvalitetne ljetne gume i bok.

Edited by meshgrid
Link to comment
Share on other sites

Ne baš svakodnevnu i samo ljeti. Najvažnije je da nije jajasta i da nije baš smrt u slučaju kiše. Budući da ima određene kanale mogla bi preživjeti neku kišicu. Možda je netko može usporediti sa R888?

U 13" baš i nema kvalitetne ponude.

Edited by overdosed
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.