Jump to content

Ljetne gume...izbor?


TimeForce

Recommended Posts

itko sa iskustvom na pirelliju p7 cintaurato...dimenzije 205/50/17, conti sc3 je dao svoje ali o gumi što se tiče držanja sve najbolje,nikad bolju gumu nisam imao...jedino što sam ubio rubove totalno,čak na očigled su se topili dok sam se vozao po istri prošlo ljeto :rolleyes:

Imao u dimenziji 205 55 16. Jako dobra guma, naročito na mokrom. Sada na autu Eff Grip Performance koji je iznad svih očekivanja (naročito na mokroj podlozi).

Link to comment
Share on other sites

Avon izbjegavati, nisu dobre gume, u početku još i drže ali nakoj 1 sezone plastika

Ako ne radiš puno kilometara, Uniroyal Rainsport 3 (vrhunsko držanje, nema joj konkurencije na kiši, ali brzo se troše)

Alternativa Dunlop, Goodyear Eagle Assymetric 2, ako radiš puno kilometara Michelin, a ako želiš baš top performanse uz nešto veću trajnost od Uniroyala onda Continental

 

Pirelli sam imao P Zero Nero i bile su dobre gume, ali jaaaako se brzo troše. Cincurato P7 ne znam kakav je, imao je stari prije 10-ak godina "obični" P7 i bio je zadovoljan

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

Za motor su Avonke odlicne, zato sam pitao i za auto. Nasam sam po stranim forumima da su lose kad se malo potrose.

Vozim 225 40 R18 i SC5 sam ispeglao za dvije godine i cca 35.000 km. Onda cu sad stavit Michelin da vidim razliku.

Link to comment
Share on other sites

Fulda ecocontrol ti je izvrsna u tim malim dimenzijama a nije skupa.

Link to comment
Share on other sites

Sestra je na corsi imala fuldu i bila je zadovoljna,mjenjala je savu adapto doslovno novu,zato sto se par puta sklizala po kisi,sa fuldom se nije nijedan put sklizala.

Link to comment
Share on other sites

iskustva sa toyo ljetnim gumama? kolko vidim, proizvode se u japanu, a od par poznanika sam cuo dobre komentare na njih.

Link to comment
Share on other sites

Za toyo sam i ja također cuo dobra iskustva.

Fulda ecocontrol odlicna guma za po mokrom i suhom

samo jednom mi se desilo nekontrolirano klizanje

a potrošio sam 3 kompleta na razlicitim autima

zbog toga sta sam nezgodno uletio u lokvu to je aquaplaning.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakve su nove Toyo, znam da je stari Proxes T1R bio vrhunska guma, ali samo cca 10.000 km, nakon toga qurac

 

Prijatelj je godinama imao praksu kupit Proxes T1R, vozit ga 1 sezonu, i na proljeće stavit nove (eventualno ove stare prije "skurit" na Grobniku). 

Link to comment
Share on other sites

Sada imam na autu Nokian u 16 cola, koje su zrele za zamjenu.

Išao bi u SLO po Yokohamu

Kakva su iskustva, znali tko

Vozio sam ih prije par godina i bio sam zadovoljan

Pola gradska a pola otvorena

Link to comment
Share on other sites

Na proslom autu sam imao turanzu i guma je ok. Mozda malo tvrda. Yokohama je mekana i dosta brzo se trosi. Ja sa autom ne vozim ostro, a to i nije auto za ostru voznju. Preferiram udobnost pa bi mi mekanija guma dobro dosla

Link to comment
Share on other sites

Ako preferiraš udobnost, onda izbjegavaj "sport" gume (Conti SportContact, Michelin Pilot Sport, Goodyear F1)... ne znam kakve su Yokohame, nikad ih nisam vozio...

Ja bih ti preporučio Conti PremiumContact, Michelin Primacy, Goodyear EfficientGrip... to su malo trajnije i udobnije gume

Link to comment
Share on other sites

Točno kako kljaka kaže, GY F1 sam potrošio za 18000km na autu od 105ks, sad imam primacy hp na 180ks, duplo km na gumama i još nisu na pola potrošenosti, doduše više ne divljam s autom.. tako da moja preporuka je michelin primacy hp, kod mene je extra loaded, ne znam jel tebi potrebno, isto tako ne znam dali guma bude tvrđa zbog toga. to bi trebao netko potvrdit

Link to comment
Share on other sites

Michelin je najtrajniji, a pogotovu Energy. Držim neslavni rekord od 100tkm :bigl:

Zato sam sad na Dunlopu

Link to comment
Share on other sites

Imam michelin pilot exalto neznam koliko je newbie napravio s njima,ja kao drugi vlasnik njih imam jedno 30tkm,dot je 1809 a imaju jos 4mm mesa.

Link to comment
Share on other sites

Michelin je najtrajniji, a pogotovu Energy. Držim neslavni rekord od 100tkm :bigl:

Zato sam sad na Dunlopu

jel to drzalo sta na 60-100 tkm?
Link to comment
Share on other sites

još nije bilo došlo do graničnika u šari. A držalo je za normalnu vožnju i kočenje. Jedino proklizavalo pri startu na uzbrdici

Link to comment
Share on other sites

Ja cu uzeti nove gume na corsi. Imam conti eco contact 2 i meni su jos ok. 2008 godiste a imaju jos skoro pola mesa. No zeni kao auto klize pa zbog mira u kuci udem po nove conti premium contact. Na cem sam se u zivotu vozio ovo sto imam je michelim pilot za njih. Jbg . 2000 kn ce iz džepa ali bar ce mi savjest biti cista. Ipak mi se dijete u tom autu vozi. Nikako da provarim da vise nisam sam pa da sam o sebi odlucujem. :(

Link to comment
Share on other sites

još nije bilo došlo do graničnika u šari. A držalo je za normalnu vožnju i kočenje. Jedino proklizavalo pri startu na uzbrdici

U Splitu na uzbrdicama proklizuju i nove Uniroyalke koje inače po kiši lijepe cestu... Split nije mjerodavan :D

Link to comment
Share on other sites

Michelin je najtrajniji, a pogotovu Energy. Držim neslavni rekord od 100tkm :bigl:

Zato sam sad na Dunlopu

nije isto kad auto ima tonu i tonu i pol

Link to comment
Share on other sites

i 75+1 konj ili 110 + 1 konj :bigl:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.