Jump to content

Automatska ručna


Blashyrkh

Recommended Posts

Pozdrav ekipa.

Pitanje: kako se moze iskljuciti automatska rucna koja se pali nakon sto se auto ugasi?
Da li se uopce moze iskljuciti? Posto dolaze hladnija vremena ne bih zelio riskirati da mi se smrznu plocice.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, to sam se isto i ja bojao. Nisam bio u ovlaštenom, ali su mi tu neki koji znaju rekli da se ne može. Uglavnom do sada se nije zaledilo, a i naviknuo sam se da se ručna potegne.

Link to comment
Share on other sites

Može se isključiti preko clipa, ali onda kad ju ručno aktiviraš neće se deaktivirati sama kod kretanja.

Ja svoju ručnu otpustim nakon što ugasim motor i prije nego otvorim vrata, i tako tokom cijele godine kad parkiram doma u garažu.

Link to comment
Share on other sites

Može se isključiti preko clipa, ali onda kad ju ručno aktiviraš neće se deaktivirati sama kod kretanja.

Ja svoju ručnu otpustim nakon što ugasim motor i prije nego otvorim vrata, i tako tokom cijele godine kad parkiram doma u garažu.

Deaktivirat će se sama,jer radi na principu klackalice i kod mene funkcionira tako preko godinu dana

Link to comment
Share on other sites

Kako mislis mata? Probao sam varijante razbe i u niti jednoj mi se ne moze spustiti rucna osim kad krecem?

Link to comment
Share on other sites

Kako mislis mata? Probao sam varijante razbe i u niti jednoj mi se ne moze spustiti rucna osim kad krecem?

moraš stisnuti nožnu kočnicu

Link to comment
Share on other sites

moraš stisnuti nožnu kočnicu

ok hvala Hans, pokusam pa javim ali mislim da sam cak i tu varijantu pokusao. 

Link to comment
Share on other sites

Ili držiš nožnu,ručnu isto držiš u položaju za otpuštanje o tada ugasiš motor....ili konfiguriraš ručnu #za područja sa niskim temperaturama#

Link to comment
Share on other sites

Update situacije: 

 

upravo sam na parkingu i pokušao sam slijedece: 

 

1. Ugasio sam auto u prvoj brzini, drzao noznu i opet se upalila

2. Ugasio sam auto u leru, drzao noznu i opet se upalila

3. Ugasio sam auto u prvoj otvorio vrata vozaca, drzao noznu - opet se upali

4. Ugasio sam auto u leru, otvorio vrata vozaca,drzao noznu - opet se upali

 

e sad, kad potegnem tj povucem rucnu na gumb prema gore, ona se pali, kada ponovno povucem prema gore ona se ne gasi.

da li postoji jos koja opcija? mozda nesto pogresno radim? nema polozaja dolje tj spustanja rucne. cim malo gasa piknem i pustam kuplung ona se sama gasi.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ce se aktivirati uvijek kad ugasiš motor osim ako nije deaktivirana preko Clipa ili je u modu protiv smrzavanja.

Pa kad ugasis motor drži nogu na kočnici i onda otpusti ručnu. Tad mora otpustiti i ostati tako.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ce se aktivirati uvijek kad ugasiš motor osim ako nije deaktivirana preko Clipa ili je u modu protiv smrzavanja.

Pa kad ugasis motor drži nogu na kočnici i onda otpusti ručnu. Tad mora otpustiti i ostati tako.

 

Riješeno. Hvala ti mata.

Link to comment
Share on other sites

Kad se tako otpusti rucna i otvore vrata meni tuli. I to ne baš lijepo

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Kad se tako otpusti rucna i otvore vrata meni tuli. I to ne baš lijepo

 

a gledaj sa pozitivne strane :) tuli neko vrijeme i to je to. bolje i to nego par tisuca kuna stete 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.