Jump to content

Zamjena dijelova Laguna III


Blashyrkh

Recommended Posts

Dakle, radi se o prednjim i straznjim diskovima i disk plocicama. 

 

Dobio sam cijene iz dva izvora (za sada) i odabrao sam nekako meni najpovoljniji a to je: 

 

1. Prednji diskovi-395kn/kom-TRW/ABE-300kn/kom

2. Zadnji diskovi-750kn/kom-TRW/Brembo-685kn/kom-to su diskovi u sklopu sa ležajem i krunom ABS-a.
3. Prednje disk pločice (TRW prve klase) cijena:320kn/set-TRW

4. Stražnje disk pločice (TRW prve klase) cijena-290kn/set

 

Molio bih misljenja i kratko obrazlozenje uz ista, ukoliko imate vremena.

 

unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

Da, tako sam i ja mislio iako koliko znam brembo diskovi nisu na losem glasu. Imas sa njima iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Ako hoćeš dobar disk uzmi ATE Power disc. Pod Brembo se prodaje svašta, a ako hoćeš dobar Brembo, onda uzmi Brembo Max, ali ni to nije garancija. Originalne stražnje diskove za lagunu proizvodi Sasic (ili samo pakira u kutiju).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Hvala no jedna primjedba. Ponuda za diskove odnosno oe broj je ispravan no za plocice nije. Ovo je za kotace od 16 cola. U svakom slucaju hvala na trudu.

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja javim!

 

Naime, za svaki auto uvijek tražim broj šasije, pa shodno upitu, za najtočniju detekciju molim broj šasije,

a i originalni brojevi često puta se mijenjaju, tako da jedan vrijedi par mjeseci pa onda krene drugi ili čak treći.

 

Eto, ako može broj šasije pa javim konkretnu ponudu.

 

LP

 

Anđelko

 

Lageros d.o.o.

Link to comment
Share on other sites

Postovanje, 

 

broj sasije: VF1BT1F0640757873

Godina proizvodnje: 2008

 

dakle, prednji i stražnji diskovi, isto tako i pločice. 

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Share on other sites

Dobar dan, 

 

još jedan dobavljač mi je dostavio ponudu.

 

Radi se o TRW-u prve klase za sve iznad navedeno.  

 

Prednje pločice - 403,00 kn - 40% popusta - 241,80 kn

Stražnje pločice - 367,00 kn - 40% popusta - 220,20 kn

Diskovi prednji - 508,00 kn x 2 - 40% popusta - 609,60 kn

Diskovi stražnji -  1.000,00 kn x 2 - 40% popusta - 1.200,00 kn

 

Ukupno: 2.271,60 kn

 

Čekam informativnu ponudu iz Lagerosa.

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene s ponudom što je u ovom trenutku dobavljivo i s trenutno važećim cijenama od dobavljača

 

- Kočioni diskovi, prednji, ventilirajući, OE broj 402060002R:

ATE 24.0126-0158.1 = 553,00 Kn x 2 = 1.106,00 Kn/2komada

TRW DF6184 = 275,00 Kn x 2 = 550,00 Kn/2komada

TEXTAR 92195603 = 500,00 Kn x 2 = 1.000,00 Kn/2komada

 

- Kočione disk pločice, prednje, OE broj 410600011R:

ATE standard 13.0460-7249.2 = 380,00 Kn/set

ATE CERAMIC 13.0470-7249.2 = 495,00 Kn/set

TRW GDB1808 = 298,00 Kn/set

TEXTAR 2470901 = 330,00 Kn/set

 

- Kočioni diskovi, stražnji, puni, s integriranim ležajem kotača, OE broj 40202003R:

TRW DF6044BS = 683,00 Kn x 2 = 1.366,00 Kn/2komada

 

- Kočione disk pločice, stražnje, OE broj 440601689R:

TRW GDB1621 = 212,00 Kn/set

 

Dakle, ovo su cijene ispod kojih ja ne idem, jer nema ekonomske računice.

 

Uvijeti ponude su sljedeći:

 

Navedene cijene su već snižene i s uračunatim PDV-om te na njih nema dodatnih popusta i odnose se na gotovinsko
odnosno predračunsko plaćanje, a platiti se može gotovinski u trgovini ili putem interneta odnosno općom uplatnicom.
Plaćanje karticom ide samo na jedno provlačenje i cijene se u tom slučaju dižu za cca 7%.
Ako se roba treba slati na adresu, trošak otpreme za ovakav paket bi bio 80,00 Kn te se šalje kurirskom službom od vrata do vrata.

Roba se naručuje direktno iz uvoza, a sljedeća narudžba će se raditi 18.12.,a roba na naše skladište bi trebala doći taman dan prije Božića 24.12.

(ako sve bude u redu s prijevoznicima)
Mi ćemo inače normalno raditi sve radne dane osim kalendarski neradnih.

Narudžbe iz uvoza radimo periodično svakih 2 tjedna i trenutno kod dobavljača svega ima na zalihi (nekih pozicija još 4 komada)
pa ukoliko s Vaše strane ima interesa za ovim proizvodima i kupovinom kod nas, svakako vas moram zamoliti da čim prije javite
kako bih mogao rezervirati robu kako je netko drugi ne bi kupio do dana naše narudžbe, jer to možemo raditi kod dobavljača.

Isto tako Vas molim da javite kako bi se roba plaćala i preuzela, a isto tako su nam potrebni i Vaši osobni podaci
(adresa, poštanski broj, mjesto i kontakt telefon) radi izrade dokumenta kako bi si vodili za koga se roba naručuje i isporučuje.


Za sada toliko i u slučaju bilo kakvih dodatnih pitanja stojim na raspolaganju.

Lijep pozdrav!

Anđelko Nizek




LAGEROS d.o.o.

A.K. Miošića 52
10410 Velika Gorica
Hrvatska - Croatia
T: +385 1 622 1 223
F: +385 1 626 0 010
E: lageros1@lageros.hr
w. http://lageros-auto-moto.webs.com
 

Link to comment
Share on other sites

Poštovani gospodine Anđelko, 

 

svakako, zahvaljujem se na dostavljenoj ponudi, no prisiljen sam odabrati varijantu dijelova sa ukupnim troškovima 2.271,60 kn. 

Također, iduće godine planiram promijeniti kugle ili "šolje" amortizera kao i graničnik na prednjim vratima vozača. 

 

U tom slučaju svakako računam na Vas.

 

S poštovanjem, 

 

Dario

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.