Jump to content

Ulje motora za Lagunu III 1,5 dci


Mario_vd

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,zanima me koje je ulje motora najbolje za ovaj tip vozila ili koje preporučuje tvornica za Renault Lagunu III 1,5 dci 110ks (2011. godište). Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Ako je auto s DPF-om (filter čestica) onda traži ulje koje zadovoljava RN0720 normu, a ako je bez onda traži ulje koje zadovoljava RN0710 normu. Potraži malo po forumu imaš dosta tema vezanih za ulja.

Link to comment
Share on other sites

Imaš simbol dpf-a na vratima vozača i ispod haube na prednjem veznom limu, na homologacijskoj naljepnici. Trebalo bi da ima dpf, s obzirom da je redizajnirani model.

Link to comment
Share on other sites

Imas u servisnoj knjizici uz sve ostale podatke o motoru ili na vozackim vratima (provjeri slike).

A uvijek mozes otici do ovlastenog Renault servisa dat frajeru za kavu i broj sasije pa da ti provjeri na kompu [emoji6]

post-15263-14175244572289_thumb.jpg

post-15263-14175244784685_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Simbol je na vratima i na veznom limu ispod haube. Onda dakle ima.Hvala ekipa na trudu i odvojenom vrimenu ;)

Link to comment
Share on other sites

Samo se nemoj zezat s uljem, stavljaj ono kaj je propisano da ne bi imao problema sa FAPom!

Link to comment
Share on other sites

To si i ja stavljam, Solaris je stara verzija a Evolution nova. Bez obzira mislim da nema prevelike razlike medju njima.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam FAP filter pa mi u servisu natočili Elf Evolution full tech 5w30.

 

Skupo ko sam vrag...

Link to comment
Share on other sites

imaš shell ili motul ulje sa rn720 specifikacijom može se nabavit za 60-70 kn/l i nosi ga u servis

Link to comment
Share on other sites

Imam FAP filter pa mi u servisu natočili Elf Evolution full tech 5w30.

Skupo ko sam vrag...

Kaj to znaci, kolko je to para?
Link to comment
Share on other sites

imaš shell ili motul ulje sa rn720 specifikacijom može se nabavit za 60-70 kn/l i nosi ga u servis

Da, ovo mi je škola...

Kaj to znaci, kolko je to para?

126 kn/l

 

mislim da mi je to najskuplje ulje ikad...

Link to comment
Share on other sites

Pa di tolko kosta?!

U Kiporstroju u buzinu ti je po 56kn/l ako uzimas paket ili u Trnskom po kom za 75kn/l!

Link to comment
Share on other sites

Nekad je to ulje bilo 140kn po trgovinama, a u ovlaštenom 160kn. Mene je samo ulje prije koštalo 1200kn.

Link to comment
Share on other sites

Eto to ti je skola, u Starkelj ili bilo koji ovlasteni servis se ide samo u nuznim slucajevina, jer cijene su im apsurdno visoke!

Tebe je samo ulje kostalo vise nego mene cijeli servis sa svim filterima, uljem i radom!

Link to comment
Share on other sites

Eto to ti je skola, u Starkelj ili bilo koji ovlasteni servis se ide samo u nuznim slucajevina, jer cijene su im apsurdno visoke!

Tebe je samo ulje kostalo vise nego mene cijeli servis sa svim filterima, uljem i radom!

Išao sam u ovlašteni da mi očitaju s kartice kilometražu, sve servise i spoje auto na comp.

 

Pa sam dao da mi naprave i cijeli servis, šta ću...

Link to comment
Share on other sites

I ja sam prvi put isao u Starkelj da mi ocitaju kilometrazu i servise i daju ponudu za servis. Kad sam vidio iznos odmah sam odustao, ali sam dao frajeru za pultom za kavu i on mi je ocitao km i servise. Dijagnostika ti je u "neovlastenim" servisima 150-250kn, a mozes si i kupiti prek eBaya ELM 327 bluetooth adapter koji se spaja na ODB II i na mobu si ocitas (ili brises) osnovne greske i podatke.

Ako si na zapadnom dijelu ZG preporucio bih ti mehanicara Dolenčića, stvarno je super, pedantan, iskren i dosta je povoljan, redoviti servis za L3 2.0dci je oko 900kn (sa radom, uljem i svim filterima).

Link to comment
Share on other sites

Hvala na info.

Imam inace svog mestra kod kojeg sam godinama i s kojim sam prezadovoljan pa cu nastavit kod njega.

Ovaj put sam otisao u ovlasteni samo da mi srce bude na mjestu ;)

Link to comment
Share on other sites

Radi on i druge marke.

Nije Laguna neka rijetkost da ne bi covjek znao obican servis napravit.

Ako bude nekih drugih komplikacija onda cemo razmisljat sta cemo...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da ne otvaram novi topic, je li netko mijenjao remen na ovom motoru? Kolko to veselje kosta?

Link to comment
Share on other sites

imam ponudu od ovlaštenog na nekih 3 500kn, to je cijena s 20% popusta,

još razmišljam da li da prihvatim ili idem kod mehe sve napravit za 2 soma kuna.

Edited by agricola
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.