Jump to content

Megane II zamjena žarulje prednjih žmigavaca (i žarulja prednjih svjetala)


hrvojexyz

Recommended Posts

Otkazao mi poslusnost moj megane pa sam brzinski uzeo drugi dok se ovaj popravlja, kako god sve je ok ali je ko za vrag crkla zarulja zmigavaca, prednjeg desnog.

Odmah sam si pomislio da ce to bit mission impossible kad sam vidio kak izgleda ispod haube, sad mi se to jos vise cini nakon sto sam danas pokusao gurnuti ruku.

Auto ima klimu, ph2 je dakle facelit.Kak se mjenja zarulja ta, dal treba branik dolje, ako da kakva su iskustva di u Zagrebu uzimaju najmanje za taj zahvat ?Na isti nacin se mjenja pretpostavljam i zarulja kratkih dugih pa nek se nade ..

 

dsc0828.jpg

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Skinis ljepo unutarnji dio oko kotaca (stao mi mozak kak se zove) i onda imas prilaz zaruljirelativno ljepo. Okrenes za 30° cca i onda povucu potegni. Ima oring koji se zaglavi malo.

Link to comment
Share on other sites

Imas otvor u blatobranu kroz koji guras ruku, a od gore gledas sta radis. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste ziher ? Ima jedan otvor ali je pobogu mali, a i cini mi se da nije u razini sa zmigavcima .. ste ziher da to tak ide ?

Link to comment
Share on other sites

kad naucis ces moci kroz tu malu rupu zamijeniti. AKO se ne zaljepi oring, ak se zaljepi onda jedva iscupas i s skinutim unutarnjim blatobranom :) a da skini kotac :D

 

 

a da i ne vidi se od gore :)

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

a da ako tko uspije zamijeniti dugo mu skidam kapu :D mislim kroz tu malu rupicu :D

Link to comment
Share on other sites

Najvjerovatnije nije sijalica pregorjela , nego je kontak u pitanju.

Kao što ti kolege kažu , zavuci ruku i probaj promrdati konektor žmigavaca , u većini slučajeva proradi jer izgubi kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se vec ispraksao, treba mi par minuta... Prvi put sam pol sata mijenjao i sve prste narezao na oštrim rubovima...

 

Sve ide kroz tu malu rubu u blatobranu.

 

Ne znam dal je slično na PH2, ali dugo svjetlo sa desne strane (kad se gleda od vozača) mogu zamijenit tako da maknem cijev od tekućine za pranje stakala.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

proobaj na ph1 na xenon farovima mijenjat :D bez skidanja farova doslovce mozes zaboraviti na to :D

Link to comment
Share on other sites

bas sinoc mjenjao sijalicu kratkog svjetla...posla 1 minuta max

Link to comment
Share on other sites

cek ti stvarno uspijes pored tolkih kotaca provuc ruku ??

 

Volan se okrene u stranu, pa onda bude vise mjesta.Za lijevi zmigavac - smotati udesno i obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

ma nisam debil. al on ima siroke gume na njemu i 17" felge. ja ni na zimuljama ne mogu bez da dignem auto (oke spusten je malo) al s letnjim gumama nema terojeda da uvucem ruku bez da skinem kotac

Link to comment
Share on other sites

kad mi riknu žaruljice odem u bivši auto krešo, sad se zovu čini mi se pit stop, ćošak škorpikove i samoborske (preko puta škode štasni)

kad god dođem odmah mi promjene na parkingu i naplate samo žaruljicu 

ne pada mi napamet odlazit u primjerice tokić mrvicu jeftinje platiti i zaprljeti ruke i kopati po faru, primjerice

 

30-50 kn max

Edited by rodzonis
Link to comment
Share on other sites

fina guzica, ja to radim na parkingu ispred zgrade..

sacuvam 50kn za bolja vremena, naucim nesto novo i zadnje al ne najmanje bitno, sacuvam mjesto na parkingu

nisam jos stigel promjenit ovu zaruljicu valjda bum uspel,velim usko zgleda ko sam vrag .. tak sam prosli put probal najednom meganu mislim mk2 ph1 popravit pumpicu spricanja vode na stakla,odustal sam brzo..

 

Link to comment
Share on other sites

fina guzica, ja to radim na parkingu ispred zgrade..

sacuvam 50kn za bolja vremena, naucim nesto novo i zadnje al ne najmanje bitno, sacuvam mjesto na parkingu

nisam jos stigel promjenit ovu zaruljicu valjda bum uspel,velim usko zgleda ko sam vrag .. tak sam prosli put probal najednom meganu mislim mk2 ph1 popravit pumpicu spricanja vode na stakla,odustal sam brzo..

nisam fina guza, samo naplate žarulju 30-50 kn zavisi koju mijenjaju, a ja učim dok ga gledam kako mijenja  :fucka:

Link to comment
Share on other sites

za zamjenu žmigavca treba branik skinuti,jednostavno ima 2 vijka sa svake strane u blatobranu (ključ 7) 3 vijka s donje strane branika (ključ 10) i kopče na gornjoj strani između farova (dvije velike i 4,5 malih kao vijak),zatim ima 2 rupe gdje se ugura odvijač da se popuste kopče i branik je dolje (cca 10 min) zatim farovi se odvidaju (3 vijka,jedan gore dva dolje) i to je to ,skroz jednostavno i nema izgrebanih ruku i brže u svakom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Skines unutarnji bpatobran i istoto odradis a manje posla. Takodjer kopce na faru znaju popucat jako lako.

Link to comment
Share on other sites

Neznam kako je izvedeno na meganu ph2 ali ako je isto kao i na ph1 to je bar lagano..bar ja imam ruku i uspijem opet zamjenit ko od sale...ako se mjenja suvozaceva strana volan se mota lijevo i posla ima 1 minuta. Vozaceva strana je malo teza ajmo reci 15sek duze...

Link to comment
Share on other sites

Cek ti uspijes zamijeniti zarulju zmigavca bez problema pored ovih kotaca koji su ti na slici na profilu??

Link to comment
Share on other sites

Na autu je orginal felga tj ta felga je orginal nervasport sa 205/50/17gumom. Da bilo da je rijec o zmigavcu ili poziciji

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako je žaruljica pričvršćena u tome svemu ? Lagano dođem rukom do žarulje, skinem bez problema priključak od struje, ali kako onda izvadim van H7 žarulju (za kratka svijetla) ? Isto Megane 2, PH2.

 

Gledao sam youtube, neki imaju onu žicu koja je kao nategnuta preko žarulje/konektora. Kod mene toga nema, pa si misli da treba samo zakrenuti žarulju u jednu stranu, no ova se miče minimalno, a na jači pokušaj u smjeru kazaljke na satu sam si skoro prst odrezao koliko me zarezala žarulja.

 

Manual na HR kaže da otkvačim žarulju pritiskom na utikač i da izvadim cijeli sklop onda van. Valjda misle na konektor od struje, ali na njemu nisam osjetio da ima što za pritisnuti. Tu kaže da se izvadi sklop, što bi reklo da konektor mora biti na žarulji dok se vadi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.