Jump to content

Megane II zamjena žarulje prednjih žmigavaca (i žarulja prednjih svjetala)


hrvojexyz

Recommended Posts

Mozda je samo zarulja utisnuta u sam far. Tako nesto sam video na corsici novoj. Znaci samo povuci zarulju van, probaj prvo nalo nakriviti da iskoci jedan dio

Link to comment
Share on other sites

Fala Milose, dao si mi ideju i naletio sam na sličnu sliku, pogledao kod sebe i izgleda da je tako i napravljeno.

 

Ima dvije limene nožice (glume zub) koje blokiraju da žarulja izađe van. Problem je sad što se žarulja treba iščupati van, ali to sa konektorom ili bez njega ne mogu nikako napraviti jer mi se skliže ruka.

 

Slike će puno više otkriti, pa ako nekome pomogne super. Sad idem tražit neku žicu ili žbicu da si napravim izvlakač kao na slici.

 

post-15759-0-38615300-1420303315_thumb.jpost-15759-0-61957700-1420303316_thumb.jpost-15759-0-61006100-1420303317_thumb.jpost-15759-0-40279900-1420303314_thumb.jpost-15759-0-26228600-1420303313_thumb.j

 

Izvor slika:

http://homepage.ntlworld.com/dave.maccy1/carlight/

http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=54493&page=2

 

Hvala Miloš i pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da kod mene nije tako,popizdil i nakraju skinul kotac i skuzio da je jedan limic koji drzi zarulju,ko feder...piknul ga sarafcigerom i ispala zarulja...sad znam za ubuduce

Kod mijrnjanja pozicije nikako vratit poklopac natrag,pa mozda nekom posluzi-guma na poklopcu se prekolopi prema natrag,poklopac se narikta i sarafcigerom se vrati guma da uhvati oko utora na faru...10 sekundi posla sada,a dok sam skuzio izgubio pol sata

Link to comment
Share on other sites

Ma ovaj nacin montaze je grozan. Cak sam napravio slicno sa slike gore da iscupam zarulju al uzasno puno sile treba pa sam stao sa time za veceras.

Probat cu sutra sa jos jednim parom ruku koji bi stisnuli eventualno te kopce nekako. Mada se meni cini kao da tu jos nesto nedostaje. Pa ovo je muka isusova za izvaditi. Imam osjecaj da cu sve moguce pocupat iz fara.

One prijasnje fore sa metalim kopcomo i zubom za koji se zakvaci mi sad lice kao djecja igra...

Link to comment
Share on other sites

Manual kaže da se ništa ne povlači, pa tako niti žaruljica sa tom žicom, nego da se pritisnu one dvije kopče.

 

post-14075-0-27055600-1420365820_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Malo mi fali ideja s cime da to stisnem. Prbao prstima al bas i nije nesto isto. Uostalom, kak da to s jednom rukom stisnem kad idem bilo preko rupe kod kotaca ili odozgo, kraj crijeva za tekucinu od sajbe ?

Probao sam naci sa vanjske strane nastavak tog pipca, ali ga ne osjecam pod prstima.

Link to comment
Share on other sites

To je tako kad aute ne rade više ljudi nego računala i aerodinamiku... Ja sam se isto jučer otelio dok sam na Accentu anlaser izvadio.

Link to comment
Share on other sites

Našao i video na kojemu se vidi kako to treba. Iskreno, meni je ovo SF za gledanje, kojom lakoćom ide van.

 

Nešto je kod mene po krivu pošlo, a ne bih se čudio da prijašnji vlasnik odnosno servisi nisu baš vadili kako treba (vjerojatno su vukli kao ja).

Link to comment
Share on other sites

Tebi su se očito ti pipci raširili pa čvrsto drže žarulju. Da li možeš s nečim (tanka kacavida ili brokva) pritisnuti barem jednoga da otpusti jednu stranu pa bi onda žarulja trebala ići vani.

Link to comment
Share on other sites

Neka mi oproste administratori i moderatori na duplom postu, no hvala Milošu i Draganu na pomoći. Danas u 2 minute zamjenio žarulju na suvozačevom mjestu. Nažalost na način iz videa nije išlo, tako da sam malim ravnim nastavkom šarafcigera pomaknuo jednu nožicu i žarulja je izašla van bez problema. Stavio novu i sad to sve radi.

 

Iskreno preko rupe u blatobranu bi ovo bilo skoro pa nemoguće za napraviti jer sam u jednoj ruci imao lampu, a u drugoj ravni šarafciger te sam išao iz prostora haube, pored mjesta gdje se toči tekućina za brisanje stakla. Tako sam mogao lijepo naciljati šarafcigerom taj limić.

 

Oprez kod takvog pristupa jer očito sam pomaknuo neki kabel/crijevo koji nisam smio, jer 3-4 paljenja nakon se auto ugasio u roku 2-3 sekunde (gas se nije mogao dodati). Nakon tih početnih problema, ponovno kao da je sve ok. Ovo je jedina stvar koja se mogla pomaknuti iz svog ležišta, možda mi netko može samo reći što je to točno, za ubuduće. Ima namotani dio prije i ukapča se (zeleni gumbić je kao na slici; klik na sliku da se poveća ista). Pretpostavljam dovod goriva ?

post-15759-0-71025600-1420381216_thumb.j

 

 

EDIT:
Dragan, tako sam i išao i uspjelo je. Hvala još jednom.

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

danas punac dosel da bi promjenili zarulju zmigava (malo je iznad zarulje svjetla), maknuli smo prakticki onaj oblog blatobrana , nejde i nejde.Meni se cini da treba ici dole ona plastika/lim koja ide od jednog fara do drugog.

Kaj smo rekli, di u Zagrebu bi mi to zamjenili a da sigurno znaju kaj rade?

 

edit:napominjem da je moj fensi smensi ph2, dakle facelift.probat cu s tima na cosku skorpikove i samoborske, nemam kaj..branik fakat nebih htio da mi netko skida jer se bojim kak bu to zavrsilo poslije " a cujte zima je platika puca,al drzi vam se branik i na ovoj 1 kopci , samo nemojte previse prek neravnina da vam ne ostane negdje"

za utjehu veli punac na njegovoj octaviji 2011 godiste, dakle zadnji fejslift ove predzadnje, se skida far dole!lol

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Žarulja žmigavca izgleda da i nije neki problem. Potrebno ju je zakrenuti četvrtinu kruga suprotno od kazaljke na satu.

 

Evo ti za Megija 2 faza 2:

 

post-14075-0-50263800-1420466963_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Problem je da se zalepi gumica tj oring koji zaptiva. Povuci jace van :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ima li netko savjet gdje otići na zamjenu žarulje prednjeg lijevog žmigavca u Zagrebu? Danas sam izgubio par sati pokušavajući, skinuo sam i akumulator i uspio okrenuti prokleti žmigavac ali izgleda da nema dovoljno mjesta da bi se isti uopće izvukao van tako da sam odustao i tražim gdje najpovoljnije izmijeniti.

Link to comment
Share on other sites

Probaj skinuti kotač i unutarnju oblogu blatobrana i tako prići žmigavcu (u faru).

Link to comment
Share on other sites

Probaj skinuti kotač i unutarnju oblogu blatobrana i tako prići žmigavcu (u faru).

 

Jel ima gdje uputstvo za vidjeti? Koliko šarafa treba skinuti?

Link to comment
Share on other sites

Nemoj zaboraviti smotati do kraja kako bi dobio više mjesta.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj zaboraviti smotati do kraja kako bi dobio više mjesta.

Ne treba ništa smotati jer skida kotač.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost i nakon skidanja obloge ne mogu primiti prokleti žmigavac. Izgleda da je jedini način uklanjanjem akumulatora i malom ručicom s te strane. Probam pa javim.

Link to comment
Share on other sites

Evo, riješeno. Jedini način je nažalost bio skidanjem prednjeg branika i fara. Dva šarafa sa strane, tri odozdo i pet kopči odozgo. Tri šarafa za skidanje fara i dalje je pjesma. Hvala dizajnerima Renaulta na zabavi :)

Link to comment
Share on other sites

Jel zna netko gdje kupiti plastične kopče koje drže prednju masku? Kada sam rastavljao masku vidio sam da su dosta popucale. Kako se to uopće naziva? Imaju utor za ravni šarafciger i rupu tj. tipl u koji se umeću.

Edited by legenda128
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.