Jump to content

Megane II zamjena žarulje prednjih žmigavaca (i žarulja prednjih svjetala)


hrvojexyz

Recommended Posts

Onda na ebayu ili u ovlašteni servis.

 

Zovu se "Renault bumper fastener trim clips". Međutim najbolje ti je u tražilicu ukucati njihov OEM broj.

Ukucaš "Renault 7703072360" i dobiješ mali milijun linkova.

 

Isto tako otiđeš sa ovim brojem u ovlašteni i pitaš za cijenu.

Link to comment
Share on other sites

Onda na ebayu ili u ovlašteni servis.

 

Zovu se "Renault bumper fastener trim clips". Međutim najbolje ti je u tražilicu ukucati njihov OEM broj.

Ukucaš "Renault 7703072360" i dobiješ mali milijun linkova.

 

Isto tako otiđeš sa ovim brojem u ovlašteni i pitaš za cijenu.

Ako se dobro sjećam, cca 14 kn/kom u ovlaštenom ...  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Povoljno nema sta. Ja sam u nekom wurthovom katalogu gledao i bila je kesa sa 100 komada pa nisam htio jer je bilo too much...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su one velike što drže oblogu blatobrana po 14kn u ovlaštenom. Tako sam bar ja placao.

Link to comment
Share on other sites

Bilo ih je raznih u Velas-u po kunu dvije, čak i ispod kune komad. Ali nažalost propali su...

Link to comment
Share on other sites

iste kao sto su na renolu - http://www.ebay.com/itm/220940031912?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

no alternativa je ovo sto je npr na mazdama, mislim da se lakse skidaju jer nema glupog preskakanja i vise se rasiri donji dio te bolje drzi i sl, no nisam jos isprobao (no budem sigurno) promjer i duljina su isti.

http://www.ebay.com/itm/371211115234?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam naručio ove: 

http://www.ebay.com/itm/371286323295?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT 12 dolara...

 

Ubrzo da se ubacim... za žmigavce ti preporučam skidati cijeli prednji kraj (ako nemaš dole zaštitnu kao ja).... Kad skineš na faru imaš 3 šarafa odšarafiš i povučeš van.... 

 

Ja čekam da mi stignu kopčice pa da stavim xenon :) .... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

meni je jučer pregorila H7, lijeva - strana vozača, pokušati ću i ja danas zamjeniti, ali kako vidim, teško da bi moglo ići :D ako ne bude išlo, brzo odustajem, prije nego nešto rasturim i vozim u ovlašteni, platim žarulju + 20kn njima za pivo i to je to ;)

Link to comment
Share on other sites

Meni treba (nakon skidanja kotača) oko 20sec za zamjenu žarulje(lijeve ili desne) samo kada se shvati sistem.Znači obavezno skinuti kotač(jer je lakše 300 puta, iako sad bi već išlo i s kotačem) otvoriti otvor u muldi blatobrana, skinuti žice, tankim odvijačem ići po metalnom rubu žarulje dok ne zapnete za komadić metala koji drži žarulju.E kada vam je odvijač zapeo za taj mali metalni jezičac lagano ga odvijačem GURNUTI prema žarulji dok jednim prstom žarulju lagano vučete u kontra smjeru od onoga kuda gurate odvijač i žarulja sama ispadne van.Kod stavljanja žarulje samo ju lagano pritisnite prstom i sama sjeda preko tih metalnih držača.Možete ju staviti samo u ispravan položaj tako da nema brige, samo napipajte gdje vam ide onaj jezičac na žarulji.

Link to comment
Share on other sites

I pritom pazite da staklo nove žarulje ne dodirnete prstima. Najbolje je uzeti papirnatu maramicu (bez mirisa).

Link to comment
Share on other sites

a ako i dodirneš nebu propal svijet samo se obriše kak kažeš može i maramicom za nos, jedino masnoća sa prstiju se osmudi na žarulji pa djeluje ko izolator pa ona hoće izgoriti prije roka ali to kad bi ju stvarno zamastio pošteno..

Link to comment
Share on other sites

Pa zato i piše u svim uputama za halogenke "ne dirati". A mehaničari znaju imati pošteno masne prste...

U teoriji, može se dogoditi i da ta masnoća s prstiju uzrokuje neravnomjerno zagrijavanje, pa staklo može puknuti. Ali ja nisam do sada čuo za takav slučaj, čak sam se vozio i s razbijenim farom, kiša je prala uključenu žarulju i preživjela je.

Link to comment
Share on other sites

da stavite dvije zarulje, jednu di ste uzeli i prstima dotakli staklo i preblisali obicnom maramicom , i neku novu nedodirnutu, i ova koja je dirana ce ako upola izdrzat super...

ili probate onu halogenku za reflektore... izgore samo tako 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Znači obavezno skinuti kotač...

I daj sad zamisli, zaustavi te policajac po kiši jer ti ne radi svjetlo i kaže "sad odmah preda mnom promijenite žarulju ili ću vam skinuti tablice i naplatiti kaznu zbog vožnje neispravnog vozila." Po zakonu ti to smije napraviti.

Osobno, mislim da zamjena žarulje mora biti takva da je možeš obaviti zaista u minuti, po mraku, sa strane, po kiši. Čim te tjera da to radiš u servisu ili slično, taj auto ne bi smio proći sigurnosne propise. Ali, naravno, proizvođači vozila jači su od zakona i država... :hebemu:

Link to comment
Share on other sites

a neki su zakoni smjesno pisani. ajd ti zamjeni ove led farove ako krepaju.. ili pak xenon zarulju ili balast.. da svi ce mo imat ballast rezervni u autu cekajuci da ako mozda danas krepa... 

a opet danas sto sam video na cesti auta (minimum 4 komada u 5km) s jednom krepalom zaruljom u toku dana, i svi voze, a pol njih sam siguran da se zarulja mijenja u doslovce 30s, i opet nitko nema zamjenjenu...

Link to comment
Share on other sites

I daj sad zamisli, zaustavi te policajac po kiši jer ti ne radi svjetlo i kaže "sad odmah preda mnom promijenite žarulju ili ću vam skinuti tablice i naplatiti kaznu zbog vožnje neispravnog vozila." Po zakonu ti to smije napraviti.

Osobno, mislim da zamjena žarulje mora biti takva da je možeš obaviti zaista u minuti, po mraku, sa strane, po kiši. Čim te tjera da to radiš u servisu ili slično, taj auto ne bi smio proći sigurnosne propise. Ali, naravno, proizvođači vozila jači su od zakona i država... :hebemu:

navodno to proizvođači auta više nesmiju raditi.. žarulju bi trebao bez problema zamijeniti svaki vozač bez imalo iskustva i da bude samo na klik ko tipa stavi bateriju u mob i priključi punjač..

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako. Ne govorim bez veze, meni se to jednom zamalo dogodilo. Srećom sam imao žarulju sa sobom. Drugi put mi je auto bio ispravan, ali mi je policajac išao brojiti i gledati žarulje u kompletu pa me gnjavio jer je jedna bila pregorena.

Inače, baš sam nedavno nešto gledao zakon u vezi s tim svjetlima i piše da ne trebaju imati rezerve koji imaju xenon ili LED žarulje. Ali to se odnosi samo na žarulje koje su takve, sve ostale moraju imati u rezervi (dakle, žmigavac, pozicija, sve što nije xenon ili LED).

Link to comment
Share on other sites

Zakon je jako glupo napisan i prave se pametni kao u mnogo stvari.. I to samo u Hr ni jedna druga drzava to nema...

Pocnimo od atestiranja bilo cega, "amenuje" privatna firma, a nece ni pogledat ako nema certifikat.

Maglenke prednje u hr je dozvoljeno bilo kad imati upaljene (iskljcujuci u hr je ovo slucaj svuda vani vas kazne ako vozite s istima a magle nema)

Itd itd.. Neda mi se sad nabrajat.

Inace tko kaze da si Ti, Ja, Pero Peric, Djoka Jaric ili Marina Spasic mehanicki sposobni zamijeniti tu zarulju? Jel smo negde polagali to, nismo.. Jel nas itko ucio o tome, NIJE.

Sto je najgore barem na 4 auta sam moram ja namjestat zarulje kojima su iste bile promjenjene u servisu ili su ih sami mijenjali. Zarulja nije pravilno sjela i bljestala je a kuki nije osvetljavala. I ovako su farovi vecini rastelani sad jos treba i da krivo montiraju pa da zaslepjuju. A vjer mi ako je krivo montirana zaslepljuju u PM... Po cesti isto cesto puta to vidim autu vec u faru onaj sjaj krivo izgleda i bljeesti za pop.. Ove sto sam mijenjao kolegicama i kolegi su sve bile jednostavne za pristup.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni treba (nakon skidanja kotača) oko 20sec za zamjenu žarulje(lijeve ili desne) samo kada se shvati sistem.Znači obavezno skinuti kotač(jer je lakše 300 puta, iako sad bi već išlo i s kotačem) otvoriti otvor u muldi blatobrana, skinuti žice, tankim odvijačem ići po metalnom rubu žarulje dok ne zapnete za komadić metala koji drži žarulju.E kada vam je odvijač zapeo za taj mali metalni jezičac lagano ga odvijačem GURNUTI prema žarulji dok jednim prstom žarulju lagano vučete u kontra smjeru od onoga kuda gurate odvijač i žarulja sama ispadne van.Kod stavljanja žarulje samo ju lagano pritisnite prstom i sama sjeda preko tih metalnih držača.Možete ju staviti samo u ispravan položaj tako da nema brige, samo napipajte gdje vam ide onaj jezičac na žarulji.

hvala na ovom, pokušat ću danas tako uraditi, baš me zanima kako će mi ići zamjena, javim kako je prošlo

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.