Jump to content

Treskanje kabine vozila


megane_dci

Recommended Posts

Auto pri brzinama od 40-60 km/h ima cudno treskanje kabine vozila. Ne znam kako bi drugacije to opisao. Gume i felge mogu iskljuciti jer je slican efekt i sa zimskim i sa ljetnim gumama. Primjetio sam da se taj efekt desava samo kad je auto u brzini, cim stisnem kvacilo to prestaje. U biti najizrazenije je prilikom odrzavanja brzine bilo u 3. ili 4. brzini, cim pocnem ubrzavat to se smanji sad radi samog ubrzanje ili neceg drugog pojma nemam. Meni jedino pada na pamet neki od nosaca motora da je pri kraju pa se to manifestira na ovakav nacin. Da li je netko imao slicnog iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Moguce je, meni su losi nosaci i imam slicnu situaciju sa treskanjem..tako mi je od prvog dana, a ostalo je i nakon stavljanja i balansiranja sve 4 nove gume, doduse tada je efekt bio nesto umanjen. Ono sto je u mom slucaju zanimljivo je da nakon detaljnog pranja auta i felgi na praonici pod pritiskom - treskanje gotovo u potpunosti nestane. Morat cu nakon blagdana otici da mi provjere kotace na balansirki cisto da provjerim situaciju jer mi je skroz cudno..

 

Kod tebe samim time sto nestaje kad stisnes kvacilo mozes eliminirati bilo koji dio ovjesa, gume, kotace.. problem je na motoru i oko motora, kako si i sam zakljucio najvjerojatnije neki od nosaca..

Link to comment
Share on other sites

Auto pri brzinama od 40-60 km/h ima cudno treskanje kabine vozila. Ne znam kako bi drugacije to opisao. Gume i felge mogu iskljuciti jer je slican efekt i sa zimskim i sa ljetnim gumama. Primjetio sam da se taj efekt desava samo kad je auto u brzini, cim stisnem kvacilo to prestaje. U biti najizrazenije je prilikom odrzavanja brzine bilo u 3. ili 4. brzini, cim pocnem ubrzavat to se smanji sad radi samog ubrzanje ili neceg drugog pojma nemam. Meni jedino pada na pamet neki od nosaca motora da je pri kraju pa se to manifestira na ovakav nacin. Da li je netko imao slicnog iskustva?

meni se armatura znala tresti na oko 2000 obrtaja niti na manje niti naviše

otišao do majstora on poslušao i rekao da to nema veze sa mašinom već sa vibracijama od auspuha ili slično 

majstor je bio u gužvi pa je nakratko pogledao i rakao da navratim koji dan

nakon toga sam otišao na zaobilaznicu od zaprešića do ikeje :freak6:  i i natrag i vibracije su prestale

 

i ja sam mislio nosač motora ali majstor (davor dolenčić) čim je čou veli da to nema veze s nosačima motora

i to mi se desilo par puta od kad je zahladilo a vozim se u zadnje vrijeme samo po gradu i kratke relacije

 

to je bio fap filter

Edited by rodzonis
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam fap filter tako da nemam tih problema.

Cak sam bio umislio da nesto sa 3. stupnjem mjenjaca nije uredu, ali sam onda skuzio da se to desava i u 4. stupnju na tim brzima samo nesto manje izrazenije.

Mislim nisu to neke vibracije sad da se raspada auto, ali onaj ko ga vozi od prvog dana primjeti.

Link to comment
Share on other sites

Auto pri brzinama od 40-60 km/h ima cudno treskanje kabine vozila. Ne znam kako bi drugacije to opisao. Gume i felge mogu iskljuciti jer je slican efekt i sa zimskim i sa ljetnim gumama. Primjetio sam da se taj efekt desava samo kad je auto u brzini, cim stisnem kvacilo to prestaje. U biti najizrazenije je prilikom odrzavanja brzine bilo u 3. ili 4. brzini, cim pocnem ubrzavat to se smanji sad radi samog ubrzanje ili neceg drugog pojma nemam. Meni jedino pada na pamet neki od nosaca motora da je pri kraju pa se to manifestira na ovakav nacin. Da li je netko imao slicnog iskustva?

 

Meni se to događalo na starom autu zbog novih zamjenskih nosača motora. Od prvog dana nisu bili dobri. Kad sam poslije stavio nove originalne nosače to je praktički bio neki drugi auto u odnosu na zamjenske.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.