Jump to content

FLUENCE - misljenja i iskustva


kruno3000

Recommended Posts

Pitanje je prije koliko vremena je to bilo. I ja sam imao okršaje sa KIA Croatia ili kako su se već zvali... I na pitanje tko daje garanciju KIA Korea ili KIA Croatia ništa suvislog mi nisu odgovorili...

To je bilo krajem 90-ih kad je taj uvoz bio prilično u sivoj zoni...

Moguće da je i kolega imao slična iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatski uvoznik uvijek daje garanciju ako se auto reklamira u servisu na području HR,bez obzira gdje je kupljen,na koje je tablice ili gdje je prebivalište vlasnika.

Link to comment
Share on other sites

A kaj se događa ako se meni nekaj dogodi i garantnom roku u Austriji a auto sam kupio u hrvatskoj?

Link to comment
Share on other sites

Hahaha smisan si ko i pola oglasa na njuškala kad napišu "FULL FULLOVA" to nije vidilo fulla....

Ovisi što ti smatraš FULL-om ? Za moj pojam je full oprema na nekome modelu autmobila sve ono što nudi najbolji paket opreme + eventualno mogući dodaci koji bi taj paket činili kako ti to zoveš fullom fullova, što god to značilo. Ako ja usporedimo svoju opremu i paket Dinamiq kod modela Fluence imam apsilutno sve što ima Dinamque model + još par sitnica više od toga i ja zaista ne kućim što bih još trebao imati po tvom mišlejnju za full opremu za ovaj model ? Panoramski krov, pojačano podvozje...neznam ? Nisam nekakav ekspert za aute, nisam ni nekakav fanatik za njih ili vožnju te mi je auto čisto stvar potrebe i sukladno tome nikada nisam imao potrebu stavljati an auto neznam kakve felge, dodatke i sl. , ne zanima me to i mislim da mi to ne treba posebno jer sve to diže cijenu održavanja )tipa gume i sl)   i možda je moja ocjena full opreme pretjerana pa te molim da ti navedeš definciju full opreme. Kada ti je ovo smješno i kada me uspoređuješ sa njuškalom vjerojatno ti to neće biti nekakav problem a po gardu kakvim se predstavljaš vjerojatno si neki auto ekspert.

 

Mislim da su te ovi u Opelu zajebali

 

Nisam siguran 100 %, auto je kupljen negdje 2004. i možda je stvarno u ugovoru o kupnji negdje pisala ta napomena/uvijet. Neznam možda su me zajeb. ali možda su tada i imali mogućnost nešto tako staviti u ugovor. Danas mislim da to nije moguće. Kasnije sam auto servisirao kod ovlašenog Opel servisa "Brzi" za kojeg imam samo rijeći hvale. Taj čovjek me apsolutno nikada nije ništa zajeb. I ako smo i stavljali neki zamjenski dio to je bilo u dogovoru. Kasnije kada sam prodavao auto, isti je pregledalo nekoliko mehaničara i svi su se složili da bar oni dijelovi koje oni mogu vidjeti a kaoji bi trebali biti originalni i jesu originalni.

 

Nego usput da pitam, jedan kolega s posla mi je bacio bubu u uho iako je to priča rekla kazala i on nema dokaza za to meni ne zvuči kao nešto nemoguće. Naime pričamo mi o promjeni ulja koju preporuča proizvođač, u mom slučaju je to 24mj odnosno 30 k km i ja mu govorim da ću ja svejedno promjeniti to ulje sad na 12k km i 12 mjeseci. Kaže on meni da je on isto tako imao slučaj s jednom drugom markom automobila, odnosno mjenjao je ulje unutar 1 god i puno manje kilometara od onoga što piše na instrument tabli no onda mu je u širu obitelj došao jedan mehaničar koji rade u tom njegovom ovlaštenom servisu koju mu je rekao nešto u stilu budi pametan i ne radi to jer ti ovi samo naplate promjenu ulja ali ulje zapravo ne promjene ako to nije u skladu sa preporukom proizvođača ? I sad kaže on meni isto tako budi pametan , promjeni ono što te proizvođač obavezuje a ulje ostavi za dogodine. Tada ćeš isto imati dosta manje od 30 k km jer ovi ti na toj kilometraži 100% neće ništa promjeniti a samo će ti naplatiti . Menen zanima koliko je nešto tako moguće ?

Link to comment
Share on other sites

onda mu je u širu obitelj došao jedan mehaničar koji rade u tom njegovom ovlaštenom servisu koju mu je rekao nešto u stilu budi pametan i ne radi to jer ti ovi samo naplate promjenu ulja ali ulje zapravo ne promjene ako to nije u skladu sa preporukom proizvođača 

 

 Upoznao sam čovjeka kojem se desilo nešto slično. U ovlašćenom  su mu nakon godinu dana od kupovine novog auta izvršili redovan mali servis. Ovaj  po pririodi picaj*la, da ne kažem nešto gore  :bigl: , išao provjeriti. Odnio uzorak "novog" ulja iz auta na analizu, pregledao filtere i ispostavilo se da ništa nije mjenjano. Angažovao advokata i zapretio im tužbom. Nedugo zatim, pozovu ga iz ovlašćenog i ponude mu 1000 eura da odustane od tužbe i ne priča o slučaju. 

Link to comment
Share on other sites

E još kad bih ja imao volje nositi ulje na analizu i zajeb. se s tim radije bih živio u uvjerenju da su oni to napravili ili nebih uopće mjenjao ulje nakon 1god. nego se držao preporuka proizvođaća. Ako bih se odlučio za ovo prvo za njih sam idealan "jelen" jer kao što rekoh nikada to nebih provjeravao

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moje je 2016 godina. Cuje mi se rezervoar goriva, zapravo cuje se muckanje goriva u rezervoaru. To je normalno jer je auto nov i ima predjenih tek 70km i natocen je do vrha 58 litara.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moje je 2016 godina. Cuje mi se rezervoar goriva, zapravo cuje se muckanje goriva u rezervoaru. To je normalno jer je auto nov i ima predjenih tek 70km i natocen je do vrha 58 litara.

 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

 

 

To bude ti normalno i dok bude star ( isto kak je i meni)

 :) Osim ako onda više nebude pun rezervoar

:nezna:

Link to comment
Share on other sites

Sad se definitivno manje cuje. Valjda se moralo malo razlijevati po spremniku. Uostalom, kad sam natocio full spremnik, prema pitnom racunalu maximalni doseg je bio svega 360km pa se u ovih 200 predjenih kilometara stanje zaustavilo na 1160km. Vjerujem da je odradio nekakvu kalibraciju i da ce sad navedeni doseg poceti smanjivati.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Čuje se samo dok je rezervoar pun..., barem kod mene.

Kaj se tiče dosega, meni se dok prođe 250km za svakih prijeđenih 10km smanji za 20...

A na zadnjem rezervoaru je malo i krivo računao, pisalo je da sam potrošio 51L, a tankirao sam 56...

Link to comment
Share on other sites

Kako funkcionira DPF filter? Nigdje u uputama vozila se ne spominje isti i njegova regeneracija. Imam naljepnicu na vozacevim vratima da ima filter krutih cestica ako sam dobro preveo.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako ima naljepnica, dobro si preveo.

Uz pomoć nafte spaljuje čestice čađe. Uglavnom na otvorenoj cesti ili autocesti kad je motor dobro zagrijan i kad prepozna povoljne uvjete. Osim po povecanoj trenutnoj potrošnji ne možes znati da se regenerira. Traje od 20-25 min i nije dobro gasiti motor ako bas ne moras. Trenutna potrošnja potaste od 1.5-2.5L od normale. Ako ga nekoliko puta prekines u regenaraciji upalit ce žutu lampicu i onda mu moras dozvoliti da ocisti do kraja. Pomažes tako da ga vozis na malo vecem broju okretaja.

Uglavnom radi na 1 rezervar goriva i nije uvjet.

Link to comment
Share on other sites

Mata, hvala na informaciji. Jos me zanimaju neke tehnicke karakteristike vozla, npr. spojka ili "kvacilo". Da li je na sajlu ili hidrauliku?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hidraulika, trebao bi biti jedan cilindar na pedali i jedan unutar mjenjača. Ulje u oba iz posude sa kočnicama, dakle UK.

Ako griješim neka me ispravi tko zna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sad cu zvucati kao idiot i pitati: "Tipka start stop ne mora znaciti da automobil ima taj sustav ili?" Ne znam da li je moj Fluence opremljen tom funkcijom i ne znam kako to provjeriti.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno nije opremljen s tim. Ako se ugasi kad si u leru i upali kad stigneš kvacilo onda ima.

Sent from my LG G4

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da moj fluence ima visokotonce (ona 2 mala zvucnika). Ne vidim ih a frka me otvarati da nesto ne strgam. Moze li se to nabaviti origigi ili zamjenski tj drugi proizvodjac? Koliko para i sto tocno traziti? Nekakav broj tih zvucnika da potrazim malo na netu. Unaprijed hvala.

Poslano sa mog SM-T550 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za Megan III, pretpostavljam da i tebi odgovaraju. 

 

Zvucnici_pakovanje.jpg

Edited by PAnta013
Link to comment
Share on other sites

Sad cu zvucati kao idiot i pitati: "Tipka start stop ne mora znaciti da automobil ima taj sustav ili?" Ne znam da li je moj Fluence opremljen tom funkcijom i ne znam kako to provjeriti.

 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

 

 

Prekidac za sustav start stop nalazi se sa lijeve strane volana , pored prekidaca za asr/esp,  naravno ako ga ima...

Link to comment
Share on other sites

Za Megan III, pretpostavljam da i tebi odgovaraju. 

 

Zvucnici_pakovanje.thumb.jpg.b4ece7874ff8e19d34e09fafdcc16b6b.jpg

Hvala, ali nikakve koristi. Otvorio jedan poklopac i ispod njega nit zvucnika nit konektora... [emoji20] mislio sam bas nadograditi oem zvucnicima ali kad sam vidio sto se krije ispod nemam volje da mi netko hebe po armaturi provlaceci kablove

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.