Jump to content

ABS lampica?


P4tr1ot

Recommended Posts

evo pocela mi se palit abs lampica i to pri vecim brzinama tj bar je tako bilo iznad 100kmh se upali i onda svjetli i ne radi abs ali nakon gasenja auta od par min opet sve ok i ne svjetli i abs normalno radi. ali danas se upalilo i prilikom nekih 6o kmh pa me zanima dali je netko imao slican slucaj ili sta bi to moglo biti dal senzor ili ???

Link to comment
Share on other sites

Senzor na prednjem lijevom kolu. Provjeri u kakvom je stanju prsten ABS-a i provjeri (očisti) senzor i njegov konektor.

Link to comment
Share on other sites

Senzor na prednjem lijevom kolu. Provjeri u kakvom je stanju prsten ABS-a i provjeri (očisti) senzor i njegov konektor.

 

Kolko ima senzora za ABS? Jel u svakom kotaču ili jedan po osovini ili samo jedan?

Konkretno me zanima ako je npr lijevi kotač na ledu, a desni ne, dal abs radi samo na onaj koji je na ledu ili na sva 4 kotača?

Link to comment
Share on other sites

Na svakom kotacu po jedan senzor ovo za led nebi znao mislim da kod mene pali abs cim proklize malo prilikom kocenja

Link to comment
Share on other sites

ABS radi na onom kotacu gdje je manji grip, neovisno o osovini, dakle moze i dijagonalno. Zadnja generacija ABS je odlicna u odnosu na prijasnje generacije, prvenstveno jer ne dozvoli da dođe do blokade kotača da bi otpustio, što prije nije bio slučaj.

Najbolje se može vidjeti koliko je bolji kad pri naglom kočenju npr. desni kotači budu na snijegu ili ledu, a lijevi na asfaltu, auto se vrlo malo zanosi i potrebne su minimalne korekcije volanom. Kod starijih generacija ABS-a takvo nešto bilo bi nemoguće bez ESP-a.

Link to comment
Share on other sites

evo danas ujutro krenem i odmah se upali abs i naravno ne radi da bi kasnije stao na kavu u kafic i poslje kad krenem dalje ne svjetli abs i sve normalno radi tako da danas budem pogledao senzore i prsten abs-a

Link to comment
Share on other sites

Da li se lampica upali poslije stiskanja kočnice?

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Da li se lampica upali poslije stiskanja kočnice?

kolko sam primjetio upali se bez obzira dali stisnem kocnicu jer mi se bas upalila na autoputu i na zaobilaznici znaci na nekih 100 kmh bez da diram kocnicu

Link to comment
Share on other sites

od hrđe se rascvjeta onaj valjak na poluosovini pa prsten pukne

 

 

evo digao auto na dizalicu i vidio da je pukao prsten sad me zanima dali odgovara sa dci-a 2003 god tj mislim da je samo sema u broju zubaca ako se ne varam i dali je problem to zamjenit jer sam doma jos sutra pa bi to mjenao zato mi treba pomoc hitno!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tako je, broj zubaca je najbitniji.

Zamjena nije baš kruha i masla ako nemaš alat.

 

Evo upute sa slikama za fazu 2, ali je skroz ista shema i za fazu 1.

 

http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=85110

 

 

da vidim da ima dosta toga za rastavljat ali nije da se tak nest nije radilo samo mi je malo s**nje jer je praznik sutra a u srijedu idem na teren i nema me do uskrsa pa prvo bi trebal rastavit na dci-u pa na svojem a onda nebude pasalo jao si ga meni

Link to comment
Share on other sites

Promjer prstena je vrlo vjerojatno isti. Prvi i osnovni uvjet je broj zubiju.

 

da to me i  muci a mozda necu nista mjenjat dok se ne vratim onda bi promjenio komplet i diskove i sve kugle i krajnike jer mislim da se ovak kak je nebre nist desit osim sto nebude abs-a

Link to comment
Share on other sites

da to me i  muci a mozda necu nista mjenjat dok se ne vratim onda bi promjenio komplet i diskove i sve kugle i krajnike jer mislim da se ovak kak je nebre nist desit osim sto nebude abs-a

 

 

zanima me samo dali se taj prsten da narucit posebno i koja bi mu bila cjena ako netko zna??????

Link to comment
Share on other sites

U Renault se ne mogu sve vrste prstena posebno naručiti (zavisno od broja zuba)

Ali se mogu naći non OEM.

Link to comment
Share on other sites

U Renault se ne mogu sve vrste prstena posebno naručiti (zavisno od broja zuba)

Ali se mogu naći non OEM.

 

ok a dal netko zna sa kolko je zubaca prsten na clio 2 1.6 16v ??na netu sam pronasao da dci ima 26 zubaca

Link to comment
Share on other sites

Najsigurnije ti je da pogledaš na svom autu. Zakreni kolo i izbroji 1/4 kruga prstena pa ćeš znat točno. Razlika je praktički vidljiva odmah (radi se o skoro pa duplo većem/manjem broju zubiju).

Koliko vidim na tom linku šta si stavio različiti su po obliku prestenovi prednjih od stražnjih kola pa pripazi i na to.

Link to comment
Share on other sites

Najsigurnije ti je da pogledaš na svom autu. Zakreni kolo i izbroji 1/4 kruga prstena pa ćeš znat točno. Razlika je praktički vidljiva odmah (radi se o skoro pa duplo većem/manjem broju zubiju).

Koliko vidim na tom linku šta si stavio različiti su po obliku prestenovi prednjih od stražnjih kola pa pripazi i na to.

 

da budem prebrojal to je najsigurnije  a iza isto ima prstenove??kolko se sjecam nisam ih vidio

Link to comment
Share on other sites

Nalaze unutar doboša (i prstenovi i senzori).

 

Evo vidi ovaj topic (tu je Clio faze 2, ali bi trebala biti ista sutacija i kod faze 1).

 

Link to comment
Share on other sites

Nalaze unutar doboša (i prstenovi i senzori).

 

Evo vidi ovaj topic (tu je Clio faze 2, ali bi trebala biti ista sutacija i kod faze 1).

 

 

 

o super tu se sve vidi tnx :bigl: :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Da sad ne otvaram novu temu jer imam identican problem na mom Cliu...znam da mi je prsten ABS-a u banani ali zadnja dva dana mi je non stop upaljena lampica ABS-a i servis...problem je u tome sta za 4 dana imam tehnicki a ovaj svijetli ko Betlehem...da nema neki nacin da se iskljuce te lampice ili nekako da to rijesim do tehnickig jer mi je majstor jos tjedan dana na moru? Any help?

Link to comment
Share on other sites

Prošao tehnički makar su mi gorile lampice ABS I ESP. Rekli su da to ne utječe na rezultat valjka.

Pitaj prvo na tehničkom, ako prolaziš, dobit češ na vremenu za popravit kvar.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.