Jump to content

Gume za Lagunu 3


wankel

Recommended Posts

Je li imao netko iskustva sa Nexen gumama?

Prijatelj mi je preporucio N8000, on je zadovoljan sa njima. Kako na ljeto moram staviti nove 17"ice gledam kaj bih kupio. Navedeni model je relativno jeftin oko 600kn u Slo, dok su druge poznate brand name marke (Continental, Goodyear i sl.) po 900-1200kn. Stavit cu 215/50/17 kakve su bile na autu kad sam ga kupio.

Pa ako netko ima kakva iskustva ili preporuke bio bih mu zahvalan!

Link to comment
Share on other sites

preporuka odnosno molba je da se ne vozis iza mene!  Premium u toj dimenziji kosta oko 200 eura, a ovo je nekih 75eura..  ja ne bi, radije bi pogledao neku drugu dimenziju ili mjenjao za 16ice  pa uzeo 16 dimenziju ako je do love..

Link to comment
Share on other sites

preporuka odnosno molba je da se ne vozis iza mene! Premium u toj dimenziji kosta oko 200 eura, a ovo je nekih 75eura.. ja ne bi, radije bi pogledao neku drugu dimenziju ili mjenjao za 16ice pa uzeo 16 dimenziju ako je do love..

To kaj si napisao je malo bullshit. Ima puno ljudi na cesti koji se voze iza tebe na gumama koje su sve 4 razlicite, izlizane i sl.

1200kn su Continental koje su najskuplje u klasi, oko 900kn su Goodyear.

Ja nisam tip osobe da cu sve najskuplje trpati u auto, niti ga maziti paziti i prati 24sata na dan. Meni je to radni auto i svaka kuna koju dam za auto mi ide u trosak, a troskovi su mi veliki zasad. Nisam tip da cu uzeti najjeftinije ali bogme necu niti najskuplje! Zato pitam jer bi Nexen po meni trebale spadati u sredinu, na ADACu nisu medju najboljima ali nisu niti najlosije.

Imam original 17" felge, i ne da mi se mijenjati za 16" a ovako mi je ljepsi.

Link to comment
Share on other sites

ajmo se ulovit za 2 eura..  ok tvoj auto ti biraš, izaberi bullshit i svi sretni, ne znam što si došao po mišljenje ak si vec odabrao

Link to comment
Share on other sites

Bezveze trazis misljenje ovdje kad vidim da jedino ispravno po ovom forumu su najskuplje gume,pranje auta svaka 3 dana minimalno 3 sata,mijenjanje ulja na 5000km...i po mogucnosti ne vozit se autom po kisi i snijegu jer ce strunut.

Svaki drugi savjet na forumu je-uzmi najskuplje!

Martine ti si rekao da ta guma ne valja jer kosta 75€,dakle nisi ju vozio nit imas iskustva i samo na temelju cijene zakljucio da ne valja,sto je po meni bezveze...tesko ti bilo napisati-cuj ja imam conti il gy i super su,a za nexen neznam....a ne-smece,smece,smece-to sam ja skuzio iz tvog posta

Kaj se tice fulde to sam rekao za 205 50 17,tako je meni moj vulkanizer rekao cijenu (ovdje u rh,ne u slo),vjerujem da je 215 i jeftinija nesto

Sve u svemu kaj god uzeo vjerujem da neces ni ubit nikog a ni spasit dok god se drzis prometnih pravila i imas malo prometne kulture uz koristenje logike...

Link to comment
Share on other sites

fino sam dao savjet neka proda 17-ice i uzme za tu lovu 16 felge, a gume za istu cijenu bolje. bolji savjet neces nac, a svaka sljedeca izmjena će biti jeftinija.  ili ako je bas zapeo za nexen ima ih kod furlana u 205/60/16 za 420kn.. ako bas zeli proc jos jeftinije stavi 205/55/16 i proba ih upisat u prometnu, tad su i ispod 400 kn

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Mislim da osim Nexena treba razmisliti i o Nankangu ili Rockstoneu pa uzeti najpovoljnije jer vjerujem da sve tri nude podjednaku kvalitetu. Kruže priče da su te gume dobre samo prvih par tisuća, ali mislim da to plasiraju jataci ovih velikih brandova da eliminiraju povoljniju konkurenciju.

Link to comment
Share on other sites

Ne želim nikoga uvrijediti, ali po n-ti put vidim priču da netko kupi višu klasu vozila i onda si ne može priuštit gume.Zato se prilikom kupnje auta uzimaju u obzir sve stavke, od održavanja, potrošnje, registracije pa sve do guma. Po meni, ako si ne možeš priuštit 17 colne gume, pregrmi kaj auto ne izgleda tak dobro i spusti se na 16 cola. Bolje to nego da kupiš neko smeće od guma. Ne kažem da su Nexen gume smeće ali kvaliteta se plaća, pa tako i u ovom segmentu.

 

Ponavljam, ne želim nikoga uvrijediti..

Link to comment
Share on other sites

Dakle, covjek postavi pitanje koje je sasvim na mjestu a vi pruzite odgovore koji su pomalo smijesni.
Pitao je za iskustvo o nexen gumama, naveo je razlog oko kojeg se u potpunosti slazem. i nakon svega ovo:

 

 

Ne želim nikoga uvrijediti, ali po n-ti put vidim priču da netko kupi višu klasu vozila i onda si ne može priuštit gume.Zato se prilikom kupnje auta uzimaju u obzir sve stavke, od održavanja, potrošnje, registracije pa sve do guma. Po meni, ako si ne možeš priuštit 17 colne gume, pregrmi kaj auto ne izgleda tak dobro i spusti se na 16 cola. Bolje to nego da kupiš neko smeće od guma. Ne kažem da su Nexen gume smeće ali kvaliteta se plaća, pa tako i u ovom segmentu.

 

Ponavljam, ne želim nikoga uvrijediti..

 

 

:) ajmo se malo uozbiljiti i probati funkcionirati na razini stvarnih godina.  I moram Vas demantirati po pitanju placanja kvalitete. To je bilo davnih dana dok danas to nije slucaj.

 

@wankel - kolega vozi kumho na laguni http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/seznam/artikel/8808956111793 i koliko mi je pricao prezadovoljan je gumama (ukoliko se radi i ljetnima)
sa nexenovim gumama tj o njima nemam apsolutno nikakvih saznanja. naravno, neces stati na par misljenja sa foruma. zguglaj par vulkanizera, salji upite za savjet putem maila.

 

p.s. http://www.carthrottle.com/post/tire-review-nexen-n8000-on-audi-a4-1-8-tfsi-s-line/  baci pogled na ovo.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, covjek postavi pitanje koje je sasvim na mjestu a vi pruzite odgovore koji su pomalo smijesni.

Pitao je za iskustvo o nexen gumama, naveo je razlog oko kojeg se u potpunosti slazem. i nakon svega ovo:

 

 

 

 

:) ajmo se malo uozbiljiti i probati funkcionirati na razini stvarnih godina.  I moram Vas demantirati po pitanju placanja kvalitete. To je bilo davnih dana dok danas to nije slucaj.

 

@wankel - kolega vozi kumho na laguni http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/seznam/artikel/8808956111793 i koliko mi je pricao prezadovoljan je gumama (ukoliko se radi i ljetnima)

sa nexenovim gumama tj o njima nemam apsolutno nikakvih saznanja. naravno, neces stati na par misljenja sa foruma. zguglaj par vulkanizera, salji upite za savjet putem maila.

 

p.s. http://www.carthrottle.com/post/tire-review-nexen-n8000-on-audi-a4-1-8-tfsi-s-line/  baci pogled na ovo.

 

Ma slažem se, čovjek je postavio pitanje o gumama i to je to. Samo sam dao svoje mišljenje da i na cijenu guma treba računat prilikom kupnje.

 

Ali ipak mislm da cijena prati kvalitetu, možda ne u ovoj mjeri gdje su proizvođači digli cijene u nebesa ali to je činjenica. Neće ga Nexen gume stajat glave, nit će s njima proklizavat po cesti, pogotovo ako normalno vozi, ali razlika u kvaliteti izmeđuj Nexen i npr. Conti će se osjetit nakon par godina odnosno par tisuća kilometara!

 

Ovo pišem kao čovjek koji je kupio zimske protektirane usprkos većinom negativnom javnom mišljenju. Imam ih 2 godine i oduševljen sam! Samo je caka u tome da sam to kupio za 18 godina star auto, s kojim se vozim 90% po gradu i ne prelazim 130 km/h kad izađem na cestu. Na svom Meganu mi ne pada kupit ništa drugo osim top3 gume jer ga ipak više i koristim, i vozim puno po autoputu i na večim brzinama.. Alija ima 15 cola tako da to nije skupo..

 

Kumho također ima kolega s posla, mislim u 16 colnoj dimenziji i također sve pohvale. Ima ih 2 sezone i kaže i po suhom i mokrom gume su super!

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ti prodao gotovo nove gume sa lagune. Bridgestone 215 50 17. Planiram sebi staviti 18 cola.....

Link to comment
Share on other sites

@Blashyrkh hvala za ovaj review. Kumho mi je skuplji oko 130kn po gumi a u istoj su klasi.

Koliko sam gledao na ADACu Nexen imaju slican rezultat kao i Bridgestone, Pirelli, Yokohama, Falken, Toyo... Koje po meni nisu šrot gume! Ono sto ja obicno gledam je ponasanje na mokrom (vozim skoro samo u gradu, ne jurim), ADAC veli da su dobre na mokrom. I ja bih najradije kupio Continental, kad sam kupio auto bio je na njima i gume iako su bile pri kraju su se ponasale super! No razlika u cijeni je preko 2.000kn! Sto je skoro duplo veca cijena! A to mi je ipak preskupo.

Link to comment
Share on other sites

Šalu na stranu,Pokušaj ipak naći dobru ponudu za neki BF Goodrich, Kleber, fuldu, kumho, hankok, uniroyal, a s kinezima pričekaj još generaciju dok ne dođu na razinu na koju su recimo korejske gume stigle u zadnjih deset godina. Najveće razlike se pokažu u drugoj i trećoj sezoni, bolje gume dulje drže svojstva kakva demonstriraju na testovima. Na službenim autima u zadnjih par godina sam bio sasvim zadovoljan ljetnom Fuldom i zimskim Bf goodrichom, iako sam na privatnom autu vrtio samo conti i michelin, ali svi koje znam koji su do sad uzeli kineze (konkretno nexen i nankang), 17-19 cola su ih se rjesavali nakon 3-10000 km. Obzirom da nemaš drugog kontakta s podlogom, a ni love za grešku, bolje ne riskirati s nečim takvim, nego se malo protegnuti u startu.

Link to comment
Share on other sites

Nexen Tire (Korean: 넥센타이어) Corporation is a tire manufacturer, headquartered inYangsan, South Gyeongsang Province, andSeoul in South Korea. Its major domestic competitors are Hankook and Kumho. The company's name is reflected in the companyslogan, "Next Century Tire."

Nisu Kineske [emoji6]

Link to comment
Share on other sites

Treba i adac test čitati pozorno. Nexen ima ok ocjene za grip, ali užas za trošenje. I tu dolazimo do problema a kineskim gumama. Dobre su one dok su nove. Ali brzo se troše. A potrošene gume imaju slabiji grip. I onda nakon sezonu dvije opet kupuješ gume.

I nije neka matematika.

Kinezi napreduju, prije su u svemu bilo loši. Ali osobno, dao bi im još vremena prije nego ih kupio na svoj auto. Ima dovoljno budžet i proizvoda srednjeg razreda koji su bolji izbor za ne puno više novaca.

Link to comment
Share on other sites

Probaj uz taj nexen vidjeti i falken. Imam na fiatu . stare su 3 god i potrosene skoro do čepa a dobro drze. Tu su negdje s cijenom. Doduse moje su 205 55-16.model je ziex 914

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije dvije godine kupio Falken Ziex ZE-914 u 195/50 R16. Guma je bila oko 40% jeftinija od Premium proizvoda, a nakon dva ljeta pokazala se je vrlo dobrom u svim uvjetima, nisam joj našao slabosti. Inače, Falken je japanski proizvođač.

Frend ju je kupio na Golfa VI TDI 225/45 17. Također je zadovoljan, no vozio je tek jednu sezonu.

Moja preporuka, ukoliko se gleda guma koja nije u vrhu, tj. ako se želi proći povoljnije.

Također, u tom srednjem rangu iz osobnih iskustva mogu preporučiti i Uniroyal.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na konstruktivnim prijedlozima! Budem jos malo detaljnije provjerio testove, evo da niste spomenuli Falken skroz bih ga zanemario!

Link to comment
Share on other sites

U mene prednje Sava eskimo hp, a zadnje Sava intesa uhp 215/50 R17 upravo danas montirane..svaka cca 800 kn sa montazom. Sad mogu u dezelu hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wankel, jesi li pronašao gume?

 

Ima li negdje fotka kako izgleda Laguna III Grandtour sa 16" gumama? Čisto vizualno da vidim isplati li se razmišljati o tome zbog razlike u cijeni...

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos kupio ljete 17". Ali sad je na zimskim 16" (205/60 16), bez ratkapa

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos kupio ljete 17". Ali sad je na zimskim 16" (205/60 16), bez ratkapa

Ako hoces sutra ti poslikam kad bude dan.

Daj molim te, ali s više strana. Kako to tebi izgleda, jel rupa između gume i blatobrana ogromna ili podnošljiva? :freak6:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.