Jump to content

škripanje sica vozaća


mlugaric

Recommended Posts

Bok evo opet ja sa problemom :-),

Neznam sta je to sa mojim Meganom no stalno nesto...taman popravim nesto i evo ti druge stvari.

Uglavnom, imam problem sa vozacevim sicem, iritantno škripi i cvili kada se malo pomaknem u njemu, a pogotovo preko neravnina na cesti.

Prije sam vozio Stila Fiat, i imao isti problem(auto je takav bio kupljen, da nebi mislili da sam ja uzrok tpg problema:-P), ali s ga rijesio skidanjem tapocirunga sa sica i stavljanjem ozlor trake na potrosene djelove opruge u njemu. E sada mene zanima, kako to napraviti na Meganu 2, jel imao netkp slicno iskustvo ?

Link to comment
Share on other sites

Meni je škripalo tamo gdje se kuke od federa kače na okvir sjedala. Kap teflonskog ulja za lanac od bicikla riješi problem na dulje vrijeme. Poželjno je obrisati višak tog ulja jer je jako viskozno i ta jedna kap koja izađe je previše pa može kapnuti na tepih ispod.

Link to comment
Share on other sites

bojim se da ti je negdje puknula neka cijev iz okvira sica. Meni je isto tako škripalo. Pomoglo je varenje

Link to comment
Share on other sites

Hvala na mogucim rjesenjima, ali neznam kako skinuti tapicirung sa sica, da uopce dodjem do federa, ili okvira sica.

Link to comment
Share on other sites

skineš sic, izvadiš ga van, okreneš naopačke i provjeriš sve varove, tamo najčešće popusti. Ja sam zavario bez skidanja tapacirunga, prebaciš kožnu pregaču okoolo da zaštiti. A možda i nije do toga, ako slabije škripucka

Link to comment
Share on other sites

skineš sic, izvadiš ga van, okreneš naopačke i provjeriš sve varove, tamo najčešće popusti. Ja sam zavario bez skidanja tapacirunga, prebaciš kožnu pregaču okoolo da zaštiti. A možda i nije do toga, ako slabije škripucka

 

Treba imat u vidu da Megani uglavnom jesu skloniji "školjcanjima" sjedala, plastike itd :) al kolko vidim vlasnik vozila nema Megane 1, već noviju generaciju. Ja sam uglavnom taj problem riješio na način da sam sa silikonskim sprejom dobro pošpricao vodilice od sjedala i sve je bilo ok poslije. Ništa više nije "škripalo", no valja imati u vidu da meni ništa nije puknulo, već naprosto godine+megane u kombinaciji :)

 

07.jpg

 

 
Dugotrajno štiti i izolira pla -
stične, gumene i metalne dije-
love u unutarnjem i vanjskom
prostoru vozila i ima dobru
djelotvornost na klizanje tih
dijelova.
l
Plastični dijelovi (kao npr. branici, maske
hladnjaka, usmjerivači zraka, zaštitne let-
vice i krovovi vozila od vinila) dobiju jak
sjaj i ne postaju krhki.
l
Njeguje gumene dijelove (kao npr. gu-
mene brtve vrata i poklopaca, gumene
odbojnike, cijevi hladnjaka i autogume) i
štiti ih, ne postaju krhki, ne lijepe se niti
se smrzavaju.
Impregnira sklopive krovove i pokrove.
Djeluje antistatično (odbija prašinu).
Štiti električne kontakte od vlage.
l
Vodilice sjedala i pomičnih krovova, kota-
čići sigurnosnih pojasa se mogu dobro
pomicati.
Sprečava cviljenje kad se dva različita
materijala susreću, npr. metal/plastika,
itd.
Olakšava montažu, kao npr. kod spaja-
nja gumenih crijeva.
Ne ostavlja mrlje.

 

 

Edited by MeganC2
Link to comment
Share on other sites

Jako škripanje, kso što on kaže, nikako nije do federčića ili neke kvačice.

No s obzirom da ja imam meg 1 ispričavam se na dijeljenju savjeta, neću više, nek navale ovi s novijim modelims

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovaj Rencov kupio u Pevecu, mislim da 30-35 kn. Meni je dobro poslužio, bez obzira što spada u tkz "low-budget" klasu.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam sada ujutro i koliko vidim nista nije puklo na varovima, nego mi se cini da je do federa u sicu, jel sam kada napravim određeni pokret, odnosno naslonim se na naslonjac onda zaskripi i cvili. Pokusati cu sa sprejem, hvala vam svima na savjetima.

Frenchkey cjenim to sto si azuran, hvala! :-D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.