Jump to content

"Šajba" se magli i ne radi osvjetljenje


franklin123

Recommended Posts

Imaš, imaš, RTFM!

Samo nije na gumb elektromotorom nego ručno okretanjem šporet šaltera.

Moraš staviti na ovaj znak za šajbu, a ne na krajnji položaj gdje zrak zaobilazi auto. Jeli tako radiš?

post-138-0-33433400-1424387786_thumb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Stavim na znak za "šajbu", jer kada stavim na gornji zadnji znak, to zaustavlja puhanje.

Kako su mi rekli ovdje na prethodnim postovima, to zaustavlja ulazak zraka u slučaju kada si u tunelu, voziš se iza starog yugića.

Link to comment
Share on other sites

jel moguce da ti ta klapna stalno zatvorena? onda ti se uopce ne izmjenjuje zrak, vec ostaje samo stari u kabini, a taj je pun vlage od disanja...

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da je klapna stalno zatvorena, jer ipak nakon dužeg vremena se odmagli. Jer da je stalno zatvorena bilo bi sve gore i gore tj. jako bi se zamaglilo.

Netko mi je rekao da možda prednja šajba negdje pušta vodu. I to na vozačevoj strani.

Pa bi to trebao provjeriti iako sumnjam. Orginal je šajba.

Link to comment
Share on other sites

e to ne znam, možda malo i lupi, ali da je problem kod klapne, mislim da bi se maglilo puno više, a i ne samo pola šajbe.

Link to comment
Share on other sites

Ne vozim se uvijek sam, iako tvoje ima logike. Provjerio sam danas, evo opet je kiša i magli se samo moj dio šajbe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

samo još grijanje i ventilator na max i nema da se magli :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

daj samo reci koliko ti je trebalo vremena i živaca za popravit osvjetljenje,pa da se i ja upustim u to.

Link to comment
Share on other sites

Prvo kupi dvije zaruljice u trgovini sa autodijelovima, ne na Tifonu jer su 15kn.

Skineš onu plastiku na kojoj je upaljač i pepeljara. 3 šerafića. Otkopčaš dugme za sva 4 žmigavca i upaljač. Maknes plastiku van, zavučeš se ispod table kod suvozača. Pomoću "špic-canga" koje su malo zavinute na vrhu odvijes u jednu stranu, izvadiš žaruljicu sa plastikom i zamijeniš to. 30-45min posla ako si spretan onda za 15min.

p.s. bez vađenja autaradia

Edited by franklin123
Link to comment
Share on other sites

e super,znači ne treba vadit ploču van,jer sam ja prije jedno 2,3 godine kad sam pokušaval  promjenit mali kiler jer je curil sam mislel da treba skinut ploču van i sve šerafe odšerafil i nije išlo van,pa sam na kraju odustal.

znači samo moram skinut središnji greben i zavuč se ispod i odvidat šaruljice i zamjenit.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

maaa vraga daj eee..pokušal sam promjenit,videl da nejde i dal majstoru koji je zel jeno 700kn što je i prihvatljivo.dok su ostali kolutali očima i molili boga da im ne dopeljam auto,barem sam tako stekao dojam.

tko bi se lud vozil 3 god s kilerom koji piša,pa magljenje stakala,pa masna stakla,pa miris antifriza u autu..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.