Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Normalno je, meni je takvo kvačilo od 60tkm pa sve do sada na 225tkm i nema naznaka da je za zamjenu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zna li netko kada se mijenja vodena pumpa na 1.6 dci ? Sada imam 150 i ne znam koliko tisuća na satu, iz ovlaštenog sam dobio ovaj odgovor vezano za interval zamjene: "Za zamjenu pumpe vode na Vašem vozilu nema intervala, mijenja se kad se pojavi neki problem s pumpom." Uskoro me čeka nekoliko dužih putovanja pa sam mislio pregledati auto i možda zamjeniti nešto ako treba..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam lani na cca 135.000 km promijenio remen i vodenu pumpu preventivno na svojem. O lancu za sada još ne razmišljam, sad sam na 150.000 km. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sva vrata skripaju na sve strane, WD 40 nije nesto pomagao pa sam stavio lubrikant za zupcanike u spreju, i sad je pocelo nesto skljocat jako u onom "drzacu" suvozacevih vrata taman negdje oko sredine hoda vrata, dsta glasno, znaci podmazivanje je maknulo skripu al sad skljoca jako umjesto toga, jel nesto unutra puklo ili sta? Jel imao ko slucaj?

Link to comment
Share on other sites

tako ti i treba kad podmazujes

novi granicnik treba

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Glupost renoa da generacijama ne znaju napravit normalne sarke i granicnike vrata...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Govance Europsko :D a dobro, hvala na info!

Link to comment
Share on other sites

Taj granicnik se popravi za 2€ s sirokim rolicama za rolete iz Pevexa. 

I podmazati eventualno osovinicu valjaka, nikako vanjski obod

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uuu zvuci zabavno! Mora li oplata dole da ga izvadim?

Link to comment
Share on other sites

Možeš ga izvaditi gdje god hoces samo na nekim mjestima to nije bas primjereno

  • Haha 10
Link to comment
Share on other sites

A pusti me, takva anakonda je rijetko gdje primjerena...

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

On 08. 03. 2024. at 9:26, frenchkey said:

Taj granicnik se popravi za 2€ s sirokim rolicama za rolete iz Pevexa. 

I podmazati eventualno osovinicu valjaka, nikako vanjski obod

Koje su to rolice, imas link?

Link to comment
Share on other sites

Aha, promjer odgovara, samo ju treba prepiliti na pola. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U ovoj temi sam nasao dosta korisnih informacija. Ipak zanima me još nekoliko stvari?

1. Alu felge za megana grandtour 1.5dci 81kw, uz auto sam dobio oba seta ljetni i zimski na čeličnim felgama od 15 cola, na naljepnici na autu pominju se samo ove od 15 i 16 cola, a nigdje od 17 iako vidim da postoje i od 17. Da li je previse ici na ove 205/50 R17 koje su dolazile na nekim modelima na ovaj moj 1.5dci a razumnije uzeti od 16 cola na dimenzije 205/55 R16? Na oglasnicima tesko pronalazim felge od 16 inča za renault,  uglavnom ima ovih od 17 i vecih. Takođe me zanima da li kod reno modela idu isti šarafi za fabričke alu i čelične?

2.Da li još neko ulje osim elf full tech 5w30 fe ima normu rn720, ovdje u Njemačkoj sam pogledao nekoliko ulja Castrol i Liqui moly i nisam ni na jednom vidio da pise rn720, nego uglavnom pise euro 5 i 6 motori , sa i bez dpf-a, ili su nabrojane norme nekih drugih marki. Ako znate neka konkretna, slobodno preporucite.

3. Graničnik za vrata, čuje mi se zadnji lijevi, da li bi od bronce valjalo da se naprave valjčići ili je plastika bolje riješenje?

4. Ekran navigacije , da li se na njemu može podesiti da prikazuje jos sta osim navigacije? Ispisuje mi sta trenutno svira na radiju i da li je povezan telefon. Mislio sam da li ima nekakav grafički prikaz kad se ubaci u rikverc pa da se dobije graficki prikaz za parking senzore?

5. Ima li negdje da se skine user manual na nasem jeziku, posto sam uz auto dobio na njemackom.

To je to za sada, vjerovatno cu dopuniti jos nesto kad se sjetim 😅

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gag982 said:

2.Da li još neko ulje osim elf full tech 5w30 fe ima normu rn720, ovdje u Njemačkoj sam pogledao nekoliko ulja Castrol i Liqui moly i nisam ni na jednom vidio da pise rn720, nego uglavnom pise euro 5 i 6 motori , sa i bez dpf-a, ili su nabrojane norme nekih drugih marki. Ako znate neka konkretna, slobodno preporucite.

Guglaj Ölfinder i marku ulja koji hoćeš. Onda upises podatke o autu i dobiješ od toga proizvođača što ima. Kasnije ili kupiš u trgovini ili naručiš

Recimo

https://www.liqui-moly.com/de/de/service/oelwegweiser-fuer-ihr-fahrzeug.html?owwSource=fahrzeugsuche#oww:/api/v2/oww/10/DEU/DEU/1/2fe16d62b7251a3c/938d5c18ea8ec7f3/81ce49ddf7b4b2e9c0277bb229b89718/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

..." Takođe me zanima da li kod reno modela idu isti šarafi za fabričke alu i čelične?"...

ja imam 15 čelične i original alu tvorničke 16 idu isti šarafi na moj Megane III

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 24. 03. 2024. at 15:04, gag982 said:

U ovoj temi sam nasao dosta korisnih informacija. Ipak zanima me još nekoliko stvari?

1. Alu felge za megana grandtour 1.5dci 81kw, uz auto sam dobio oba seta ljetni i zimski na čeličnim felgama od 15 cola, na naljepnici na autu pominju se samo ove od 15 i 16 cola, a nigdje od 17 iako vidim da postoje i od 17. Da li je previse ici na ove 205/50 R17 koje su dolazile na nekim modelima na ovaj moj 1.5dci a razumnije uzeti od 16 cola na dimenzije 205/55 R16? Na oglasnicima tesko pronalazim felge od 16 inča za renault,  uglavnom ima ovih od 17 i vecih. Takođe me zanima da li kod reno modela idu isti šarafi za fabričke alu i čelične?

2. Graničnik za vrata, čuje mi se zadnji lijevi, da li bi od bronce valjalo da se naprave valjčići ili je plastika bolje riješenje?

3. Ekran navigacije , da li se na njemu može podesiti da prikazuje jos sta osim navigacije? Ispisuje mi sta trenutno svira na radiju i da li je povezan telefon. Mislio sam da li ima nekakav grafički prikaz kad se ubaci u rikverc pa da se dobije graficki prikaz za parking senzore?

4. Ima li negdje da se skine user manual na nasem jeziku, posto sam uz auto dobio na njemackom.

5. Da dodam jos iedno pitanje, koje su fabričke dužine metlica brisača na meg 3?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koje su tolerancije za faktore korekcije dizni? Moj 1.5dci na leru ima ove vrijednosti:

Cyl.1 - 0.87

Cyl 2 - 0.98

Cyl 3 - 1.09

Cyl 4 - 1.06

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.