Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

http://www.ronis.hr/parking-senzori-valeo-beep-park-kit-n1/75838/product/

 

Jel ovi senzori valjaju šta? Nekak mi ipak Valeo više uljeva povjerenje od no-name kineza. Ili je to ista stvar? Nekak mi cijena od 600 kuna u dućanu djeluje jeftino kad uzmeš u obzir kakve marže lupaju, pa se bojim da nije to Valeo isto kao što Bosch i Philips rade H4 xenon

Link to comment
Share on other sites

http://www.ronis.hr/parking-senzori-valeo-beep-park-kit-n1/75838/product/

To su bez onog displeja

Samo zujalicu imaju

I iskreno mislim da je to previse novaca za to

Napisao sam gore da sam imao kineske i da su radili super

A na njuskali ili metrou su oko 150-200 kn

Jel ovi senzori valjaju šta? Nekak mi ipak Valeo više uljeva povjerenje od no-name kineza. Ili je to ista stvar? Nekak mi cijena od 600 kuna u dućanu djeluje jeftino kad uzmeš u obzir kakve marže lupaju, pa se bojim da nije to Valeo isto kao što Bosch i Philips rade H4 xenon

Link to comment
Share on other sites

http://www.ronis.hr/parking-senzori-valeo-beep-park-kit-n1/75838/product/

Jel ovi senzori valjaju šta? Nekak mi ipak Valeo više uljeva povjerenje od no-name kineza. Ili je to ista stvar? Nekak mi cijena od 600 kuna u dućanu djeluje jeftino kad uzmeš u obzir kakve marže lupaju, pa se bojim da nije to Valeo isto kao što Bosch i Philips rade H4 xenon

U Splitu za 800 kn ugraduju senzore u boji vozila sta ovi vjerojatno nisu. Ako ćeš već kupovat ovako u kutiji rađe naruči preko ebaya jer i ovi nabavljaju izvana
Link to comment
Share on other sites

previse je to 800 kn

za senzore

 

kad i ovi kaj je @french narucio super odradjuju posao

Link to comment
Share on other sites

frenchkey... jel se mogu i ja ogrebat za ugradnju kad ti bude usput, kad se već praksiraš na Meganu 3

naravno, ništa mukte

 

livio... meni je dio gdje idu senzori ionako crni

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

Tih 800 kn je za one sta žele ostavit auto i pokupit ga za 3 ure i da je sve napravljeno + godinu dana garancije A ne kad ti krepa jedan senzor nakon tjedan dana da šaljes mail ovome iz kine i j**es mu mater

Kljaka, crna boja auta? Ako je opet će se vidit senzori jer neće bit metalik crne nego mat

Link to comment
Share on other sites

a kaj mislis da oni ne ugradjuju kineske

mozes mislit kak bude dal 600 kn za senzore i onda ti za 200 kn ugradil i jos ti garanciju dao

 

i to 600 kn kostaju oni kaji nemaju displej nego samo pistalicu

a ovi sa ekranom su skuplji

 

ali tko voli nek izvoli

njegov izbor

Link to comment
Share on other sites

a kaj mislis da oni ne ugradjuju kineske

mozes mislit kak bude dal 600 kn za senzore i onda ti za 200 kn ugradil i jos ti garanciju dao

i to 600 kn kostaju oni kaji nemaju displej nego samo pistalicu

a ovi sa ekranom su skuplji

ali tko voli nek izvoli

njegov izbor

Pa i ovdi je sa ekranom 1000 bez 800. Al gledaj za tih 180kn ili koliko već pa jbmu mater isplati se dobit garanciju godinu dana još da ti on sve napravi i pitura u boju auta. I da je 300 isplati se...
Link to comment
Share on other sites

ja sam imao kineske 2.5 godine i nikad problema s njima i to kaj su bili kod mene jer sam kupio auto s njim

a tko zna koliko dugo su bili gore prije

 

ja ne bi dao 1000 kn kad za 180 kn i 2-3 sata mozes sam napravit bez vecih problema

 

sve koje znam da ih imaju nikad nije nikom krepao senzor

 

a i da krepa opet za 180 kn kupis druge i samo zamijenis taj senzor i gotovo

i ti za 180 imaju ekran

 

a ovo za pituranje me ne dira uopce

na nekim markama  originali nisu u boji auta

Link to comment
Share on other sites

zna li netko koje boje je žica koja vodi na rikverc svjetlo? Nisam večeras stigao raskopati zadnji far, a lakše bi bilo kad bi unaprijed znao. Inače kod meg3 je bolje voditi kabel od displaya po lijevom pragu jer su u lijevoj strani kablovi za svjetla u vratima pa je tamo u lijevom boku zgodnije stqviti centralinu

 

kljaka, dogovorit ćemo se, moram vidjet kako će ovo ispasti. Po meni puno bolje bi mu stajali oni manji senzori jer idu u lakirani dio branika kao kod ovog na slici:

S0-Renault-Megane-3-la-3e-est-la-bonne-1

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

@ frenckey : tu imas u temi koja je zica       

 

 

 

daj stavi par fotki kako si radio, vise me zanima ugradnja samog senzora, i kakav je display ?

Link to comment
Share on other sites

A to da ti ne smeta ako nisu u boji auta. To je tvoja stvar i kako se kome sviđa. Meni je to ko šaka u oko.

Display je totalno ne potreban i samo može poruznit unutrašnjost.. 1 beep ukljuceni senzori. Šta je manji interval između 2 beepa to si bliže zidu, kad postane kontinuirani ton znaci da si bliže od 0.5m do zida zavisi kako koji senzori. Ne može jednostavnije. Bolje nego oni semafori iznad volana ili di već..

Link to comment
Share on other sites

A to da ti ne smeta ako nisu u boji auta. To je tvoja stvar i kako se kome sviđa. Meni je to ko šaka u oko.

Display je totalno ne potreban i samo može poruznit unutrašnjost.. 1 beep ukljuceni senzori. Šta je manji interval između 2 beepa to si bliže zidu, kad postane kontinuirani ton znaci da si bliže od 0.5m do zida zavisi kako koji senzori. Ne može jednostavnije. Bolje nego oni semafori iznad volana ili di već..

pametujes a najvjerojatnije ih ni nemas ugradjene

i da si ikad vidio koliki je taj ekrancic i kud ga sve mozes stavit da se ni ne vidi iz vana ne bi govorio da poruznis unutrasnjost

 

i jednom kad se naviknes na ekran tesko je bez njega

 

tak da ti daj 800 kn za senzore sa zujalicom pa uzivaj u njima

a ja cu uzivat sa svojim ekrancicom

 

@brzi16v je pitao za iskustva i ja sam mu napisao svoje iskustvo

a ti i dalje pametujes

Link to comment
Share on other sites

Kad mi se već brišu postovi neda mi se opet sve pisat. Samo da kažen iman na sva 3 auta senzore i niti jedan nema ekrancic, a nema jer smo tako mi odlučili da nije potreban. Autor teme nek sa odabere oce li provlačit žice po cilom autu zbog ekrana ili ne

Link to comment
Share on other sites

evo ja sam stavio senzore koje sam kupio u multimedii model paser 980 kn set ... ugradnja u ravnini s branikom stavio sebi i curi na auto... i izgledaju bolje nego serijski koji su isli... svaka preporuka i imaju podesavanje osjetljivosti i raznih sitnica jos...

Link to comment
Share on other sites

Kad mi se već brišu postovi neda mi se opet sve pisat. Samo da kažen iman na sva 3 auta senzore i niti jedan nema ekrancic, a nema jer smo tako mi odlučili da nije potreban. Autor teme nek sa odabere oce li provlačit žice po cilom autu zbog ekrana ili ne

Je svira, a ne znaš s koje strane je prepreka, jako zgodno  :tup:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Je svira, a ne znaš s koje strane je prepreka, jako zgodno :bonk:

A evo mi na sva 3 auta otkad imamo senzore nismo takli nigdi zadnjim krajem pa sad prosudi jel zgodno. Imaš retrovizore ako ti svira, a ne vidiš u retrovizirima sve ti je isto kad znaš da se nalazi drito iza tebe..
Link to comment
Share on other sites

@ frenckey : tu imas u temi koja je zica       

 

 

 

daj stavi par fotki kako si radio, vise me zanima ugradnja samog senzora, i kakav je display ?

Puno hvala, čak sam i sam odgovarao na taj topic, ali sam zaboravio. Senzori su isti kao na tom topicu, ali će biti lakirani u boju auta. display je kao onaj na retrovizoru u ovom topicu, ali ide na sredinu table u dno šajbe. Slikam pa će te vidjeti

Link to comment
Share on other sites

Je svira, a ne znaš s koje strane je prepreka, jako zgodno :tup:

Mislim da u Audiu od kuma mi , ako je prepreka lijevo, da svira samo lijeva strana, a kad je po sredini onda sve svira (mislim da je spojeno sa zvucnicima). Radi se Audiu A8 , naravno tvornicki senzori, nema ekrana.
Link to comment
Share on other sites

Sanas su već i kamere sasvim normalna stvar. Ipak smo više orijentirani na vid nego na sluh. Zato su dodali display, pa sad ekran za kameru, itd

Link to comment
Share on other sites

A evo mi na sva 3 auta otkad imamo senzore nismo takli nigdi zadnjim krajem pa sad prosudi jel zgodno. Imaš retrovizore ako ti svira, a ne vidiš u retrovizirima sve ti je isto kad znaš da se nalazi drito iza tebe..

da je to tako sve bi ostalo na pištanju, nebi proizvođači ugrađivali ne samo display na novim autima nego kamere i ekrane.  Iako je svaki senzor bolji od nikakvog, mislim da ti to braniš samo zato jer je tvoje, ali moraš priznati da je s displayem zgodnije.

Link to comment
Share on other sites

ja imam original tvorničke senzore bez kamere i više su nego dovoljni ako je baš nešto blizu staneš baciš oko na retrovizor pa mislim dosad sam bez problema vozio i bez ikakvih senzora pa mi se čini kako je dovoljno imati zvučne senzore, naravno kamera je bolja ali nije baš neka prevelika potreba, barem meni jer znam procijeniti udaljenost, možda je nekome to teško...

Link to comment
Share on other sites

Često parkiram uza zid i bitno mi je dali sam 20 cm od zida ili možda i s druge strane ima npr. dijete koje se igra. Ovako na displayu vidim da je prepreka SAMO s lijeve strane, a da na desnoj i po sredini nema ništa te da se mogu i dalje približavti automobilu iza mene dok i lijeva strana displaya ne počene pokazivati udaljenost. Kada bi imao samo zujalicu non-stop bi zujala kao da sam 20 cm od prepreke bez obzira na udaljenost auta iza mene jer bi ju zbunjivao zid s desne strane. 

No vidim da aludiraš na vozačke vještine, pa što se tiče mene na ovu temo EOD

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.