Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

ne ne aludiram na vještine nego samo objašnjavam moj stav i moje potrebe odnosno nemam potreba za kamerom jer nemam takve situacije sa zidom i djecom kad senzor pišti na 20 cm približim se još ako mi treba jer znam otprilike koliko mi još treba unazad i to je to... pomoglo mi je par puta za neke neoprezne pješake i skriveni zidić... ne treba se odmah ljutiti... Livio je kritiziran ali eto ni on nema potreba za kamerom nitko nije tvrdio da nije bolje JE bolje je s kamerom naravno EOD

Link to comment
Share on other sites

ovjde se ne spominje kamera i ekran za kameru

nego onaj ekrancic kao u prvom postu upita za senzore kaj je @brzi16v postavio

 

pogledaj video

Link to comment
Share on other sites

da je to tako sve bi ostalo na pištanju, nebi proizvođači ugrađivali ne samo display na novim autima nego kamere i ekrane. Iako je svaki senzor bolji od nikakvog, mislim da ti to braniš samo zato jer je tvoje, ali moraš priznati da je s displayem zgodnije.

A stari neman sta branit meni je ovako zgodnije jer eto neman nekih situacija di mi se dica igraju točno tamo di iman parkirat pa da mi to predstavlja problem. Ipak ne vozin yuga bez desnog retrovizora pa bogu fala vidin sastrane sta se događa. Tebi je zgodnije s tim uvažavan to mišljenje, možda bi i meni bilo zgodnije ( jednostavnije) ali smatran je ta korist premala da bi stavija taj display igdi u vidno polje vozača.

Nemoj sad spominjat kamere jer to druga stvar. Ko ima 2 din ekran naravno da ako je u mogućnosti da će spojit kameru al opet zbog kamere nebi provlačia kabel po cilom autu, nego bi isključivo stavia kameru sa bežičnim transmiterom

Link to comment
Share on other sites

na meganu III coupeu po meni dosta igra ulogu display; sta recimo ja mogu sa zujalicom vidjet nazad? eventualno "ništa".....megane 3 coupe je naspram preglednosti nazad od megana 2 coupe posebna priča, ja ovako od oka vec koliko puta prilazim zidu, djeluje mi da sam od zida 20 cm a ima jos cca 1-1.5 m....ScenicRXE hvala na savjetu a frenči ti ovavezno nabaci koju fotku 

Link to comment
Share on other sites

nemas problema

 

ak te bude jos kaj zanimalo samo pitaj

 

a za vikend ti budem poslikal i poslal slike pa da vidis kak je to kod mene

:)

Link to comment
Share on other sites

danas dovršio,slike sutra. Senzori lakirani u boju auta, stavljene led žarulje u dnevno svitlo u faru

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje, da li se netko od vlasnika megane-a 3 bavio sa zamjenom zvučnika u prednjim vratima? Zanima me kako doći do zvučnika? Da li je potrebno skidati cijelu oblogu ili kako? Na Megane-u 2 je bilo lagano doći do zvučnika i zamijeniti ih, ali na 3-ci baš i ne izgleda jednostavno. Na google-u ne uspjevam pronaći informaciju.

Link to comment
Share on other sites

imas o tome cijelu temu na forumu.. koliko se sjecam potrebno je skidat obloge vrata... a za pocetak trebas skinut one rucke a vec oko toga ces se namucit... ja sam ih skidao da ih pofarbam kao sta su mi i ostali detalji u sjajno ofarbani unutra...

Link to comment
Share on other sites

Eco slike parking senzora:

Odlicno izgleda. Vec neko vrijeme razmisljam o tome u svom Cliu :) sada znam i kome se javiti :D
Link to comment
Share on other sites

@frenchkralj: odlično si to izveo, svaka cast, daj malo opiši kako si proveo zicu do displaya da ga stavis napred na ploču gdje si prvolačio zicu?

Link to comment
Share on other sites

nije moja, od frenda je.

Žicu je lako provući ispod pragova, ne treba ništa skidati samo pogurati prstima. Display sam učvrstio priloženom obostrano ljepivom naljepnicom, da bude u istoj visini kao i vanjski retrovizori, to mi se činilo najviše ergonomski. Centralinu sam učvrstio vezicama, plus kabel na sivi kabel iz utičnice za rikverc svjetlo, a crni na obližnji debeli kabel od mase koji je prišarafljen za šasiju.

Link to comment
Share on other sites

jedno iskustvo više, a puno mi je pomoglo što sam imao stupnu dizalicu na raspolaganju pa sam mogao auto dizat gore dole kako je zatrebalo. Uglavnom, nije neki problem. Unutar branika žice s vezicama povezati na postojeći bužir sa žicama i prije toga sa piktrakom označio brojeve kabela kako bi ih pravilno uključio u centralinu.

Vjerujem da bi mi drugi put trebalo upola manje vremena

Link to comment
Share on other sites

jel si to s nekom posebnom bojom farbao senzore ili...

 

i dali si to posebno narucil koji se mogu farbat ili je to sve isto

hvala

Link to comment
Share on other sites

Uf ali je grdo meni ovo na meganeu 3... ok uredno je napravljeno... ali ja kad sam sebi radio htio sam one koji su kao serijski u ravnini s branikom... ja sam usput stavljao i branik od gt linea pa je skroz druga prica bila (tj jos kompliciranije ali je super ispalo)... ovih dana cu stavit curi na peugeot 208 pa postavim slike ako nekog bude interesiralo, to ce onda biti primjer kako izgledaju stavljeni na jedan "normlani" branik i postavljanje kakvo radi 99% ljudi... 

 

do tada evo slike kako je ispalo na mom...

 

dakle ovdje su bile vec tvornicke rupe pa je bilo jos kompliciranije jer nije bilo ravno iza rupe nego je bio problem poljepit nosace senzora koji imaju navoj pa im se regulira dubina... idealno bi bilo da je rupa tvonicka izbusena 17 a ne 18mm al taj 1 mm se zapravo ne vidi uopce... to je vec sada moje picajzlenje... 

2ith1et.jpgo73qr5.jpg

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Nesumnjivo su ljepši. Koja cijena i gdje si ih nabavio?

@ scenic: farbao je lakirer istom bojom po kodu auta

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

elektromedia... model paser 17mm 980 kn 

 

imaju podesavanje osjetljivosti, udaljenosti, jacine zvuka... i senzor ne emitira kruzno signal nego vodoravno... bas kad smo stavljali usporedivali smo sa a klasom novom i ovo hvata dosta šire na najjvecoj osjetljivosti... tako da pri ugradnji treba pazit na orjentaciju (konektor mora biti prema dolje) jer inace hvata pod... ugl super je sta pokrivaju jako bocno... dobri senzori zato sam ih i kupio da ih stavim i na 208... puno bolji nego serijski na nekim autima...  i da na vw koncern, peugeot i jos neke se mogu spojit na radio njihov pa se pojavi graficki prikaz kao tvornicki... a i na 208 ce trebat busit rupe pa ce se to ljepo slozit sa jos manjim rubom...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Te za po 12 dolara ima baka na focusu... i rade super, zanemarivo losije nego ovi moji i tako vec godinama... kome ne smetaju ti pristevi usparat ce 900 kn... 

 

ili treca solucija kupiti ove: http://www.ebay.com/itm/191377601642?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT izgledat ce puno bolje a potrosit 5 dolara vise... (meni ne pasu ovi jer na "difuzoru" je malo prostora i nebi ih mogao zgurat nikako i deblja je plastika na njemu pa treba vise izbacit ih van, ali vise manje ovo drugo)...

Link to comment
Share on other sites

e vidiš te nisam ni vidio na ebayu, svka čast na linku. Ne kužim ba na prvu kako se montiraju, ali valjda imaju upute

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Zaljepis ovo na nutarnji dio branika i onda njih umetnes na nosac taj koji si zaljepio (mana je sta nema regulacije dubine a nisu sve stijenke branika jednako debele)... debelo sam prostudirao sve oko tih parking senzora jer dok sam nasao nesto sta pase na branik od gt.a bez puno kemijanja sam potrosio sate i sate googlanja... ugl i ja bi probao ove uzet da nisam imao tu zelju stavit taj branik... tj stavio bi ja ove i na 208 ali cura nece oce iste onakve kakve ja imam a nezna ni sama zasto  :happy:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.