Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Na lijevoj strani ista stvar...

Ne vidim kako bi taj konektor ispao iz plastike, jednostavno ga nema. Evo, skinuo sam i tu donju plastiku i ne mogu ga napipati nigdje.post-1469-14258985590528_thumb.jpgpost-1469-14258985891361_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nevjerovatno da su štedili na dva konektora i četiri žičice. Pa moj Clio iz 2000. godine ima instalaciju za visokotonce.

Link to comment
Share on other sites

Pa i moj Clio iz 2001. to ima, zato me i čudi da nema na ovom Meganeu koji ima sto puta više opreme od Clia. Ono, nevjerojatno mi je to.

Još ću malo pročačkati da nije slučajno di zavučeno.

Link to comment
Share on other sites

A i taj tvoj Megi košta dva puta više od mog Clia.

Možda se javi još netko sa Megijem 3 pa da potvrdi da li stvarno nema instalacije.

Link to comment
Share on other sites

Ako i potvrdi, to mi neće puno pomoći :D

 

Nego, kako da ja provučem te kabele do radija, treba rastavljati pola auta?

Dragane, imaš li shemu instalacije da vidim di je najbliže za prištekati se?

Link to comment
Share on other sites

Nemam shemu (probat ću je potražiti), ali ti je najbliže (bez skidanja table) da odozgo kroz rupu za visokotonce provučeš kabel ravno doli pa se vežeš paralelno na žice od zvučnika u vratima.

 

post-14075-0-14761000-1425900380_thumb.j

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Da, to je najbliže. Pitanje je samo koliko je instalacija dostupna s unutrašnje strane konektora vrata.

Jer nemam baš neku preveliku želju rastavljati tablu.

Link to comment
Share on other sites

Na lijevoj strani ista stvar...

Ne vidim kako bi taj konektor ispao iz plastike, jednostavno ga nema. Evo, skinuo sam i tu donju plastiku i ne mogu ga napipati nigdje.attachicon.gif14258985512350.jpgattachicon.gif14258985815501.jpg

U generationu ima konektor :)

 

Pa kako nema opruga, za tu lovu staviš eibach :)

Link to comment
Share on other sites

Kak vam se čine ovi visokotonci i da li se uopce isplati stavljati, tj da li ce biti kakve značajnije razlike s obzirom na tvornički radio?

http://www.ebay.com/itm/1-pair-NEW-IN-BOX-ALPINE-DDT-S30-1-25mm-Soft-Dome-Balanced-Car-Tweeters-VZW-/181642689648?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a4abf7c70

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

Ja imam visokotonce, kod mene je arkamys 3d ili kako se vec pise, I stvarno super svira, zadovoljan sam, al bih da probam staviti malo bolje zvucnike, pa me zanima jel mogu mjenjati zvucnike regularno ili su ovi njegovi sa ovim sistemom nesto drugaciji?

Link to comment
Share on other sites

Tu kod nas nema. Točnije upravo sam saznao da ima, al je neisplativo 650kn komad.

 

Tko će to čekati da dođe iz UK-a? Htio bi to riješiti čim prije.

 

Dobio sam i savjet da uzmem rabljeno, al to mi je ono 99% da neću uzimati.

 

Sada je prilika spustit ga...  :D

Link to comment
Share on other sites

Hahahahaha, samo u pod :D

 

Naručio sam originalne. Neću ništa kemijati. Al ono zvao sam Ciak, Auto Krešo, Auto Hrvatska, Tokić nitko nema zamjenske i svi naručuju originalne. Kaj su ti federi sveti gral???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nije u pod, eibach ga spusti jako malo, barem bi moga na normalne visine :cool:

Link to comment
Share on other sites

Hahahahaha, samo u pod :D

Naručio sam originalne. Neću ništa kemijati. Al ono zvao sam Ciak, Auto Krešo, Auto Hrvatska, Tokić nitko nema zamjenske i svi naručuju originalne. Kaj su ti federi sveti gral???

Pa sto ne das da ti se izrade ima u hr tvrtka koja to radi...

A vjerojatno imaju previse skarta iz vana i kopija pa ne zele kupovat.. Zicu moze svako savit a poslije sta ce biti s autom kad on sjedne na tu zicu...

Link to comment
Share on other sites

Ako i potvrdi, to mi neće puno pomoći :D

 

Nego, kako da ja provučem te kabele do radija, treba rastavljati pola auta?

Dragane, imaš li shemu instalacije da vidim di je najbliže za prištekati se?

 

Filipe evo ti shema instalacije za tvoj radio.

 

Radio.PDF

 

Pozicija 366 je lijevi visokotonac, a pozicija 365 je desni visokotonac. 

Pozicija R3 je lijevi konektor unutar kabine prema lijevim vratima, a pozicija R4 je prema desnim vratima.

Kada originalno postoji instalacija za visokotonce ona je spojena upravo na ta dva konektora prema vratima (R3 i R4). 

Po shemi je vidljivo da su žice zvučnika ubodene u pinove A5 (minus zvučnika) i A6 (plus zvučnika).

Pogledaj ova dva konektoru i ako sa unutarnje strane kabine u pinovima A5 i A6 postoje po dvije žice onda instalacija za visokotonce postoji, a ako je u tim pinovima samo jedna žica onda nema instalacije.

 

U svakom slučaju ti je tu najbliže da spojiš žice visokotonaca i imati ćeš tada u biti originalnu instalaciju.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na trudu ;)

Popodne ću se zavlačiti, baš me zanima jesu li izvukli te žice, a da ih ja ne mogu pronaći, ili su ušparali 2 eura.

Link to comment
Share on other sites

Cesto mi pregaraju zarulje (osram h7) i ponekad mi treperi svjetlo na brojacu okretaja. Sto bi moglo biti i postoji li mogucnost da su te dvije stvari povezane? Ili samo imam bad luck sa zaruljama

Link to comment
Share on other sites

Meni 2 izgorile u 6 miseci. Dns sam uzea Osram nightbreaker. Trebale bi ka trajat duplo duže vidit ćemo. A i meni treperi digod al vrlo rijetko ona iza 5Krpm

Link to comment
Share on other sites

A i taj tvoj Megi košta dva puta više od mog Clia.

Možda se javi još netko sa Megijem 3 pa da potvrdi da li stvarno nema instalacije.

Nema na Berlini i Grandturu. Poznanik imao oba i morao je razvlačiti kabel.

 

U generationu ima konektor :)

 

 

Pa još kažu da Gen ne valja. :D

Link to comment
Share on other sites

Meni 2 izgorile u 6 miseci. Dns sam uzea Osram nightbreaker. Trebale bi ka trajat duplo duže vidit ćemo. A i meni treperi digod al vrlo rijetko ona iza 5Krpm

Jesi li istovremeno zamjenio obe sijalice-te što su pregorile?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.