Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Kakvi adapteri? Otkines dva nasuprotna uha, ako je na samo 2 sarafa
Ja umjesto tvornickih papirnatih pozadi ugradio polovne Alpine, razlika nebo zemlja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da jesu, ali ako kupuje nove, a original su skupi, onda bar nesto slicne kvalitete

Link to comment
Share on other sites

Nije bitna snaga vec osjetljivost zvučnika.
Ako stavis sa puno W radio nece moci potjerati i imat ces losiji zvuk bar u pola.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Malom na Meganu se upalilo upozorenje da se aku slabo puni.
Preko OBD-a pokazuje punjenje 11.9V, kad je auto ugašen aku je na 12.2V.
Pretpostavljam da je regler u pitanju ili ima još nešto?IMG_20230111_164810.jpgScreenshot_2023-01-11-16-47-24-999_org.prowl.torquefree.jpgScreenshot_2023-01-11-16-47-35-272_org.prowl.torquefree.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Planiram mijenjati zadnje diskove, sam naravno, no nigdje ne mogu nac info koja gedora ide gore na onu veliku maticu, 24, 27, 30? Imam neke doma a neke na poslu pa me zanima koja je? Uzeo bi onu 3/4 "
I usput na koliko se doteze?
Negdje sam procitao 260 Nm ali nisam siguran.
Hvala.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ivan.martinko said:

36? Tnx. Velika je. Mislim da je na meg2 bila manja matica.

Ako je 36  ni nemaš je u garnituri kakve su obično ajd da tako kažem standardne . Obično dolazi u velikim garniturama , no ima je i za posebno uzet ali baš nisam vidio u prihvatu od pol cola, neg kako rekoh velikom.

Link to comment
Share on other sites

Imam na poslu, bum naso. No za svoj megane nalazim i da je 30 mm i 220 Nm, svasta. Bum uzeo obje pa jedna je..

5f20d33537861d1339e94102ed8ed70d.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, trapavi said:

Ako je 36  ni nemaš je u garnituri kakve su obično ajd da tako kažem standardne . Obično dolazi u velikim garniturama , no ima je i za posebno uzet ali baš nisam vidio u prihvatu od pol cola, neg kako rekoh velikom.

ima za kupiti za pola cole prihvat, imamo u radioni

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robyakarider said:

ima za kupiti za pola cole prihvat, imamo u radioni

Ima naravno  za kupiti redukciju u skoro svakoj malo bolje opremljenoj željezari, no ako ima na poslu a sigurno mu neće puno puta trebat nek posudi ili kako mu drago.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, direstraits said:

Da, hatch ima osovinu 25 mm, karavan 30.

znači 30 gedora mi treba. ok to imam doma..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle jos jednom, postoje dvije vrste navoja i matica a osovina rukavca, disk i lezaj su isti?
Mislim za obicne megane 3, ne za rs itd..
Lezaj bi trebao biti 25x52x42?


Tojest lezaj bi trebao biti 25x55x48?
Takav je na novom disku.

Link to comment
Share on other sites

našao sam sve, znači hatchback i coupe imaju osovinu 25mm i maticu M20x1.5 gedora 30 a karavan ima 30mm osovinu, maticu M24x2, gedora 36.

ležaj na kratkome je 25x55x48 a na karavanu je 30x62x48

hatchcoupe.jpg

grandtour.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Je li mijenjao netko zvučnike na ovom standardnom sistemu? Koliki uopće stanu u vrata, dobije li se što sa tim standardnim radiom ili treba neko pojačalo? 

Visokotonce nema, niti pripremu za njih 🙃

PXL_20230923_144054731~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav,

danas primjetio da mi volan ide teze/tvrđe nego inače, kao na autima koji nemaju elektricni servo npr na peugeot 206. Vec prije se znalo cut neko pucketanje kad bi motao puni desno. Također u zadnje vrijeme auto ko da je razvaljen kad se ide po neravninama. Imas osjecaj kao da ce se raspast/cuje se i lagano udaranje s desne strane. Prekosutra ga vozim kod mehanicara ali evo pitam jel netko imao nesto slicno ili zna sto bi moglo biti. Amortizeri prednji promijenjeni prije nekoliko mjeseci.

Edited by punkrockos
Link to comment
Share on other sites

Provjeri ležajeve amortizere, krajnike i balans štange. Ako su krajnici i bslans štange ok, onda ležajevi amortizera 99% su za zamjenu. Nista od navedenog nije skupo. 
poz

Link to comment
Share on other sites

Ak je prije par mjeseci zamijenio prednje amortizere, koji bi to dibidus od mehanicara vratio raspadnute lezaje salice nazad na amortizere..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.