Jump to content

Clio 2 pitanjca ....


smigman

Recommended Posts

Pozdrav, odlučio sam se na kupnju 1,2 modela koji bi koristio kao drugi auto u obitelji - mislm da sam dobro odabrao - auto nije velik trošak za održavanje i motori bi trebali biti vrlo dobri za gradsku vožnju ....

 

Pikiram model iz 2008 godine, sa cca. 60 tkm što mi zvuči poprilično dobro, auto bi trebao regati, nakon svih troškova ispao bi me oko 27 tkn, što mi se isto čini poprilično dobro ....

 

možete me uputiti na koje bi stvari trebao obratiti pozornost? znam da poneki senzori znaju otkazati poslušnost i da se ne preporuča 95 oktana - da li ima još koja boljka modela (osim eventualnog puštanja vode, ljuštenja volana, ručice mjenjača ....).

 

I na kraju najvažnije - kojeg bi mi servisera preporučili na Zg području? Živim u općini maksimir ....

 

Unaprijed se zahvaljujem svima na odgovorima i pomoći!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • smigman

    31

  • Med0

    14

  • FychoZ

    10

  • Dubravko

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja imam istog takvog, model Storia iz 2008. sad ima oko 95t km... od prvog dana je u obitelji, baš nikakvog problema sa njime nije bilo, kombinirano troši oko 6,5 litara,  sa 15 cola alu felgama, točim ga samo na Ini i to 95 icu jer mu najbolje odgovara i najmanje mi troši sa tim gorivom sa Ine. Meni se ništa ne ljušti niti guli, niti išta otkazuje, jedino tu i tamo škripi plastika, al tu nema neke pomoći. Ako misliš održavati u ovlaštenom servisu potegni do Karlovca u ZAK, ja svojeg tamo održavam i putujem iz Zagreba na servis tamo i prezadovoljan sam sa uslugom i cijenom, ostali ovlašteni u Zagrebu nisu za preporuku, a za ostale ne ovlaštene servise ne znam kakvi su.

Link to comment
Share on other sites

super - zahvaljujem na odgovoru, nisam ga mislio održavati u ovlaštenom servisu, nakon svega napisanog po forumima ..... a moram priznati u karlovac mi se baš ne ide .... zato sam i mislio na nekog provjerenog servisera koji je "doma" sa cliom.

Link to comment
Share on other sites

ja 10 godina idem u karlovac prvenstveno radi nivoa usluge, tj. odnosa prema klijentu,a dodatni plus je cijena, ovlasteni u gradu zagrebu nisu vrijedni slova na tastaturi,a do karlovca imas 40 min lagane voznje starom cestom...

neovlasteni ako jos rade braca belinići, kod njih je sestra znala otici lagunom ako bi bilo nekaj hitno i takoder ima dobra iskustva...

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

Svi bi htjeli Storiju s malo kilometara za sitne novce ;)

 

Vlasnici ih se ne žele odreći jer malo troše, a održavanje je jeftino i zna se šta s tim autom treba raditi... zato ih nema baš puno rabljenih. Frend me poveo sa sobom par puta da ih pogledamo jer je on htio kupiti. Uglavnom su "od kćerke/žene". Imaju ~150kkm, udareni su, loše zakrpani, a vidio sam kemijanja s električnim instalacijama u području motora i novi airbag. Na to obrati pažnju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moj je storia 1,2 iz 2006g. 8V. ima 198t km. vozi bezgreske... promijenio sam samo amortizere, i prednje krajnike, diskove i to.. klasicna potrosacka roba. Sa motorom na srecu nikad problema......I ne zelim ga se odreci i mijenjati za neku noviju kramu jer:

 

a) nemam love

b) ne cu naci nista slicno cliu, osim twinga

c) ne dobivam gotovo nikakve novce za njega, a placen je u chf kreditu.. ko da sam scenica kupio :)

Link to comment
Share on other sites

hvala, ja još uvijek lurkam uokolo ..... frajer za auto za koji sam se zapalio me naravno, zajebal ..... ali ne odustajem od klitaća ....

Link to comment
Share on other sites

pitanje, uvijek sam gledao 1,2 16v, ima dosta varijanti 1,2 8v. koja je razlika u ova 2 motora? pretpostavljam da je 16 živahniji ....? auto je za curu, isključivo gradska vožnja ..... koji da ciljam?

Zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

pitanje, uvijek sam gledao 1,2 16v, ima dosta varijanti 1,2 8v. koja je razlika u ova 2 motora? pretpostavljam da je 16 živahniji ....? auto je za curu, isključivo gradska vožnja ..... koji da ciljam?

Zahvaljujem!

Imam 16v a probao sam 8v . 16v treba ici u velike okretaje da bi bia zivahniji. Mom stilu voznje vise odgovara onaj od 8v al prilikom kupnje nisam isprobao 8v iskljucivo sam trazio 16v.

Mislim da za curu i grad 8v je sasvim oke.

Link to comment
Share on other sites

hvala! gledam jer mi se čini da ih više ima u prodaji ..... ako se 16 treba tjerat u više okretaje onda joj 8 sigurno više odgovara.

Link to comment
Share on other sites

16v troši jednako kao i 8v po gradu

16v troši manje na autoputu i otvorenoj cesti

16v bolje pretiće i ubrzava pogotovo na uzbrdici

 

8v samo daje subjektivni osjećaj kao da bolje vuče dok se ne zavrti, ali u letećem startu u drugoj na niskim okretajima ta dva auta su ista bar dok ne naberu okretaje, a onda 16v počne bježat ispred.

Link to comment
Share on other sites

mislim da nikada neće na autoput ... da kupujem za sebe kupio bi 16 ovak ..... mislim da je 8 ok, valjda .....

Link to comment
Share on other sites

Nazovi pa pitaj. Autić izgleda ok (bar meni), samo bih obavezno malo skinuo cifru. :)

BTW, auto ima kompresor klime i instalaciju, ali ne vidim da je klima navedena. E sad, ili je zaboravio ili klima ne radi pa ju nije naglasio :D

Link to comment
Share on other sites

e to mi treba .... "insajderske" informacije .... kaj se cifre tiče, ni sam nisam pametan - prije tjedan dana sam skoro dao puno više tak da ni sam nisam pametan ....

 

već mi lagano to sve ide na kuki ......

Link to comment
Share on other sites

imam celicne felge na kojima su zimske gume te planiram uzeti jos jedan set celicnih felgi na koje bi stavio ljetne gume i sam ih doma mijenjao u travnju, odnosno studenom. auto je clio II 1.6 16v, jesu li mjere 4x100x60,1 tocne?

Link to comment
Share on other sites

imam celicne felge na kojima su zimske gume te planiram uzeti jos jedan set celicnih felgi na koje bi stavio ljetne gume i sam ih doma mijenjao u travnju, odnosno studenom. auto je clio II 1.6 16v, jesu li mjere 4x100x60,1 tocne?

Da
Link to comment
Share on other sites

imam celicne felge na kojima su zimske gume te planiram uzeti jos jedan set celicnih felgi na koje bi stavio ljetne gume i sam ih doma mijenjao u travnju, odnosno studenom. auto je clio II 1.6 16v, jesu li mjere 4x100x60,1 tocne?

 

DA. I offset mora biti 35-36mm (ET36).

Link to comment
Share on other sites

he he, znam kako ti je, mi smo lani sogorici trazili clio 2 (kao prvi auto), pregledali smo ih 64 kom prije nego smo nasli jedan koji je bio kako spada i nije muljano i naravno da nije uvoz...

Link to comment
Share on other sites

Ja nedugo tražio frendici auto, ova ekipa na njuskalu lažu svi odreda pa treba biti oprezan i ako imate kakvu vezu, provjeriti auto. Npr., jedan bio kao prvi vlasnik, auto nikad udaran itd. Itd., provjerili smo ga, autu je to već druga reg. pločica, znači barem 2. vlasnik i ima 3 prijavljene prometne [emoji15] Auto ko bombon izgleda i lako bi se zeznuo. U drugom slučaju isto prvi vlasnik ispao ustvari treći [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo, našao i ja autek koji sam tražio .... 2004 godina, 87 tkm provjerenih na tehničkom, tamno plava boja. auto je bio udaren prije cca. 1,5 god u prednju lijevu stranu - mijenjan prednji branik i far. auto ima par piknjica od tuče iz 2008 godine .....

 

noramlan servis moram raditi u 11.2015, veliki servis krajem 2016, regan 9 mjeseci ....

 

Što mi se ne sviđa/ što moram napraviti:

 

srediti tuču - već radio na prošlom  autu, isto od 2008 godine - auto mi bio star 2 mjeseca .... ko beba nakon zahvata - cijena za veliku limuzinu cca. 2000 kn (imala dosta mekaniji lim od clia i puno više ožiljaka - zato su se lagano izvukli) ovo vjerojatno 500 kn ....

nekaj izmisliti sa farovima - jedan matiran jedan (noviji) čist - ne znam koliko ću dobiti poliranjem, ako ne novi zamjenski far i beba .....

poliranje, voskanje i detailing

 

auto sam ostavio kod mehaničara da provjeri moguće nedostatke koje ja ne vidim i to je to!

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.