Jump to content

Clio 2 pitanjca ....


smigman

Recommended Posts

Spremnici ATF ulja za hidraulične letve volana su se nalazili iza prednje maske između sredine i desnog fara.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • smigman

    31

  • Med0

    14

  • FychoZ

    10

  • Dubravko

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zzzzz, ne radi mi suvozacev prozor, znam sa su im mana podizaci, ali me nesto drugo zanima. Prijatelj mi kaze da iako ne radi podizac da kada stisnem prekidac za spustit staklo da se mora cut klik releja, dali je to istina, meni se ne cuje, on kaze da je moguce da mi je relej otisao ??

Link to comment
Share on other sites

Osigurac nije,tako je, ne radi ni na jednoj strani. Ali kada na suvozacevim vratima idem na prekidac zatvoriti prozor(prozor je zatvoren do kraja) cujem kao mali 'lup' iz motorica

Link to comment
Share on other sites

Pitanje o cliu 2 (2002-2004. godište)...neznam jesam ja lud ili kaj...jel istina da i dci i benzinski modeli imaju broj okretaja do 70, tj. do 7000 na instrument tabli? Kaj nema dci do 5000? Gledam na njuškalu autić za mamu pa me ovo buni malo da i dci i benzinci imaju do 7000...

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljaš da su ljudi na Njuškalu uvijek pošteni i marljivi prilikom prodaje auta? :D

Link to comment
Share on other sites

A cuj ja imam clia dci isto obrtaji do 7000 ali nemoze preko 4500 5000 jer imaju blokadu a i neki imaju samo do 5000 nemoj da te to brine bolje gledat ostalo stanje auta :)

Edited by Srky007
Link to comment
Share on other sites

Spremnici ATF ulja za hidraulične letve volana su se nalazili iza prednje maske između sredine i desnog fara.

pa šta nije ista posudica za servo volana i kočnica??

Link to comment
Share on other sites

Pitanje o cliu 2 (2002-2004. godište)...neznam jesam ja lud ili kaj...jel istina da i dci i benzinski modeli imaju broj okretaja do 70, tj. do 7000 na instrument tabli? Kaj nema dci do 5000? Gledam na njuškalu autić za mamu pa me ovo buni malo da i dci i benzinci imaju do 7000...

To ti je skroz normalno, pogotovo kod ovih slabijih paketa opreme... Isti slucaj je i kod Fiat Punta recimo, isti su satovi i kod benzinaca i kod dizelasa...

Link to comment
Share on other sites

Pitanje o cliu 2 (2002-2004. godište)...neznam jesam ja lud ili kaj...jel istina da i dci i benzinski modeli imaju broj okretaja do 70, tj. do 7000 na instrument tabli? Kaj nema dci do 5000? Gledam na njuškalu autić za mamu pa me ovo buni malo da i dci i benzinci imaju do 7000...

Neka te to ne brine. Vidio sam to i na Meganeu 1 phase 2. Vjerojatno su radi štednje ubacivali iste ploče i u dizele i u benzince.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav!

Da ne otvaram bezrazložno novu temu, ova mi je najprikladnija da se priključim raspravi/postavim svoja pitanja:

Kupujem Clio 2 1.5dci, budžet do 3500€. Naišao sam na Clio Storia 1.5dci, 2007. godiste. Vlasnik (drugi) je bio sasvim iskren, rekao da je sa vozačeve strane bio udaren kod prvog vlasnika, promjenjen blatobran, far, branik prednji... Sva vrata su u liniji, vozačeva jedino 3mm gore. To je analiza kratka vanjskog izgleda i vlasnikova "priznanja". Drugi je vlasnik, 6 mjeseci (prekratko?!), kupio od prvog, prodaje radi kupnje većeg automobila.
Motor radi ok, ne dimi, ne trese, ne lupka ništa. Fino vuče. Jedino vergla 3 sekunde prije nego upali. Znak za zabrinutost? Kaže nov akumulator i grijači promjenjeni prije 4000km.

Što posebno gledati na tom autu, kako prepoznati neke karakteristične minuse?
Kolega koji vozi Megane 1.5 GT Line kaže da obavezno provjerim turbinu (ako ima ovaj od 50kW) i dizne... Može li se to izvesti bez automehaničara jer isti mi neće biti dostupan do srijede, a meni auto treba do utorka biti kod kuće.
Kupujem prvi svoj automobil, vozio sam do sada tatin Punto 1.2 8V i bratićev Megane II Grandtour 1.5dci, pa bih da me čeka što manje ulaganja naknadno ili barem da znam otprilike da ne kupujem smeće, da mogu prepoznati zamolio bih kratku "uputu".

To je to od pitanja mojih. Unaprijed zahvaljujem i lijep pozdrav :)

Link to comment
Share on other sites

 Jel se vide radovi na pantima tih prednjih vrata i jesu li vrata farbana to bi ja gledao i osobno ne bi kupovao auto pod mus bez provjere jer mozda imas mozda nemas srece, po meni nema kaj verglat ako je auto ok.

I ja da se rjesavam auta bi uz svoju decu, posudio i od frenda da imam opravdanje za veci, ako sam dobro skuzio da ga drugi vlasnik posjeduje 6 mjeseci :D

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Još neko vrijeme sam u mogućnosti (po zadnjim info o povratku bratića sa terena do 15.12.) posjedovati Megane, pa imam vremena do tad vidjeti.
Sve je palo u vodu provjerom na policiji da je trenutni četvrti vlasnik i jedan od vlasnika bila autoškola.:jez:

Vjerojatno čovjek kod kojeg je sad auto ni ne zna njegovu pravu povijest... ili je saznao pa rješavanje istoga.

Po slikama i opisu i razgovorom na telefon svaki je savršen... Zapalim 150 kilometara u jednom smijeru kad sam pitao jel to to stanje auta, na potvrdan odgovor, da bih došao i onda "malo" žena sastrugala baš prije koji dan na parkingu, "malo" ovdje oštećenje, "malo" tamo, "malo" dimi jer je hladan... a ovako vrhunski po razgovoru. Slike stavljene onda kad je kupljen auto?? Jedino pozitivno (ili ne) je što je vlasnik 6 godina. Tražio 3300 fiksno, 1.5dci, 2007god, reg godinu dana...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Da ne otvaram bezrazložno novu temu, ova mi je najprikladnija da se priključim raspravi/postavim svoja pitanja:

Kupujem Clio 2 1.5dci, budžet do 3500€. Naišao sam na Clio Storia 1.5dci, 2007. godiste. Vlasnik (drugi) je bio sasvim iskren, rekao da je sa vozačeve strane bio udaren kod prvog vlasnika, promjenjen blatobran, far, branik prednji... Sva vrata su u liniji, vozačeva jedino 3mm gore. To je analiza kratka vanjskog izgleda i vlasnikova "priznanja". Drugi je vlasnik, 6 mjeseci (prekratko?!), kupio od prvog, prodaje radi kupnje većeg automobila.

Yeah right! :D  Skužio je da je kupio mačka u vreći, a ne da mu treba veći auto ;)

Link to comment
Share on other sites

Jel i žena ga vozila, sad im treba veći

A kupljen od frenda, stare tetke, strica itd...

YEAAAA, kupio sam jednom takav auto od "Frenda" eno ga vani Punto..

Savršen, 160 tis, servisiran

Pravo stanje 440tkm, trul, neservisiran.

Najbolje se ne zaletavat, nek provjeriti auto i na tehničkom i kod mehe.

Nije ni to garancija, al može pomoć

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.