Jump to content

Pitanje o izmjeni motora


Batko

Recommended Posts

Bok svima,zanima  me dali  bi  se  moglo  ugradit motor  od MeganaII 1,9 cc sa  svojih 136Ks god 08 ili 07,,,u  Megana II isto  tako  1,9 dci. godište 11 mjesec  dvijeitreče,,,,,nadam  se  da  netko  ima  kakvih  korisnih  informacija,,,,,hvala

Link to comment
Share on other sites

Sve se moze al je pitanje cijene / isplativosti.

objasni smisao istog :) 

Link to comment
Share on other sites

Nije 136 ks nego 130...između tih motora ima nekih sitnijih razlika ali dovoljno da zakompliciraju...drugacije su dizne, ne znam jer treba dodatno podesavanje kompa zbog toga, klapna za meko gašenje je električna a kod tebe na vakum, egr je drugačiji, turbina je dodatno hlađena vodom, drugačije je kućište.....ali ako je motor dobar i imaš majstora koji će to sve odradit uzimaj...

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Fizički ubaciti motor je najmanja stvar , prilagoditi to sve da šljaka (upravljačka elektronika) izuzetna zahebancija , posebno ako nemaš kompletnog tog donora već samo motor i ECU onda i ne pomišljaj...

Link to comment
Share on other sites

meni bi bila veca fora sloziti glavu od 2.0 16V na njega i turbinu s npr 2.4 jtd koja je isto vnt i vodeno hladjena, napravit eventualno generalku na motoru i s svime bi mogao imat lako ubicu od 200-250hp pouzdanog koji je ziv od niskih do visokih okretaja zahvaljujuci vnt-u, 

mene najvise muci da od 3ooo okretaja turbo ne moze pratiti motor tj "gubi snagu" i on je zapravo usko grlo na 1.9 dci :(

ovakva preinaka (mozda bez glave) bi se mogla izvest s stock ECU i remapom.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.