Jump to content

dihtung poklopca ventila


ambrozije

Recommended Posts

Promijenio bi taj dihtung i tražim tko to može promijeniti. Znam da ovlašteni servis može a može valjda i negdje u garaži.

Link to comment
Share on other sites

Slini malo a? Meni isto al jos nisam primjetio manjak ulja 7500km nakon servisa,ni po compu ni po sipci,htio mijenjat al reko meho da ne diram,da to na velikom servisu cemo rijesit,kao previse posla,cak sam od nekog cuo da mora zupcasti dolje da bi se mijenjao dihtung,mada mi je to cudno...uglavnom ne diram dok ne vidim da krene trosit ulje

Edit:potrazi moju temi Brtva poklopca ventila,tamo dobio odgovor da zupcasti mora dolje da bi zamijenio dihtung

Sto se tice mehanicara svaki moze to odradit

Edited by vulja
Link to comment
Share on other sites

ok vulja. Imam auto ni mjesec dana, ne znam jel troši ulja. Pošto mora dolje zupčasti dolje vjerojatno ne budem mijenjao.

Link to comment
Share on other sites

E, pa nemoj nužno bacat pare na to. Može ti to neki iskusni i kvalitetni mehaničar zakrpat sa nekom dobrom diht masom. Kad sam kupio auto meni je na Meganu 1 ph2 malo slinilo i kod mjenjanja seta zupčastog , reko je mehaničar da je to kod manjeg slinjenja dosta popunit diht masom i da će držat dugo vremena, u pravilu 10 puta jeftinija varijanta od novog poklopca. E sad, ja sam iskoristio priliku pošto se set mjenjao da ne bi morao dva puta dolazit i da mi ne bi 2 puta računao posao. Ja nisam ni 2 mm ulja izgubio zbog toga, nije jako išlo, neka ti mehaničar procijeni što je najbolje. Nije to ništa strašnog, ako jako ne curi iskreno da ti kažem nije ti turska sila da to popraviš, ništa se neće desiti bez brige.

Edited by MeganC2
Link to comment
Share on other sites

Popravi to kako spada na sljedecoj izmjeni zupcastog (ako ne slini jako)... ja sam to odradio pod garancijom vrlo rado jer sam dobio besplatno novi zupcasti :) sada sam na miru do 180 000 sto se tice promjene...

Link to comment
Share on other sites

Bas to...neznam dal si i kad si mijenjal ulje...kad zamijenis prati kak se ponasa i sve ces znat,evo meni nista u 7500km,ni kap ulja prakticki po sipki,a kad ces veliki servis radit onda i to,mislim da je to usputni trosak od cca stotinjak kuna

Link to comment
Share on other sites

Zupčasti je mijenjan prošle godine tako da ću se načekati do iduće izmjene a izgleda da malo slini. Pitat ću nekog majstora za tu diht masu.

Link to comment
Share on other sites

Već sam čistio samo ne mogu sve počistit nema puno mjesta. Vjerojatno ne može puno iscurit iz iskustva iz prijašnjih auta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.