Jump to content

Clio II brava prtljažnika


Alen

Recommended Posts

Ponekad (sve češće) događa se da kad zaključavam daljinskim blava napravi klik i uredno se zaključa, ali se čuje i neko zviždanje, onako "bzzzzzz" još sekundu-dvije.

Što bi to moglo biti?

Teško mi je to uloviti, evo danas popodne zaključam: klik-bzzzzzzz i tako dvaput, kad sam uzeo mobač da snimim zvuk onda više nije htjelo :)

 

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno se motorić od centralnog muči. Dogodi se da jednostavno oslabi, ali najčešće se u mehanizmu brave nakoti smeća.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Konačno našao vremena, sunce upržilo, plastike se razmekšale pa sam skinuo oblogu otraga i pogledao :)

Brava sama ide lijepo, ne vidim da nigdje zapinje, ne znam što zuji, ali kad malo povučem prstom konektor prema sebi, onda zuji inače ne. I to samo u jednom smjeru, čini mi se zaključavanje. Čuje se lijepo na videu:

http://youtu.be/wi2KZeT7ryM

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Koja je godina auto? Spremi se da ce ti uskoro popucati plasticni prijenos :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

pozdrav ,ne mogu zatvorit ni zaključat vrata portapaka,navodno vrata sam malo jače zalupijo i od tada se ne mogu zatvorit. je li možda ova kopča (slika)  mogla biti problem, jer sve drugo izgleda ok

jdnYciJ.jpg

Edited by lore
Link to comment
Share on other sites

Ili je puklo nešto u toj crnoj kopči ili si nabio metalnu ušku koja ulazi u tu kopču pa je ona onda nemože dohvatiti.

Pokušaj izvući prema vanka tu ušku. Nalazi se poviše zadnjeg branika na karoseriji (cvena strelica na slici).

Brava_portapaka.thumb.jpg.1ba0c71d043d62

Link to comment
Share on other sites

Dragane hvala ,malo sam čekiro sve ,čini mi se da je puklo komadič plastikei na kopči koja se hvata za ušku.evo sl.

gIqS14g.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da ne otvaram novu temu..

Spomenuto o temi malo više, motorić mi podrobio plastični prijenos. Spominje ga kolega DraganST.

Da li netko sa foruma ima taj prijenos viška ili zna gdje ga nabaviti? Možda netko ima da mu je krepal motorić a da je prijenos čitav?

Trebam navedeno jer mi je bunker konstantno ne zaključan.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na cliu prije par dana prtaljažnik ostao zaključan. Došlo hladno vrijeme i konačno popucala plastika u onom prijenosu.

Raskopao sam to, radi se o onom komadu koji je DraganST dao sliku par postova prije.

Renault OE broj je za cijeli sklop 8200060917, u Dialogysu piše Tailgate or boot lid balancer.

Naručio sam taj aktuator s ebaya za 24$, stiže iz poljske valjda kroz koji dan. U kini je jeftiniji, ali jbg kad to traje dok ne dođe. Lokalni autodijelovi naravno nula bodova, na njuški ekipa traži 350 kn za to :jez:

Na mojem autu se bez problema otvori prtljažnik iznutra, samo se spusti sic i odvijačem se odigne plastična polugica.

Pokušao sam to zalijepiti loctite cyanoakrilatom, ali ne drži, puklo je odmah opet.

Zaglavio sam sada prtljažnik s bravom u otvorenom položaju.

Evo  link na youtube ako kome bude trebalo:

Link to comment
Share on other sites

A ja imam cijeli taj mehanizam i prodajem za 180kn ?

Link to comment
Share on other sites

Rabljeni

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eto i moj nakon 16 godina je ostao zakljucan poslije moram vidjet gdje je zapelo i sta crklo nadam se samo da treba podmazat

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja imam problem sa mikroprekidačem na Cliu, često mi se događalo da tek nakon 20-30 sekundi upali svjetlo u gepeku kad otvorim vrata, skinuo i našpricao sa kontakt sprejem i nakon toga potpuno prestalo svijetliti, sada se uopće ne pali...   :yeah:

Dajte preporuku za otpade u ZG gdje ima povoljno nabaviti samo ovaj prekidač tj. bravica, ne treba mi cijeli sklop sa motorom/mehzanizom...


 

IMG_20180711.jpg

IMG_20180710.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hvala ali ne trebam više, nabavio prije par tjedana preko oglasa sa FB za 50kn.
Inače slao sam i njemu upit ali nije ništa odgovorio.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo i moja bravica otkazala suradnju nakon 16godina maltretiranja :/

Koliko vidim puknuo je jedan komadic na ovom donjem dijelu i prtljaznik mi je cijelo vrijeme otvoren. Ako netko zna gdje se moze nabaviti ili slucajno ima neka javi, govorim o istom ovom dijelu kojeg je Ico stavio na slici iznad.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj na njuškalu karambole ili na FB grupi Renault oglasnik Hrvatska.
Ja sam na njuški dobio svakave ponude, od 100kn do 250kn.
Inače nova OE Renault je kod Lagerosa 330kn.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.